Aizvērt

Uz gaišu nākotni baltā zirgā

2013. gada 25. martā, 17:13
Raksta autors: Juris Lipsnis
Uz gaišu nākotni baltā zirgā
Foto: Juris Lipsnis
Pēdējā laikā par ierastu parādību kļuvis tālrādē bieži redzamais kādreizējais partijas "Jaunais laiks" dibinātājs Einars Repše, kurš šobrīd vada "Biedrību Latvijas attīstībai." Sižetā politiķis, kurš it kā skaitījās no politikas aizgājis, ikvienu aicina iesaistīties valsts nākotnes plānošanā.

Iecere ir vienkārša un ģeniāla (vai arī ģeniāli vienkārša) – jāieiet interneta vietnē www.latvijasattistibai.lv, jāatrod sadaļa Attīstība! Wiki un jāuzraksta sava vīzija par Latvijas nākotni.
Nu, iegāju. Minētajā sadaļā, kas izskatās ļoti līdzīga interneta enciklopēdijai wikipedia, ir virkne virsrakstu, kas attiecas uz dažādām tēmām – valsts pārvaldi, ekonomikas nozarēm, tiesiskumu, demogrāfiju, arī Satversmes reformu utt. Zem katra virsraksta ir saite uz diskusiju – to nospiežot, atveras nākamā lapa, kuras labajā malā ir uzraksts [labot], – zem tā tad arī slēpjas Repšes piedāvātā iespēja katram pievienot savu artavu. Tiesa gan, šeit nav ierastās interneta komentāru anonimitātes – lapas augšpusē parādās brīdinājums, ka tiks fiksēta mana IP adrese. Tātad skaidrs: izgāzt savu nelāgo noskaņojumu uz Repši (vai kādu citu) gan varu, bet tas nebūs maza šuneļa rējiens no drošas vietas pagultē –

jārēķinās, ka es no Einara (vai kāda cita) varu arī norauties pa fasādi.

Zem virsrakstiem ir pēc skata mazliet haotisks dažādu atziņu, konstatējumu un prātojumu uzskaitījums (nez kāpēc atgādina Vienotības programmu pēdējās Saeimas vēlēšanās...). Tam visam vajadzētu radīt iespaidu par daudzu ļaužu iesaisti lapas tapšanā, – atliek vien pārlasīt citu rakstīto, saprast, kā tur trūkst, un to ierakstīt. Diemžēl man grūti iztēloties Latvijas interneta lietotājus masveidā metamies papildināt Biedrības Latvijas attīstībai sagatavoto materiālu. Kāpēc? Manuprāt, sabiedrība šobrīd vairāk noskaņota uz citu paveiktā kritizēšanu, nevis uz sava pleca pielikšanu.

Iespējams, sava ietekme uz manu apziņu ir arī Einara Repšes savdabīgajam tēlam – šis kungs ir diezgan nadzīgs uz citu ļaužu iesaisti savu mērķu sasniegšanā. Iepriekšējā reizē bijušais Latvijas Bankas prezidents aicināja tautu samest miljonu, lai viņš būtu ar mieru iesaistīties politikā. Un, ko domā, ne gluži miljonu, bet sameta ar’! Šoreiz Einars naudu vairs neprasa, bet aicina ziedot idejas. Kā zināms, arī ideja ir nauda, tikai ne uzreiz paņemama un tērējama, tomēr prasmīgās rokās tā var dot gluži taustāmus augļus.

Izskatās, ka ar tautas palīdzību tapušais projekts Latvijas attīstībai drīz pārtaps kādas jaunizveidotas partijas programmā, dodot iespēju Biedrības Latvijas attīstībai vadītājam atgriezties politikā. Uz balta zirga.

Juris Lipsnis, tālr. 22470000,
pasts.kurzemnieks@mail.lv

 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi