Aizvērt

Skrundas novada pašvaldību turpinās vadīt Nellija Kleinberga

2013. gada 13. jūnijā, 15:41
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Skrundas novada pašvaldību turpinās vadīt Nellija Kleinberga
Foto: Aivars Vētrājs
Skrundas novadā domes priekšsēdes amatā ar vienas balss pārsvaru šonedēļ tika ievēlēta vienīgā izvirzītā kandidatūra – līdzšinējā pašvaldības vadītāja Nellija Kleinberga.

Aizrāda par disciplīnas trūkumu

Par balsoja visi astoņi viņas saraksta (partijas Reģionu alianse) pārstāvji, pret – septiņi Vienotības saraksta deputāti. Priekšsēdes vietnieka amatam atkārtoti ievēlētā priekšsēde izvirzīja nu jau bijušo Rudbāržu pagasta pārvaldnieku Aldi Zalgaucki, otra partija – sava saraksta vadītāju Patrīciju Santu Miķelsoni. Tikpat konsekvents balsojums bija tikai attiecībā uz P.S.Miķelsoni (8:7), jo par A.Zalgaucki Vienotības deputātu domas dalījās – četri bija pret, bet trīs atturējās. Raiti notika arī deputātu virzīšana un ievēlēšana trīs galvenajās komitejās, jo jau pašā sākumā N.Kleinberga tika stingri brīdinājusi, īpaši jaunievēlētos deputātus, ka ir jāpaceļ roka, ja grib runāt. Turklāt neskaidrības vēlams noskaidrot pirms sēdes. Tiesa gan, pirmais aizrādījumu saņēma jau iepriekšējā sasaukumā strādājošais Ivars Grundmanis no Reģionu alianses. Kā noteikts likumā, finanšu komiteju vadīs pati priekšsēde, un tās sastāvā būs 11 deputātu (seši no Reģionu alianses, pieci no Vienotības). Arī attīstības un sociālo, izglītības un kultūras komitejā pārstāvju skaits tāds pats un vadītāji iepriekšējie – I.Grundmanis un Gunta Stepanova.

 

Dažas lietas sasteidz

Skrundas novads mūspusē steidzies sasaukt pirmo sēdi (dienu pēc likumā noteiktā minimālā 10 dienu termiņa). Nolemts, ka tāpat kā iepriekš mēneša trešajā ceturtdienā notiks apvienotā komiteju, bet ceturtajā – kārtējā domes sēde. Tomēr jau tagad pašvaldībā sakrājušies neatliekami jautājumi, tāpēc ar steigu (pēc trīs stundām, lai netiktu pārkāpts likums) tajā pašā dienā deputāti tika aicināti ierasties uz ārkārtas sēdi. P.S.Miķelsone un Aldis Balodis ar to nebija rēķinājušies, līdz ar to opozīcija zaudēja vēl divas balsis. Galvenais neatliekamais jautājums bija Rudbāržu pagasta pārvaldes vadītāja vēlēšanas, jo likums neļauj A.Zalgauckim turpināt darbu šajā amatā, ja viņš nenoliek deputāta mandātu. Par to viņš gan bija izlēmis vēl pirms vēlēšanām, jo turpmāk strādās par skolotāju. Pēc N.Kleinbergas ierosinājuma domes izpilddirektors Guntis Putniņš par pārvaldnieci izvirzīja līdzšinējo pagasta sekretāri Dzintru Veģi (kandidēja no Reģionu alianses, bet netika ievēlēta). Skrundas vidusskolas direktors Ainārs Zankovskis iebilda, ka jautājums ir pārāk sasteigts: opozīcijai nav bijusi iespēja tam sagatavoties. Būtu jāņem vērā, ka tieši viņu sarakstā ir visvairāk deputātu no Rudbāržiem. Iespējams, ka ir vēl kāda kandidatūra, kas vēl labāk aizstāvētu rudbāržnieku intereses. Turklāt domei drīz tik un tā jānāk kopā, pat ja nedēļas laikā Rudbāržos notiek kaut kas ārkārtējs, lemt un rīkoties ir tiesīga izpildvara. Opozīcijas argumenti tomēr netika ņemti vērā. Ar trīs balsu pārsvaru Dz.Veģe ievēlēta par pagasta pārvaldes vadītājas pienākumu izpildītāju līdz gada beigām, jo pēc tam pašvaldība plāno veikt administrācijas reformu Skrundas un Rudbāržu pagastā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi