Aizvērt
Vilgāles ezerā pagaidām lomi mazi

Vilgāles ezerā pagaidām lomi mazi

Nomas tiesības uz rūpniecisko zveju Vilgāles ezerā šogad sadalītas starp mednieku klubu "Kurmāle", Snēpeles uzņēmumu "ROOC" un Uģi Hildebrantu no Rumbas pagasta. Šo jomu reglamentē Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr.796 "Noteikumi par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos". Vilgāles ezerā zvejas tīklu limits ir 750 m, un nomas tiesības piešķir Kuldīgas novada dome. U.Hildebrantam piešķirts viens 30 m murds uz gadu, uzņēmumam "ROOC" atvēlētas tiesības uz trim gadiem un tīklu limits šim gadam – 370 m. Pārējais tīklu limits nodots mednieku klubam "Kurmāle".
2019. gada 14. oktobrī, 00:00
Nākamajā numurā otrdien, 7. aprīlī
  • Ar bērniem mājās visu dienu. Pieredze.
  • Ko krīze mainīs tūrismā?
  • Pauze arī sportistiem.
  • Konkursi laika īsināšanai.
  • Kā dzīvo cilvēki Kabilē.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 27
Drukātās avīzes e-versija Nr. 27 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
"Bior" pētnieki mūspusē

"Bior" pētnieki mūspusē

2019. gada 26. jūlijā, 16:15
Zinātniskā institūta "Bior" zivju pētniecības departamenta darbinieki Kaspars Abersons un Jānis Bajinskis aizvadītajā nedēļā pārbaudīja, kādas zivis mīt Skrundas novada Šķērveļa upē un Kuldīgas novada Riežupē.
Zivīm vajadzīgs skābeklis

Zivīm vajadzīgs skābeklis

2019. gada 26. jūlijā, 08:00
Ūdens sastāv no ūdeņraža un skābekļa, un pēdējais ķīmiskais elements ir viens no svarīgākajiem, kas zivīm nepieciešams elpošanai.
Nezvejot, nepirkt, neēst. Vai tas līdzēs?

Nezvejot, nepirkt, neēst. Vai tas līdzēs?

2019. gada 26. jūlijā, 08:00
Pretrunīgas atsauksmes izraisījis Pasaules Dabas fonda (PDF) aicinājums sabiedrībai – pievienoties kampaņai "Lai jūra čum un mudž" un veikalos vai citās tirdzniecības vietās nepirkt Baltijas jūras mencu, kā arī Eiropas zuti.
Lielais breksis aizpeldēja, karpa nepaspēja

Lielais breksis aizpeldēja, karpa nepaspēja2

2019. gada 9. jūlijā, 00:00
Makšķerēšanas festivālā ģimenēm sestdien kempingā "Nabīte" pie Lielā Nabes ezera varēja uzzināt teju visu par zivīm, kā tās noķert, kā pagatavot garšīgu maltīti.
Copē kopā ar meitām

Copē kopā ar meitām

2019. gada 8. jūlijā, 00:00
Ilgvaram Simsonam, zāģu operatoram SIA "Palleteries", makšķerēšana esot vaļasprieks. Viņa lielākais ķēriens bijusi apmēram 9 kg smaga līdaka.
Šobrīd ir klusā sezona

Šobrīd ir klusā sezona

2019. gada 7. jūlijā, 00:00
Kuldīgas novada pašvaldības policija kā viena no instancēm, kas kontrolē licencētās makšķerēšanas noteikumu ievērošanu, regulāri dodas reidos. Šim nolūkam iegādāta dažāda tehnika: kameras, kvadricikls, divas laivas un divas piekabes. Drīzumā būšot arī drons.
Sīga – lašveidīgais Latvijas retums

Sīga – lašveidīgais Latvijas retums

2019. gada 6. jūlijā, 00:00
Ir jūlijs, līdz ar to laiks, kad Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "Bior" zivju audzētavai "Pelči", pildot zivju resursu mākslīgās atražošanas plānu, Sakas grīvā jāizlaiž ceļotājsīgu mazuļi, kuri sasnieguši divus gramus. Reti kurš Latvijas iedzīvotājs atpazīst šo reto zivju sugu.
Makšķerēšanas kārtība Ventā

Makšķerēšanas kārtība Ventā1

2019. gada 5. jūlijā, 00:00
Lai nodrošinātu Ventas kā starptautiski atzītas lašu dabiskā nārsta upes statusu un radītu labvēlīgu situāciju zivju resursu saudzīgai izmantošanai, Kuldīgas novada pašvaldība noteikusi licencētās makšķerēšanas kārtību 2017.–2021. gadam.
Kā sargās Ventu un Šķerveli

Kā sargās Ventu un Šķerveli

2019. gada 1. jūlijā, 00:00
Top dabas aizsardzības plāns liegumam "Ventas un Šķerveļa ieleja". Ir izstrādāta pirmā redakcija, un tikko notikusi uzraudzības grupas sanāksme Skrundas novada pašvaldībā. Viena no šī plāna būtiskām sadaļām ir zivis un to aizsardzība.
Kā upē nāras plunčājās

Kā upē nāras plunčājās

2019. gada 30. jūnijā, 00:00
Vasara. Gana karsta, bet apmākusies diena, kad padsmitgadniekam rodas ideja ņemt padusē badapātagu un doties izlūkot Ventas posmu uz augšu no maizes ceptuves.
Maluzvejniekiem sods 51 880 eiro

Maluzvejniekiem sods 51 880 eiro5

2019. gada 29. jūnijā, 00:00
Piespiedu darba stundas un 51 880 eiro soda naudu Kurzemes rajona tiesā Kuldīgā jūnijā piesprieda diviem padurniekiem par nelikumīgu nēģu zveju pagājušā gada aprīlī Ventas rumbā.
Trīs gados septiņi kriminālprocesi par maluzvejniecību

Trīs gados septiņi kriminālprocesi par maluzvejniecību1

2019. gada 28. jūnijā, 00:00
Kopš 2016. gada Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirknī ierosināti septiņi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma (KL) 110. panta par patvaļīgu zvejošanu un ūdensdzīvnieku iegūšanu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Mani visvairāk šobrīd satrauc:
paša veselība
tuvinieku veselība
naudas trūkums
bezdarbs
dzīve četrās sienās
valdības lēmumi
medicīnas iespējas
dezinformācija
bezatbildīgi cilvēki
nākotne
Kurzemnieks Horoskopi