Aizvērt

Ēdolē izvēlas zināmos kandidātus

2013. gada 1. jūnijā, 19:29
Raksta autors: Juris Lipsnis
Ēdolē izvēlas zināmos kandidātus
Foto: Juris Lipsnis
Sestdien līdz deviņiem vakarā Alsungas novadā bija nobalsojis 51,71% vēlētāju, aktivitātē pārspējot Rīgu, Skrundas - 39,29%, savukārt Kuldīgas - tikai 30,55%. Visvairāk nobalsojušo tobrīd bija saskaitīts Mērsragā - 58,06%.

Valsts mērogā Kurzemē vēlētāju aktivitāte bijusi visai zema - nobalsojusi aptuveni trešdaļa balsstiesīgo jeb 37,09%. Vēl neaktīvāki vēlētāji bijuši tikai Zemgalē, kur tobrīd nobalsojuši 35,89%, savukārt Rīgā pie urnām pabijuši 51,62%.

 

Rīta pusē Kurzemnieks paviesojās Ēdoles vēlēšanu iecirknī, kas sāka darbu kā visi – septiņos. Pirmais balsotājs no 750 reģistrētajiem ieradies mirkli pirms astoņiem.

Iepriekšējās dienās Ēdolē varējuši balsot ne tikai vietējie, bet arī citu iecirkņu teritorijā dzīvojošie, un šo iespēju kopā izmantoja 35 vēlētāji, savukārt sestdien līdz 11 priekšpusdienā bija nobalsojuši 56. Pirmoreiz pie vēlēšanu urnas devās Ieva, kura bijusi tik satraukta, ka mammu modinājusi jau pirms septiņiem, savukārt Marta, kura tikai pirms dažām dienām kļuvusi pilngadīga, nopietni paziņojusi, ka

tik jauniem ar likumu jāaizliedz balsot – viņi tik un tās neko nesaprotot.

Šoreiz bijis neierasti maz pieteikumu balsošanai mājās – tikai divi. Komisijas vadītāja Pārsla Pabērza izteica cerību, ka šoreiz jau līdz pusnaktij balsīm vajadzētu būt saskaitītām, savukārt tad, kad vienlaikus notika pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanas, darbs sākts sestdien septiņos no rīta, bet mājās komisija devusies tikai pēc 24 stundām – svētdienas rītā.

Ārpusē Kurzemnieks mēģināja noskaidrot vairāku ēdolnieku domas. Kāds pāris atklāja, ka iepriekš nopietni sagatavojušies, izpētot programmas un sarakstus, un izvēlējušies balsot par nacionālo apvienību. Vairākus kandidātus gan abi izsvītrojuši – tos, kuriem izglītības līmenis pārāk zems.

Cits ēdolnieks, kurš pilsoņa pienākumu bija izpildījis agri no rīta, sacījās nobalsojis par Vienotības sarakstu, kurā ir vienīgā pagasta pārstāve Ilze Lorenca. Savukārt kāds kungs, kurš savu izvēli gan neatklāja, atzina, ka pietrūcis iespējas nobalsot par savējiem. „Agrāk vismaz zinājām, par ko balsojam, bet lielajā novadā sarakstos ir tikai pa retam zināmam uzvārdam,” viņš skaidroja. Vēl kāds vīrs atzina, ka izvēlējies tos, kuru darbi jau pazīstami – tā esot drošāk.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi