Aizvērt

"Kafijas" vietā – dzidrs ūdentiņš

2018. gada 20. jūnijā, 06:00
Raksta autors: Inta Jansone
"Kafijas" vietā – dzidrs ūdentiņš
Laivu nomā "Mučas" atpūtnieki braucieniem izvēlas šīs laivas, bet makšķernieki – gumijas, jo tās ir stabilākas un tajās var piecelties kājās.
Foto: Laila Liepiņa
Īstais laivotāju laiks vēl tikai priekšā – jūlija beigas un augusta sākums, bet arī tagad darba netrūkstot, atzīst laivu nomas "Mučas" Kurzemes filiāles vadītājs Aldis Tobijs.
„Vispirms laivas aizgādājam līdz vietai, kur cilvēki iecerējuši braucienu sākt, un pēc tam norunātajā vietā savācam. Piedāvājums ir plašs – cenšamies izdabāt vairākuma interesēm. Vasarā mūsu klienti ir lielākoties laivotāji, pavasarī un rudenī – makšķernieki.”

Iesācējiem pirmajā braucienā A.Tobijs iesaka izvēlēties stabilāku laivu un īsāku maršrutu. „Ja izvēlēsies garāku, būs nogurums un ceļojums liksies briesmīgs. Laivošanas priekam tiks pielikts punkts. Savukārt makšķernieki paši zina, kur grib braukt, – viņiem savas vietas.”

Latvijā ir daudz zivīm bagātu upju un ezeru. Viena no makšķernieku iecienītākajām ir Venta. Ja neskaita dažas straujteces, ūdens plūdums tajā esot rāms. Mūspusē makšķernieki iemīļojuši divas vietas: vienu pie Skrundas, otra ir tuvāk Ventspilij. Pie Ventspils upe esot dziļāka un lomā varot dabūt arī pa asarim, kas tur ienācis no jūras.

„Šobrīd makšķerniekiem lomā pārsvarā esot sapali,” turpina A.Tobijs. „Arī man patīk makšķerēt, bet neatliek laika, tāpēc tas izdodas tikai tad, kad draugi uzaicina. Man labāk patīk ķert plēsīgās zivis, piemēram, līdakas, asarus. Bet makšķerēt labāk ezerā, piemēram, Vilgāles vai Usmas.”

Makšķernieki viņam stāstot: Venta ir interesanta ar to, ka var sarūpēt pārsteigumus, – tajā var izmakšķerēt arī negaidītu lomu. „Braucot uz ezeru, viņi zinot, kādas zivis tur var būt, bet Ventā – ne, jo ir gadījies noķert arī kādu meža vimbu,” teic laivu iznomātājs. „Daži makšķernieki sūdzas, ka traucē Ventas aizaugšana un tas, ka ūdens līmenis zems. Visai bieži pavasarī viņi vispirms zvana un prasa: „Kāds ūdens? Dzidrs vai brūns kā kafija? Ja brūns, tad nav vērts braukt, jo makšķerēt tas traucē.”

Arī par lomiem dzirdēti dažādi stāsti. „Ir tādas kompānijas, kas brauc regulāri. Vienā divu trīs dienu braucienā nav noķerta neviena zivs, bet citā loms bijis bagātīgs,” atstāsta A.Tobijs. „Reizēm uzklausu piedzīvojumus. Prātā palicis pēdējais. Vienam copmanim makšķerēšanas prieki beidzās, vēl īsti nesākoties, jo kāpjot laivā viņš pamanījās salauzt makšķeri.”

Pēdējā laikā A.Tobijs novērojis, ka makšķernieki lomu atlaiž atpakaļ: „Safotografē, lai būtu, ko parādīt citiem, pēc tam palaiž atkal ūdenī.” Tāpat pēdējā laikā tūristi un makšķernieki vairāk domājot par dabu. „Atkritumi tiek atvesti atpakaļ. Šādu cilvēku kļūst arvien vairāk. Dažreiz kompānija no laivošanas atved vairāk atkritumu, jo pa ceļam piestājusi un sakopusi kādu vietiņu, kur citi savējos atstājuši.”


Komentāri
Toms
2018. gada 13. jūlijā, 09:44
Labdien! Varētu, lūdzu, dalīties ar tas Mučas kontaktiem vai vismaz telefona numuru? Mēs kādus 2-3 gadus atpakaļ braucam ar kanoe pa Daugavu un tas bija super piedzīvojums! Kā arī varbūt kādam ir pieredze ar raftingu vai laivu Turcijā ( precīzāk Antālijā: https://www.novatours.lv/atputas-celojumi/turcija/antalija). Mums ir ieplānots atvaļinājums uz turieni septembra sākumā, līdz ko ir milzīga vēlme izbaudīt arī Turcijas upes, ne tikai jūru. Kas ko var ieteikt? Kur labāk rezervēt laivas? Jo dzirdēts daudz visādu stāstu, ka tur mēdz būt krāpnieki uz katra stūra - līdz ko ir doma visu rezervēt laicīgi no mājām. Jeb pastāv cita alternatīva? Būšu ļoti pateicīgs par padomiem!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi