Aizvērt

Vēlēšanas Alsungā - ar pārsteigumu

2013. gada 2. jūnijā, 08:53
Raksta autors: Juris Lipsnis
Vēlēšanas Alsungā - ar pārsteigumu
Foto: Juris Lipsnis
2013. gada pašvaldību vēlēšanās Kurzemē ceturtā augstākā aktivitāte bija Alsungas novadā, kur nobalsoja 54,52% vēlētāju. Skrundā pie urnām bija devušies 43,36%, bet Kuldīgas – tikai 33,67%. Visvairāk nobalsojušo saskaitīts Mērsragā – 62,34%.

Valsts mērogā Kurzemes vēlētāju aktivitāte bijusi visai zema – nobalsojuši 40,5% balsstiesīgo. Vēl neaktīvāki vēlētāji bijuši vien Zemgalē, kur nobalsojuši 39,37%, savukārt Rīgā pie urnām pabijuši 55,54%.

 

Alsungas 551. vēlēšanu iecirknī Kurzemnieks noturējās līdz pusdiviem rītā, kad beidzās balsu skaitīšana.
Balsu skaitīšanu nedaudz atviegloja skeneris un dators, ko apkalpoja Uģis Gornijs. Iesākumā gan katru svītrojumu un krustiņu nācās apstiprināt ar roku, tomēr CVK programmētāji ļoti centās un pašās skaitīšanas procesa beigās atsūtīja datorprogrammas atjauninājumu, kas padarīja procesu automatizētu.

Lai gan divi saraksti bija ieguvuši pilnīgi vienādu vēlētāju atbalstu – 287 balsis, izrādījās, ka vairāk vietu domē – četras – būs apvienībai Par iedzīvotāju interesēm. Līdzšinējā domes priekšsēža Grigorija Rozentāla sarakstam Par Alsungas novada attīstību būs trīs deputātu vietas, Centrisko partiju „Latvijas Zemnieku savienība” (98 balsis) un apvienību Jaunie suiti (41) domē pārstāvēs pa vienam deputātam. Šāds iznākums skaidrojams ar pieteikto kandidātu skaitu – iedzīvotāju interešu aizstāvji bija pieteikuši deviņus, bet attīstības piekritēji – 11, un, jo vairāk kandidātu, jo katram proporcionāli sanāk mazāk punktu. Iespējams, ka vietu sadalījumu izšķīra arī kāds attīstības saraksta atbalstītājs, kurš par spīti komisijas modrībai bija pamanījies urnā iemest pliku biļetenu – bez aploksnes.

Kopumā Alsungas novadā nobalsoja 717 vēlētāju, no tiem 200 – iepriekšējā balsošanā. Nederīgas izrādījās četras balsis – jau minētais plikais biļetens, kā arī trīs aploksnes, kurās bija ielikta vairāk nekā viena lapiņa. Komisijas vadītāja Rasma Cīrule pastāstīja, ka balsošanai mājās bijuši pieteikti deviņi alsundznieki, bet viena vēlētāja tomēr atnākusi uz iecirkni.

Ja nenotiks iekšējas pārbīdes, sarakstu Par iedzīvotāju interesēm Alsungas novada domē pārstāvēs Aivars Sokolovskis, Voldemārs Dunajevs, Jānis Gulbis un Aleksandrs Štefaņuks, apvienību Par Alsungas novada attīstību – Grigorijs Rozentāls, Andris Kaminskis un Dace Martinova, Centrisko partiju Latvijas Zemnieku savienība – Edgars Zvejnieks, savukārt Jaunos suitus – Edgars Goldbergs.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi