Aizvērt

Pabaro stārķu ģimeni

2018. gada 30. jūlijā, 00:00
Pabaro stārķu ģimeni
Ineses Slūkas zīmējums
Kuldīdzniecei Anitai, kura makšķerē jau kopš bērnības, atgadījumu pie ūdeņiem netrūkst.
Pirms pāris gadiem makšķerējot viņa sākusi regulāri barot kādu stārķīti, kas grozījies tuvumā. Tas ganījies pa pļaviņu, meklējot vardes, bet to pēdējā laikā esot maz. Tā nu viņš nācis klāt. Vēlāk, pamanot, ka Anitai ķeras kāda zivs, pat skrējis. Vasarā tas izaudzinājis divus bērnus un pirms aizlidošanas atvedis Anitai parādīt. Tad makšķerniece ar zivīm pabarojusi visu ģimeni. Bet trešajā dienā tie aizlidojuši. Diemžēl nākamajā gadā stārķis vairs nav atgriezies.

Vēl kāds gadījums bijis pirms daudziem gadiem, kad viņa gājusi makšķerēt ar brālēnu, kurš nekad to nebija darījis. Brālēns nav zinājis, kā uz āķa uzlikt slieku. Anita pateikusi, ka jāieliek saujā – tad slieka uz āķa uzlīdīšot pati. Tā nu viņš stāvējis 20 minūtes un gaidījis. Kad pieredzējusī makšķerniece radinieku pamācījusi, reiz viņš izvilcis līni. Tik priecīgs iebridis ūdenī, atkabinājis zivi, bet līnis, kā devis ar asti, tā prom bijis!

Vienreiz Ventā aiz Zlēkām Anita izvilkusi zuti. Vilkusi, vilkusi, līdz sajutusi, ka kaut kas nav riktīgi... Nometusi makšķeri, mukusi prom un kliegusi, ka čūska. Veči skrējuši glābt, lai makšķere neaiziet upē.

Anita domā, ka daudz sieviešu Kuldīgā ar šo lietu neaizraujas, – viņa zinot tikai trīs. Pati makšķerē arī Alekšupītē: breksīti, raudiņu kaimiņu kaķim. Ejot tikai prieka un atpūtas pēc. Aizejot līdz ar tumsu un sagaidot saullēktu. Tā pie upes pasēžot ar baudu. Naktīs bieži nevarot pagulēt, tad ejot uz Ventu un izbaudot saullēktu. Pavasarī skaisti: putniņi, īpaši tad, kad lakstīgalas pogo. Piecas minūtes pirms saullēkta viss kļūstot kluss. Bet, līdzko parādās pirmie stari, dziesmas atkal skanot.


Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi