Aizvērt

Vērtīga makšķernieku aptauja

2018. gada 16. septembrī, 00:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Vērtīga makšķernieku aptauja
Iekšējos ūdeņos zveja ar tīkliem būtu jāaizliedz, bet, lai zivis sevi atražotu un teritoriju varētu uzturēt, populārākajās ūdenstilpēs jāievieš licencēta darbība.
Tā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs secinājis pēc makšķernieku aptaujas, kas sarīkota pēc Zemkopības ministrijas (ZM) ierosinājuma. Makšķernieki savu viedokli pauduši diezgan aktīvi – teju 700 anketās. Visatsaucīgākā ar 334 atbildēm bijusi Vidzeme, 141 anketa aizpildīta Kurzemē, 110 – Zemgalē, bet 51 – Latgalē.

Zivsaimniecības nodaļas vadītāja Agnese Neimane-Jordane stāsta, ka atbildes palīdzēs saprast, kur un kādas problēmas makšķerēšanā sabiedrība saskata. Iesniegti vērtīgi priekšlikumi gan par to, kā uzlabot ūdeņu apsaimniekošanu, gan par resursu atjaunošanu. Labāk varēšot plānot arī izglītojošos pasākumus.

Aptauja vērtīga arī tāpēc, ka dalībnieki nav iesācēji – tiem ir vismaz piecu gadu pieredze upēs un ezeros, un viedoklis ir pamatots. Lai ūdeņiem var piekļūt ikviens, makšķernieki vēlas sakārtot attiecības ar krasta zemes īpašniekiem. Tāpat rosināts samazināt zivju skaitu lomā, nosakot ne vien minimālo, bet arī maksimālo izmēru. Piemēram, rosināts aizliegt paturēt līdakas, kas garākas par 70 cm, zandartus virs 65 cm un asarus virs 40 cm.

Visvairāk atbildējuši makšķernieki no 31 līdz 64 gadiem (460), 162 respondentiem ir no 16 līdz 30 gadiem, deviņiem – virs 65, pieciem – līdz 15 gadiem. Pēc atbildēm par vispopulārāko veidu var atzīt spiningošanu, otrajā vietā ir pludiņmakšķerēšana, trešajā – fīdermakšķerēšana, tad – zemledus makšķerēšana.

Apkopojums iesniegts ZM zivsaimniecības departamentā, kas lems, kādas izmaiņas jāievieš.


Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi