Aizvērt

Pabaro stārķu ģimeni

2018. gada 30. jūlijā, 00:00
Pabaro stārķu ģimeni
Ineses Slūkas zīmējums
Kuldīdzniecei Anitai, kura makšķerē jau kopš bērnības, atgadījumu pie ūdeņiem netrūkst.
Pirms pāris gadiem makšķerējot viņa sākusi regulāri barot kādu stārķīti, kas grozījies tuvumā. Tas ganījies pa pļaviņu, meklējot vardes, bet to pēdējā laikā esot maz. Tā nu viņš nācis klāt. Vēlāk, pamanot, ka Anitai ķeras kāda zivs, pat skrējis. Vasarā tas izaudzinājis divus bērnus un pirms aizlidošanas atvedis Anitai parādīt. Tad makšķerniece ar zivīm pabarojusi visu ģimeni. Bet trešajā dienā tie aizlidojuši. Diemžēl nākamajā gadā stārķis vairs nav atgriezies.

Vēl kāds gadījums bijis pirms daudziem gadiem, kad viņa gājusi makšķerēt ar brālēnu, kurš nekad to nebija darījis. Brālēns nav zinājis, kā uz āķa uzlikt slieku. Anita pateikusi, ka jāieliek saujā – tad slieka uz āķa uzlīdīšot pati. Tā nu viņš stāvējis 20 minūtes un gaidījis. Kad pieredzējusī makšķerniece radinieku pamācījusi, reiz viņš izvilcis līni. Tik priecīgs iebridis ūdenī, atkabinājis zivi, bet līnis, kā devis ar asti, tā prom bijis!

Vienreiz Ventā aiz Zlēkām Anita izvilkusi zuti. Vilkusi, vilkusi, līdz sajutusi, ka kaut kas nav riktīgi... Nometusi makšķeri, mukusi prom un kliegusi, ka čūska. Veči skrējuši glābt, lai makšķere neaiziet upē.

Anita domā, ka daudz sieviešu Kuldīgā ar šo lietu neaizraujas, – viņa zinot tikai trīs. Pati makšķerē arī Alekšupītē: breksīti, raudiņu kaimiņu kaķim. Ejot tikai prieka un atpūtas pēc. Aizejot līdz ar tumsu un sagaidot saullēktu. Tā pie upes pasēžot ar baudu. Naktīs bieži nevarot pagulēt, tad ejot uz Ventu un izbaudot saullēktu. Pavasarī skaisti: putniņi, īpaši tad, kad lakstīgalas pogo. Piecas minūtes pirms saullēkta viss kļūstot kluss. Bet, līdzko parādās pirmie stari, dziesmas atkal skanot.


Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi