Aizvērt

Pirmajā dienā – divi saraksti trīs novados

2013. gada 12. aprīlī, 17:50
Raksta autors: Vija Zariņa, Daiga Bitiniece
Pirmajā dienā – divi saraksti trīs novados
Foto: Aivars Vētrājs
Piektdien sākās deputātu kandidātu sarakstu reģistrēšana pašvaldību domju vēlēšanām, kas notiks 1. jūnijā.

Pirmajā dienā Kuldīgā vēl neviens saraksts netika iesniegts, Alsungā iesniedza Latvijas Zemnieku savienība, bet Skrundā – no partijas Reģionu alianse, kura, kā zināms, kandidē pašreizējā domes vadītāja Nellija Kleinberga.
Sarakstus var iesniegt līdz 22. aprīlim.

 

 

Jaunums – izloze

„Pagaidām klusums. Pēc manas pieredzes aktīvāka kustība ir termiņa noslēgumā, tad dažreiz izveidojas pat neliela rinda,” stāsta Kuldīgas novada vēlēšanu komisijā Kuldīgā, Baznīcas ielā 9, sastaptā Skaidrīte Jurevska. Ja būs tikai viens vai divi nepilni saraksti, kuros ir mazāk kandidātu, cik būtu domē jāievēl, tad iesniegšana tiks pagarināta par 10 dienām.
Jaunums, ka pirmo reizi notiks izloze, lai noteiktu, kādā secībā vēlēšanu dienā iecirkņos viens zem otra kaudzītē būs saliktas vēlēšanu zīmes, pirms tās izsniegs vēlētājiem. Uz tām kārtas numuru nebūs. Tas tāpēc, ka kampaņās tie nebūtu izmantojami, jo dažādās pašvaldībās tie partijām var atšķirties.
„Agrāk vēlēšanu zīmēs kandidātu vārdi un uzvārdi bija sadrukāti divos stabiņos – pirmajam numuram blakus otrais, nākamajā rindiņā trešais ar ceturto utt., bet šogad visi vārdi, uzvārdi būs izvietoti vienā stabiņā, viens zem otra,” stāsta Kuldīgas novada vēlēšanu komisijas priekšsēde Inese Ozola-Gūtpelca. Kā ierasts, saraksta iesniedzējiem jāiemaksā likumā noteiktā drošības nauda – Ls 130. Tā tiekot atmaksāta, ja ievēlēts kaut viens kandidāts.
Pēc reģistrācijas visi saraksti tiks pārbaudīti, vai pieteiktie drīkst kandidēt, un tikai pēc tam saraksti būs pieejami Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā www.cvk.lv

 

Lēnām mostas

Kuldīgas novada domē jāievēl 17 deputāti. Saraksts jau gatavs līdzšinējās domes priekšsēdes Ingas Bērziņas vadītajai partijai Kuldīgas novadam un Vienotībai, bet vēl topot Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), Nacionālajai apvienībai un Reformu partijai. Iespējams, ka uzradīsies vēl kāds politiskais spēks. Skrundas novada domē jāievēl 15 deputāti, tur kopā ar Reģionu aliansi vienā sarakstā ir arī ZZS pārstāvji. Neizdevās gūt apstiprinājumu, vai ar atsevišķu sarakstu tur startēs arī Vienotība. Alsungas novada domē šoreiz jāievēl mazāk – 9 deputāti līdzšinējo 13 vietā. Te bez jau iesniegtā gatavs saraksts ir arī vēlētāju apvienībai Par Alsungas novada attīstību, kura galvgalī ir pašreizējais mērs Grigorijs Rozentāls. Iespējams, ka saraksts būs vēl kādai apvienībai. 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: