Aizvērt

Mazāk cilvēku

2013. gada 2. jūnijā, 15:11
Raksta autors: Daiga Bitiniece
Mazāk cilvēku
Foto: Modris Rubenis
Kuldīgas lielākajā vēlēšanu iecirknī ģimnāzijā nobalsoja 1204 vēlētāji, mazāk par pusi no reģistrētajiem vēlētājiem.

Jau līdz pusnaktij bija skaidra tendence – skaitot visaugstākā kaudzīte veidojās no partijas Kuldīgas novadam biļeteniem. Varēja vērot, ka cilvēki aktīvi bija gan likuši krustiņus, gan svītrojuši. Visvairāk krustiņu bija Ingai Bērziņai. Kā vēlāk izrādījās, kopumā par I.Bērziņu bija 1958 krustiņi un 353 mīnusi. Daudz svītrots bija Aleksandrs Lange (432), bet arī krustiņu daudz 877.

Ināra Iesalniece un Haralds Jurevskis, kas brauca pie vēlētājiem mājās, pastāstīja, ka vecie ļaudis izteikuši vairākus ierosinājumus, par ko jaunievēlētajai varai būtu jārūpējas, tai skaitā kāda invalīde teikusi: „Lasu avīzē, cik Kuldīga skaista, bet es to neredzu. Vai nevar noorganizēt, ka invalīdiem to arī parāda?” Bērni palīdzēt nevarot, esot pa visu Latviju izklīduši. Pāris minūtes pirms 22.00 balsot atsteidzās Valdis Freibergs, kuru esot aizkavējuši dienas darbi, un Aija Valdmane, kas no rīta nebija paguvusi. Abi sacīja, ka balsojuši par partiju Kuldīgas novadam.

„Krustiņus es vairākiem liku, bet nevienu neizsvītroju, jo nejūtos tik kompetenta,” sacīja Aija.

Vēlētājus neesot apmierinājis, ka jāparakstās lineālā, īpaši tas nav paticis tiem, kam uzvārdā garie burti – f vai g. Bet neviena starpgadījuma šai iecirknī nebija, darbs ritēja raiti. Balsu skaitīšanā klāt bija arī divi Reformu partijas pārstāvji, bet pa dienu norisi vērojuši arī Nacionālās apvienības un partijas Kuldīgas novadam pārstāvji.

Pēc pusnakts Kurzemnieks Kuldīgas novada vēlēšanu komisijā uzzināja, ka novadā nobalsojis 7031 vēlētājs. Elektroniskā vēlēšanu rezultātu apkopošana novadā bija trīs iecirkņos – 2. vidusskolā, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā un Rumbas pagastā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi