Aizvērt

Desmit saraksti trīs novados. Pagaidām

2013. gada 23. aprīlī, 15:35
Raksta autors: Daiga Bitiniece
Desmit saraksti trīs novados. Pagaidām
Beigusies deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana pašvaldību domju vēlēšanām, kas notiks 1. jūnijā.

Kuldīgā iesniegti pieci, Alsungā četri. Bet Skrundā tikai viens, un tā ir vēl septiņās pašvaldībās Latvijā. Šovakar Centrālā vēlēšanu komisija lems par sarakstu iesniegšanas termiņa pagarinājumu uz desmit dienām. Tas jādara, lai nodrošinātu domes darbu pilnā sastāvā tajos gadījumos, ja kāds no ievēlētajiem deputātiem no mandāta atsakās.

 

Visticamāk, ka pagarinās termiņu

Skrundā jau pirmajā dienā savu sarakstu, kurā ir 18 kandidātu, iesniedza partija Reģionu alianse. Tajā ir gan tādi kandidāti, kas arī iepriekš startēja vienā sarakstā ar pašreizējo domes vadītāju Nelliju Kleinbergu, gan bijušie Jaunā laika, Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), LSDSP un Tautas partijas pārstāvji. Skrundas novada domē jāievēl 15 deputātu, atkārtoti kandidē septiņi.

 

Mazāk nekā pirms četriem gadiem

Savukārt uz Kuldīgas novada domi, kur jāievēl 17 tautas priekšstāvju, pretendēs 77 cilvēki no pieciem sarakstiem, tai skaitā 12 šī sasaukuma deputātu. Tas ir uz pusi mazāk nekā pirms četriem gadiem, kad cīnījās 163 cilvēki no deviņiem sarakstiem.
Atļauto skaitu – 20 – pieteikušas divas partijas: Kuldīgas novadam ar domes vadītāju Ingu Bērziņu priekšgalā un ZZS ar pašreizējo deputātu Aivaru Rudzrogu galvgalī. Vienotība pieteikusi 15, bet Reformu partija un Nacionālā apvienība Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK – katra pa 11 kandidātiem. Nacionāļu saraksta galvgalī SIA Kurzemes finieris direktore Kristīna Rūtenberga, otrais – SIA Puratos Latvia iepirkšanas vadītājs Dzintars Pūkainis, trešais – SIA Furors direktors Ivars Gluškovs. Bet Vienotības saraksta vadībā līdzšinējie četri deputāti Uģis Lagzdiņš, Guntis Būmeisters, Sigita Vaivade un Ramona Irbe, kā arī Dainis Pilskungs.

 

Mazā novadā liela aktivitāte

Alsungā par deviņiem krēsliem cīnīsies četri saraksti – no Latvijas Zemnieku savienības (LZS) un trim vēlētāju apvienībām. Apvienības Par Alsungas novada attīstību priekšgalā līdzšinējais mērs Grigorijs Rozentāls, sarakstā 11 kandidātu, no pašreizējiem deputātiem vēl tikai Andris Kaminskis. No apvienības Par iedzīvotāju interesēm startēs deviņi kandidāti, saraksta priekšgalā Aivars Sokolovskis, bet domes izpilddirektors Voldemārs Dunajevs te startē ar 4. numuru. No apvienības Jaunie suiti pieteikti seši cilvēki ar Antru Veisbergu priekšgalā. LZS saraksta pirmais piecnieks ir līdzšinējie deputāti Edgars Zvejnieks, Gunārs Bloks, Ilze Bloka, Ainars Macpans un Aiga Ķikure.
Ar vēlēšanām reģistrētajiem kandidātu sarakstiem, ziņām par kandidātiem, programmām un statistiku var iepazīties www.cvk.lv.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi