Aizvērt

Balso par turpinājumu un mazāko ļaunumu

2013. gada 2. jūnijā, 15:17
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Balso par turpinājumu un mazāko ļaunumu
Foto: Modris Rubenis
Iecirknī Kuldīgas 2. vidusskolā septiņos no rīta vēlēšanu komisija cieši aizver, aizzīmogo urnas un ar parakstiem apliecina – tās pirms pirmā vēlētāja ierašanās ir tukšas. Tas jau tāpat redzams, jo šogad vēlēšanu urnas ir no caurspīdīga plastikāta.

„Mēs jau esam iestrādājušies. Trīs dienās te atnāca 89 cilvēki,” saka komisijas priekšsēde Daiga Freiberga.
Komisija garajai darba dienai gatava – pasūtītas pusdienas, sagādāta kafija, tēja un ūdens. Brīžos, kad vēlētāju plūsma būs mazāka (pēc pieredzes tas varētu būt pēcpusdienā un vakarpusē), iecirkņa darbiniekiem būs iespēja paēst un krāt spēkus balsu skaitīšanai.

Priekšsēde kolēģiem dod pēdējos norādījumus, bet klāt jau pirmā vēlētāja – Sarmīte Petrauska no Putnudārza. Viņa atnākusi atdot balsi par līdzšinējās novada pašvaldības vadītājas Ingas Bērziņas sarakstu, jo ir apmierināta ar domes darbu: „Lai turpina, lai cīnās tālāk.” Tik agri viņa nolēmusi nākt vēlēt, jo esot jāsteidz pie dārza darbiem.

 

Vairāki komisijas locekļi šo pienākumu pilda jau daudzus gadus, tāpēc zina stāstīt, ka pirmie agrā rītā vēlēšanu iecirnī ierodas tie cilvēki, kuriem ieplānoti tālāki braucieni vai kas svarīgs darāms. „Kad pensionāri dodas ekskursijā, tad pulcēšanās vieta tieši septiņos tiek noteikta vēlēšanu iecirknī,” saka komisijas locekle Inita Embrekte.

Pavisam drīz nāk nākamie. „Vienkārši šorīt bija jābrauc uz pilsētu, pie reizes nolēmām nobalsot. Meitām pēc tam jābrauc prom,” saka vēlētāja Irēna, piebilstot, ka balsojusi par mazāko ļaunumu, bet neatklājot, par kuru sarakstu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi