Aizvērt

Svētki un patriotisms (papildināts)

2013. gada 7. maijā, 12:00
Raksta autors: Juris Lipsnis
Svētki un patriotisms (papildināts)
Foto: Modris Rubenis, Juris Lipsnis
Sestdien Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā svētku sajūtu Kuldīgā pastiprināja nebijis notikums - Nacionālo bruņoto spēku (NBS) parāde.

Iespēja iepazīties
Lai dotu iespēju iepazīties ar bruņotajiem spēkiem arī tiem, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālās valsts svētku parādes Rīgā, pagājušajā gadā Aizsardzības ministrija un NBS aizsāka jaunu tradīciju – valsts Neatkarības atjaunošanas dienā 4.maijā kādā no Latvijas novadiem organizēt bruņoto spēku dienu (pērn tāda notika Rēzeknē).

Parāde, kurā piedalījās aptuveni 350 karavīru, zemessargu, robežsargu un jaunsargu, sākās ar svinīgo maršu Pilsētas laukumā, turpinājās ar militāro vienību došanos uz Pārventu, bet noslēdzās ar vērienīgu militārās tehnikas, ekipējuma un karavīru spēju demonstrējumu. Parādē, ko komandēja Zemessardzes 1. novada komandieris pulkvedis Mārtiņš Liberts, bet pieņēma Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks un NBS komandieris ģenerālis Raimonds Graube, noskatījās tūkstoši kuldīdznieku, kā arī NATO valstu augsta ranga virsnieki (viņu vidū arī ASV armijas Transporta pavēlniecības komandieris) un ārzemju diplomāti.

 

Atbildība par brīvību – pašu rokās
„Svinot kopā ar jums Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu, aicinu novērtēt to, ka atšķirībā no daudzām citām nācijām mums ir iespēja būt brīviem un neatkarīgiem, kā arī uzņemties atbildību par šo brīvību,” uzrunājot svētku dalībniekus, teica A.Pabriks. „Tikai, uzņemoties atbildību par savu valsti, sadarbojoties un uzticoties cits citam, varēsim izveidot skaistu un drošu valsti.”

Ministrs atgādināja, ka patriotisms sākas katrā pilsētā, katrā ģimenē, kur vecāki ar savu piemēru māca bērniem mīlēt mūsu valsti.

„Valsts var pastāvēt tikai tik ilgi, kamēr ir pilsoņi, kuri vēlas šo valsti aizstāvēt, un šodienas parāde pierāda, ka mūsu valsts mums ir svarīga un mēs esam tās patrioti,” sacīja NBS ģenerālleitnants Graube. „Vēsturiski ir pierādījies, ka, lai iegūtu un nosargātu neatkarību, ļoti liela nozīme ir sabiedroto atbalstam. Pirms 23 gadiem atjaunojām neatkarību līdz ar mūsu kaimiņiem, Baltijas valstīm. Savukārt šodien svinam Neatkarības atjaunošanas dienu kopā ar NATO sabiedrotajiem, jau ar kuriem kopā varam nostāties par brīvību un drošību visā pasaulē.”

Pēc parādes gan tās dalībnieki, gan skatītāji devās pāri Ventai – bijušās Pārventas estrādes laukumā kuldīdzniekiem un viesiem vairākas stundas bija iespēja apskatīt un arī aptaustīt ekipējumu un bruņojumu, iepazīties ar vienību prezentācijām, iztaujāt karavīrus, zemessargus un robežsargus.

Nākamā 4. maija parāde notiks Valmierā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi