Aizvērt

Konkursa uzvarētāji Briselē

2013. gada 14. jūnijā, 18:13
Raksta autors: Karīna Sūna
Konkursa uzvarētāji Briselē
Foto: Modris Rubenis
Arī trīs pārstāvji no Kuldīgas piedalījās divu dienu braucienā uz Briseli Beļģijā, tā galvenais mērķis bija iepazīties ar Eiropas Parlamenta (EP) deputāta Krišjāņa Kariņa darbu.

Šoreiz grupā no Latvijas bija 23 cilvēki: gan K.Kariņa un reģionālo laikrakstu organizētā konkursa uzvarētāji, gan preses, gan nevalstisko organizāciju pārstāvji. Bija pieredzējuši ceļotāji un arī tādi, kuriem šis bija pirmais ceļojums uz ārzemēm. Kuldīgu pārstāvēja Kuzemniekā publicētā konkursa par eiro ieviešanu Latvijā uzvarētājas Inta Medniece un Katrīna Spuleniece-Aišpure, kā arī Kurzemnieka fotogrāfs Modris Rubenis.
Ekskursijas dalībnieki devās uz Briseli 29. maija agrā rītā. Ne tikai kuldīdznieki bija ļoti agri cēlušies, bet arī ļaudis no Valmieras, Daugavpils un citām Latvijas vietām. Brauciena dalībniekus draudzīgi sagaidīja lidostā un visu ceļojuma laiku ar viņiem pavadīja K.Kariņa padomnieks Rīgā Mārtiņš Daugulis, kurš Briselē veica arī gida uzdevumus. Viņš pastāstīja, ka EP deputātiem ir pienākums katru gadu atvest uz Briseli noteiktu skaitu savas valsts iedzīvotāju. K.Kariņš kā vienu no veidiem, lai atlasītu brauciena dalībniekus, rīko konkursus, kuru organizēšanā piedalās reģionālie laikraksti. Šos konkursus jau vairākus gadus publicē arī Kurzemnieks, dodot iespēju lasītājiem iepazīt EP darbību.
Ekskursanti apskatīja Briseles ievērojamākās vietas, apciemoja EP ēku un tikās ar K.Kariņu, kurš atbildēja uz daudziem jautājumiem. Tie bija visdažādākie – gan par EP deputātu dienas režīmu, gan par enerģētikas jomu un praktiskām lietām, piemēram, par ekonomisko spuldžu lietošanas lietderību.
Diena beidzās ar vakariņām, kurās ekskursijas dalībnieki varēja labāk iepazīties savstarpēji un neformālā gaisotnē aprunāties ar deputātu un viņa padomniekiem.
Otra brauciena diena tika veltīta Briseles iepazīšanai, tika apskatīts Kara muzejs un EP apmeklētāju centrs Briselē Parlamentarium, tajā 23 valodās, arī latviešu, var gūt izsmeļošu informāciju par EP, Eiropas vēsturi, Eiropas Savienības rašanos un attīstību. Šī informācija izklāstīta ļoti interesantā veidā, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Dalībnieki atgriezās Latvijā apmierināti ar braucienu un jaunajiem iespaidiem, atzīstot, ka piedalīšanās šādos konkursos dod iespēju iepazīt EP aizkulises un ieraudzīt savu vietu Eiropas Savienībā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi