Aizvērt
Nākamajā numurā piektdien, 20. septembrī
  • Kā radīt mazāk atkritumu.
  • Uz Grieķijas salām.
  • Zemessargiem jauns komandieris.
  • Biznesa inkubatoram trīs gadi.
  • Biedrība "Zelta kadri" un brīvdabas kino.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 107
Drukātās avīzes e-versija Nr. 107 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Šobrīd ir klusā sezona

Šobrīd ir klusā sezona

2019. gada 7. jūlijā, 00:00
Kuldīgas novada pašvaldības policija kā viena no instancēm, kas kontrolē licencētās makšķerēšanas noteikumu ievērošanu, regulāri dodas reidos. Šim nolūkam iegādāta dažāda tehnika: kameras, kvadricikls, divas laivas un divas piekabes. Drīzumā būšot arī drons.
Sīga – lašveidīgais Latvijas retums

Sīga – lašveidīgais Latvijas retums

2019. gada 6. jūlijā, 00:00
Ir jūlijs, līdz ar to laiks, kad Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "Bior" zivju audzētavai "Pelči", pildot zivju resursu mākslīgās atražošanas plānu, Sakas grīvā jāizlaiž ceļotājsīgu mazuļi, kuri sasnieguši divus gramus. Reti kurš Latvijas iedzīvotājs atpazīst šo reto zivju sugu.
Makšķerēšanas kārtība Ventā

Makšķerēšanas kārtība Ventā

2019. gada 5. jūlijā, 00:00
Lai nodrošinātu Ventas kā starptautiski atzītas lašu dabiskā nārsta upes statusu un radītu labvēlīgu situāciju zivju resursu saudzīgai izmantošanai, Kuldīgas novada pašvaldība noteikusi licencētās makšķerēšanas kārtību 2017.–2021. gadam.
Kā sargās Ventu un Šķerveli

Kā sargās Ventu un Šķerveli

2019. gada 1. jūlijā, 00:00
Top dabas aizsardzības plāns liegumam "Ventas un Šķerveļa ieleja". Ir izstrādāta pirmā redakcija, un tikko notikusi uzraudzības grupas sanāksme Skrundas novada pašvaldībā. Viena no šī plāna būtiskām sadaļām ir zivis un to aizsardzība.
Kā upē nāras plunčājās

Kā upē nāras plunčājās

2019. gada 30. jūnijā, 00:00
Vasara. Gana karsta, bet apmākusies diena, kad padsmitgadniekam rodas ideja ņemt padusē badapātagu un doties izlūkot Ventas posmu uz augšu no maizes ceptuves.
Maluzvejniekiem sods 51 880 eiro

Maluzvejniekiem sods 51 880 eiro5

2019. gada 29. jūnijā, 00:00
Piespiedu darba stundas un 51 880 eiro soda naudu Kurzemes rajona tiesā Kuldīgā jūnijā piesprieda diviem padurniekiem par nelikumīgu nēģu zveju pagājušā gada aprīlī Ventas rumbā.
Trīs gados septiņi kriminālprocesi par maluzvejniecību

Trīs gados septiņi kriminālprocesi par maluzvejniecību1

2019. gada 28. jūnijā, 00:00
Kopš 2016. gada Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirknī ierosināti septiņi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma (KL) 110. panta par patvaļīgu zvejošanu un ūdensdzīvnieku iegūšanu.
Usmas ezers atgūst dzīvību

Usmas ezers atgūst dzīvību

2019. gada 16. jūnijā, 00:00
Veiksmīgi rit jaunās licencētās makšķerēšanas sezonas otrais mēnesis Usmas ezerā. Vēl pirms dažiem gadiem šķita, ka pēc platības piektais, bet pēc ūdens tilpuma otrais lielākais Latvijas ezers zaudē dzīvību, bet nu viss strauji mainās uz labo – Usma sāk kļūt par makšķernieku populāru galamērķi. Par to liecina arī lielie lomi.
Uz copi – stilīgi

Uz copi – stilīgi

2019. gada 14. jūnijā, 00:00
Kuldīgas novada tradicionālās kultūras svētkos "Mundra diena Turlavā" savu artavu deva arī studija "Kuldīgas palete", piedāvājot izstādi "Copmaņa goda kārta". Tajā apdrukātie krekliņi lieti noder gan pašiem makšķerniekiem, gan viņu "zivtiņām".
Kā ēst zivis droši

Kā ēst zivis droši

2019. gada 13. jūnijā, 00:00
Vasara ir klāt, arī makšķerēšanas sezona. Visiem zivju ēdienu cienītājiem jāatceras, ka pastāv risks – cilvēkam bīstamo zivju parazīti.
Jūras vide jāuzlabo

Jūras vide jāuzlabo

2019. gada 9. jūnijā, 00:00
Nesen klajā nākušais novērtējums par Baltijas jūras vides stāvokli Latvijas teritorijā vēsta, ka ūdens ir labs, zivis pārtikā var droši lietot, tomēr krājumi rūk, jo pastāv piesārņojuma draudi.
Pēta, kā Latvijā un Lietuvā klājas nēģiem

Pēta, kā Latvijā un Lietuvā klājas nēģiem

2019. gada 8. jūnijā, 00:00
Trīs miljonus nēģu kāpuru zinātniskā institūta "Bior" Tomes zivaudzētavas Pelču filiāles darbinieki šopavasar izlaidīs Kurzemes upēs. Tas tiek darīts "INTERREG" projektā "Pārrobežu upes nēģu krājuma novērtējums un pārvaldība Lietuvā un Latvijā".
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Pazudusi kaķenīte

Pazudusi kaķenīte
Padures pagastā no mājām 3.–4. septembra naktī noklīdusi KAĶENE vārdā Pūce. Tumšas krāsas (brūna, melna, tumši pelēka), strīpaina, ar baltām kājām, baltu vēderu un baltu pakrūti. Zina savu vārdu un ir droša. Sterilizēta. Tiek ļoti, ļoti gaidīta mājās. Atradējam, lietderīgas informācijas sniedzējam ir garantēta finansiāla atlīdzība. Ja redzat/atrodat, lūgums pieturēt un zvanīt Ievai, tālr. 29698821.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi