Aizvērt

Vietas iekārtošana kā vaļasprieks

2018. gada 29. jūnijā, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Vietas iekārtošana kā vaļasprieks
Uzņēmējs Meinards Mētelis Īvandes "Pilskalnos" smej, ka pabarot zivis iet pa savu Dienvidu tiltu, kas dzīvojamās mājas dienvidu pusē pār dīķi uzcelts par pieticīgāku naudu nekā miljonu vērtais Rīgā, bet esot gana labs un viņam patīkot.
Foto: Aivars Vētrājs
„„Pilskalnos” ir kā raidījumā „Ievas pārvērtības” – ja cilvēkam kādu dabas dotumu nav, viņš tiek pārveidots, lai būtu skaistāks, bet es taisu pārvērtības savai saimniecībai. Agrāk te nebija neviena dīķa, bet es tos izroku vienu pēc otra,” stāsta Īvandes pagasta „Pilskalnu” īpašnieks Meinards Mētelis.
ROK DĪĶUS PRIEKA PĒC

Vairāk nekā 15 gados, kamēr šeit saimnieko M.Mētelis, tuvāk mājai tapuši septiņi dažāda lieluma dīķi, bet tālākās vietās aptuveni 100 hektāros, kas pieder Pilskalniem, izrakti vēl vairāki – kopā 10,5 ha.

„Piemājas teritorijā no jebkura dīķa var redzēt māju. Katram apkārt taisu ceļu, lai makšķernieki, ciemiņi vai draugi, kuri te atpūšas, var apbraukt apkārt,” stāsta M.Mētelis. „Netālu no mājas esmu uzbēris kalnu, lai no tā labi pārredzama visa apkārtne. Tā būs arī jāņuguns vieta, lai ugunskuru var iekurt augstākajā vietā, kā senči to darīja. Man patīk pa logu redzēt, kā kalns iestiepjas debesīs. Makšķerēšana mani neinteresē – esmu mednieks, bet man patīk skaista daba un tas, ka arī citi par to priecājas. Sakārtot šo vietu ir kā hobijs.”


ZIVIJ PIEVIENOTĀ VĒRTĪBA

Dīķu rakšanā un uzturēšanā esot ieguldīts ļoti daudz naudas. Lai arī zivis tiek pārdotas un šo vietu iecienījuši makšķernieki un atpūtnieki, izdevumu esot vairāk nekā ienākumu. „Es to daru sava un citu prieka pēc. Protams, zivis arī pārdodu. Pagājušogad par tām saņēmu vairāk nekā 6000 eiro, bet līdzīgi kā zivju zupas vārīšanai ir liela pievienotā vērtība, jo no kilograma zivju var paēdināt desmit cilvēkus un visi laimīgi, tā arī piedāvāt makšķerēšanas vietas ir ienesīgāk nekā pārdot zivis.

Ja pārdodu zivis, tad par kilogramu saņem dažus latiņus, bet, ja piesaistu makšķerniekus un tūristus, viņi izmanto naktsmītnes, ugunskuru vietas. Piedāvāt makšķerēšanu – tas nozīmē kilograma zivju peļņas pieaugumu desmit reizes. Cilvēki izmanto veloceliņus, laivas, medības. Arī Īvandes pagastam tas dod pievienoto vērtību, jo cilvēki te brauc. Man patīk viņiem sagādāt prieku.”


APSAIMNIEKOT DĀRGI UN SAREŽĢĪTI

M.Mētelis uzskata, ka dīķus uzturēt ir diezgan dārgi un sarežģīti, jo ik pēc pāris gadiem tie jātīra. „Ejam visiem apkārt, atjaunojam krastus, lai neaizaug ar zālēm un nekļūst kā purvs. Ik pa laikam dīķī jānolaiž ūdens, tas jāiztīra. Katru gadu papildinu ar zivīm. Saimniecības dīķos ieaudzēti arī vēži. Diezgan nopietna problēma ir ūdri un zivēdāji putni. Bet, kad redzu, ka no kādreizējiem džungļiem te izveidota skaista vieta, gandarījums ir liels.”


Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi