Aizvērt

Var pētīt sarakstus un jau vēlēt

2013. gada 28. maijā, 15:56
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Var pētīt sarakstus un jau vēlēt
Foto: Aivars Vētrājs
No šodienas iedzīvotāji vēlēšanu iecirkņos var jau nobalsot.

Bet no pirmdienas interesenti varēja izpētīt deputātu kandidātu sarakstus un programmas. Alsungas vēlēšanu iecirknī tautas modrā acs esot atradusi neprecizitāti kāda kandidāta iesniegtajos datos: neatbilstot ziņas par izglītību. Vēlēšanu komisijas locekle Kristīne Brūkle pastāstīja, ka saņemts viens iesniegums par balsošanu mājās. Iespēju nobalsot iepriekš Kristīne vērtē kā ļoti izdevīgu lauku cilvēkiem, kuri dzīvo patālu no centra: „Ceturtdien iedzīvotāji no Almāles, Zvirgzdu ezera apkaimes un Gudenieku puses brauc uz veikaliem Alsungā. Pēc astoņiem autobuss ienāk novada centrā, bet ap divpadsmitiem dodas atpakaļ. Domāju, ka daudzi ienāks iecirknī, jo sestdienā tikt uz Alsungu ir sarežģītāk.”
Iepriekšējo vēlēšanu pieredze liecina, ka ap 20 iedzīvotāju vēlēsies balsot mājās, bet pavisam Alsungas novada vēlēšanu sarakstos ir 1316 vēlētāju. „Ir bijis, ka iedzīvotāji atskrien pēc darba bez piecām minūtēm desmitos, bet ir ģimenes, kurām ir tradīcija nākt vēlu vakarā, kad visi mājas darbi apdarīti,” stāsta Kristīne un piebilst, ka prognozējot diezgan lielu aktivitāti.
Kurzemnieks apzvanīja vēl četrus iecirkņus Kuldīgas novadā. Pirmdien un otrdien iespēju iepazīt kandidātu sarakstus iedzīvotāji tur nebija izmantojuši, taču bija saņemti iesniegumi balsošanai mājās.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi