Aizvērt

Skrundā – par abiem sarakstiem

2013. gada 2. jūnijā, 15:22
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Skrundā – par abiem sarakstiem
Foto: Daina Tāfelberga
Pēc provizoriskiem aprēķiniem, Skrundas novadā nobalsojuši 1936 jeb 43%. Vēlēšanu iecirknī kultūras namā – 1185, Nīkrācē – 218, Raņķos – 150, Rudbāržos – 386.

Novada komisijas sekretāre Ilona Rītiņa atzīst, ka iedzīvotāju aktivitāte ar katru reizi krītas, daļēji tāpēc, ka ap 20% deklarēto iedzīvotāju šobrīd ir emigrējuši. Rezultātu apkopošanai pirmoreiz izmantoja elektronisko sistēmu. Ap 23.00, kad bija ieskanēti vēlētāju saraksti, atverot vēlēšanu dienas urnu, tika saskaitītas 914 aploksnes. Atsevišķā urnā iepriekšējās trīs dienās iemestas 233 aploksnes, arī viena tukša. Iecirkņa komisijas priekšsēde Gunita Strode stāsta, ka to piektdien iemetis kāds skrundenieks, kurš naktī pārdomājis un sestdien ieradies otrreiz, lai tomēr balsotu. Tāda iespēja viņam būtu bijusi, ja vien nebūtu jau iemesta tukša aploksne. Bet 22 aploksnēs bija ievietoti abi saraksti, turklāt vairākās bija gan svītroti uzvārdi, gan likti plusi.
Ieskenējot 1155 derīgās zīmes, dažās minūtēs dators tās sašķiroja un saskaitīja, ka Skrundā par Reģionu aliansi (RA) nobalsojuši 666, bet par Vienotību – 489. Novada komisijas priekšsēdis Māris Benefelds piebilst, ka jaunā elektroniskā sistēma efektīva ir iecirkņos, kur liels skaits vēlētāju.

 

Līderiem gandrīz vienāds atbalsts

Skaitot plusus un mīnusus, RA par līderi izvirzījusies līdzšinējā domes priekšsēde Nellija Kleinberga (423). No saraksta lejgala augšup strauji kāpuši: kultūras nama direktore Loreta Robežniece (176) un Rudbāržu pagasta pārvaldnieks Aldis Zalgauckis (184), kuram bija arī daudz mīnusu. Visvairāk svītrota Inese Ivāne un Inguna Girvaite. Vienotībā daudz plusu vidusskolas direktoram Aināram Zankovskim. Kāds balsotājs savu atbalstu mācību iestādes vadītājam bija pat īpaši uzrakstījis uz vēlēšanu zīmes (apzīmētu un komentētu zīmju Skrundā tikpat kā nebija). Tāpat daudz plusu likti arī saraksta pirmajiem numuriem Patrīcijai Santai Miķelsonei un Jurim Jaunzemim. Visvairāk svītrojumu Intai Kamparai.

 

Nāca izsvītrot nevēlamos

Nīkrācnieki par abiem sarakstiem nobalsojuši gandrīz līdzvērtīgi (RA sa-ņēmusi vienu balsi vairāk). Raņķos Vienotība saņēmusi par 24 balsīm mazāk nekā konkurenti (83 un 59), bet Rudbāržos attiecīgi 186 un 193. Skrundeniecei Līga Dorbei jau sen bijis skaidrs, par ko jābalso – par cilvēkiem, kuri apliecinājuši, ka var strādāt. Visā novadā bijuši daži gadījumi, ka balsotājs nav pārliecinājies, vai pase derīga. Nīkrācē šī iemesla dēļ viens aizsūtīts mājās. Skrundā vairāki balsoja ar jaunajām identifikācijas kartēm. Viena no pēdējām balsotājām, kas savu vārdu nosaukt nevēlējās, atbildēja, ka nākusi šurp ar mērķi iz-svītrot konkrētu personu. Līdzīgi runāja vēl vairāki vēlētāji.

 

Neliels pārsvars

15 minūtes pirms iecirkņa slēgšanas kultūras namā iesteidzās skrundenieces Ina un Biruta. Abas visu dienu strādājušas dārzā, tomēr steigušās pabeigt darbus, lai varētu izpildīt pilsoņa pienākumu. Inas kundze izteica prognozi, ka pārsvaru noteikti gūs RA. Viņas kaimiņiene gan šaubījās, jo esot vajadzīgi arī jaunie. Ap pustrijiem naktī, kad jau bija zināmi provizoriskie rezultāti, I.Rītiņa atzina – lai arī daudzi izteikuši atbalstu pašreizējiem deputātiem, kuru vairākums ir RA, Skrundas novada ļaužu izvēle nav bijusi prognozējama.

 

Apciemo policija

Raņķos ap 19.00 bija klusi un mierīgi. Komisijas priekšsēde Silva Puķe izteica šaubas, vai vēl kāds atnāks. Pie Sākumskolas sastaptā sieviete ar bērnu teica, ka nākusi tāpat pastaigāties. Neesot bijusi vēlēt, iespējams to nedarīšot. Tikpat mierīgi vakarā bija Nīkrāces vēlēšanu iecirknī. Dienā šeit trīs reizes viesojusies policija, lai gan kārtības sargu palīdzību komisija netika lūgusi – vēlēšanas noritējušas mierīgi. Tāpat raiti gājis, braucot pa mājām. Šoreiz dzīves vietā balsot vēlējušies ļoti daudzi – gandrīz pussimts. Komisijas pārstāvis Andris Viļumsens stāsta, ka laipni sagaidījuši gan iedzīvotāji, gan viņu suņi. 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi