Aizvērt

Lai laši ir līdz Lietuvai

2018. gada 29. jūnijā, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Lai laši ir līdz Lietuvai
Pelču zivaudzētavas veterinārārsts Vjačeslavs Revins izlaidis lasēnus pie jaunā Ventas tilta Skrundā.
Foto: Lāsma Reimane 
Pirms Jāņiem Ventā no Kuldīgas jaunā tilta līdz pat Lietuvas robežai Pelču zivaudzētava izlaidusi 60 000 vienvasaras lašu mazuļu, kas te izšķīlušies un apvēlušies.
„Visi mazuļi ir no tiem lašiem, kurus rudenī Ventā ķērām un no kuriem ņēmām ikrus. Pavasarī tie izšķīlās, mēs tos barojām, audzējām un tagad palaidām savā dzīvē. Lasēnus izlaidām strauttecēs – ik pa gabaliņam, kur vien pie upes var piebraukt ar automašīnu,” skaidro zivaudzētavas vadītājs Valdis Plaudis un piebilst, ka lasēni šajā vecumā jau spēj videi pielāgoties un dzīvot straumē.

„Viengadniekus laižam ārā aprīlī un maijā. Tie sver ap 20 gramiem. Vienvasaras mazuļiem vidējais svars ir 1,45 grami, bet tie ir jau piecu sešu centimetru garumā. Strādājam pēc zinātnieku ieteikumiem. Tie laši, kurus izlaižam pavasarī, uzreiz dodas uz jūru. Bet šie vienvasaras upē dzīvos līdz pavasarim un tikai tad dosies uz jūru. Mēs tos izlaižam strauttecēs, kas ir to dabiskā dzīvotne. Rumba Ventā lašiem ir dabiskais šķērslis. Tāpēc augšpus ūdenskrituma mazuļu ir maz. Mēs darām visu, lai Latvijā laši būtu pa visu Ventu un lai tie gribētu atgriezties nārstot tur, kur uzauguši.”


Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: