Aizvērt

Kuldīdznieki iepazīstina prezidentu ar reālo dzīvi

2013. gada 3. septembrī, 16:38
Raksta autors: Dace Zvirbule
Kuldīdznieki iepazīstina prezidentu ar reālo dzīvi
Foto: Aivars Vētrājs
2. septembrī Kuldīgas novadā viesojās Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Pirmajā mācību dienā A.Bērziņš ciemojās Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālajā vidusskolā (KTTPV) un Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas Padures filiālē, kā arī tikās ar skolu direktoriem. Viņš apmeklēja kokapstrādes uzņēmumu Vēvers, apskatīja pilsētu, tikās ar iedzīvotājiem un pašvaldības deputātiem.

Arodskolai vajag investīcijas

Šogad KTTPV sāk 25. mācību gadu, bet Baltijas skolotāju semināra ēkai, kurā skola atrodas, šis jau ir  135. mācību gads. KTTPV direktore Dace Cine svinīgajā sanāksmē prezidentu, audzēkņus un vecākus informēja, ka šogad te mācīsies 560 skolēnu – par 12 mazāk nekā pērn. 1. kursā mācības sāk 217 audzēkņu. Automehāniķu, SPA un ēdināšanas specialitātē katrā nokomplektēti divi kursi.

Kravas automašīnu mehāniķu sagatavošanā skolai ir veiksmīga privātā un publiskā partnerība ar uzņēmumu Volvo.

Ar Volvo un Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības projekta atbalstu ierīkotas divas modernas iekārtas. Skola sadarbojas arī ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti. „Esam izpildījuši profesionālās izglītības kompetences centra kritērijus un ceram tuvākajā laikā šo statusu iegūt,” sacīja D.Cine.
„Es ceru, ka Kuldīgas arodskola drīz pārvērtīsies par koledžu,” audzēkņiem un vecākiem sacīja A.Bērziņš. „Būtu vēl interesantāk, ja jūs varētu krustot šeit apgūstamās profesijas, jo meitenēm noderēs arī zināšanas par automašīnām, bet zēniem – par ēdiena gatavošanu.”
Valsts prezidents tikās ar ēdināšanas un mēbeļu galdnieku specialitātes audzēkņiem. D.Cine informēja, ka skola izstrādājusi šokolādes meistaru mācību programmu pieaugušajiem, bet nav izdevies nokomplektēt grupu.
Kuldīgas novada domes priekšsēde Inga Bērziņa sarunās ar Valsts prezidentu aicināja viņu palīdzēt piesaistīt KTTPV investīcijas, jo skolai ļoti nepieciešama kopmītne, kur dzīvot audzēkņiem no visas Kurzemes. A.Bērziņš apstiprināja gatavību palīdzēt.

 

Prezidents varot izdzīvot bez naudas  

Uz tikšanos ar Valsts prezidentu domes zālē ar cerībām bija nākuši galvenokārt pensionāri. „Vai jūs, prezidenta kungs, varētu izdzīvot ar 160 latu pensiju?” kāds jautāja.
„Es varētu izdzīvot arī ar nulli, ja vajadzētu, jo visu daru ar savām rokām – pļauju zāli, roku kartupeļus,” atbildēja A.Bērziņš (kura pensija ir 4583 lati – aut.).
„Jūs jau redzat, ka te sanākuši pārsvarā pensionāri – tādi paši kā jūs, jo jūs taču arī esat pensijas vecumā,” prezidentam atgādināja Lilija Baukše. „Kad beigsies pensionāru mocīšana ar mazajām pensijām? Arī Kuldīgā aizvien sliktāki kļūst gan sociālie apstākļi, gan veselības aprūpe.”
A.Bērziņš šos jautājumus pāradresēja I.Bērziņai, aicinot viņu pastāstīt par Kuldīgas slimnīcu, par kuru neesot lietas kursā. I.Bērziņa apsolīja, ka slimnīca ir un būs.

Nevaru piekrist, ka sliktāka kļuvusi veselības aprūpe kopumā, bet pasliktinājusies tās pieejamība. Lai to uzlabotu, vajadzīgs finansējums.”

„Valsts budžeta nauda būtu jāizmanto citādāk nekā pašlaik, kad valsts dara daudz ko tādu, ko varētu nedarīt,” sacīja A.Bērziņš. „Būtu muļķīgi paaugstināt nodokļus, lai pensionāriem maksātu lielākas pensijas.”
„Jūsu rokās ir tas, kas būs nākamie Saeimas deputāti,” tāda bija Valsts prezidenta atbilde gandrīz uz katru iedzīvotāju jautājumu. „Es šodien redzēju brāļu Naura un Ģirta vadīto kokapstrādes uzņēmumu Vēvers. Viņi sākuši ar trim aitām un vienu govi, bet tagad dod darbu 120 cilvēkiem. Kāpēc tādus nevirzīt par Saeimas deputātiem? Es, protams, nezinu, vai viņi to grib.”
„Kad beidzot sodīs tos zagļus, kas izšeptējuši bankas?” bijušajam baņķierim, tagad Valsts prezidentam jautāja kāda kuldīdzniece. „Valsts visu samaksā no budžeta gan Parex, gan Krājbankas izzadzēju vietā, tagad arī Liepājas metalurga īpašnieku vietā. Kāpēc šo naudu nevar ieguldīt veselības aprūpē, lai pensionāram uz sirds asinsvadu pārbaudi nav gadu jāstāv rindā vai jāmaksā 165 lati? Televīzijā rāda, ka aptaujā par viskorumpētākajiem atzīti politiķi, tiesneši un mediķi. Tad ko tauta var gaidīt?”
„Mediķus izņemiet no korumpēto saraksta!” pieprasīja prezidents. „Bankā nevienu ar varu nedzen iekšā – turi naudu mājās, dod bērniem! Bet politiķi – kur tad viņi sākas, kas viņus ievēlēja? Vai gribat teikt, ka iesiet balsot par noziedzniekiem? Tiesneši ir tie paši mūsu cilvēki – vajag laiku, lai viņi nomainītos. Tagad mēnesī nāk klāt pieci jauni tiesneši ar jaunu domāšanu, uz kuriem var paļauties. Pēc dažiem gadiem visi būs nomainījušies.”
(Valsts prezidenta atbildes uz Kuldīgas novada deputātu un Kurzemnieka jautājumiem lasiet 6. septembra laikrakstā.)

 

Attēlā: Brāļi Ģirts un Nauris Vēveri iepazīstina Valsts prezidentu Andri Bērziņu ar sava kokapstrādes uzņēmuma Vēvers darbu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi