Aizvērt

Eiropas Parlamentā - suitu tautastērpā

2013. gada 3. oktobrī, 21:54
Raksta autors: Juris Lipsnis
Eiropas Parlamentā - suitu tautastērpā
Foto: Sandras Kalnietes arhīva foto
2. oktobra pievakarē Eiropas Parlamenta (EP) bibliotēkā svinīgi atvēra Sandras Kalnietes grāmatas "Es lauzu, tu lauzi, mēs lauzām, viņi lūza" elektronisko versiju angļu valodā. Interesanti, ka mūsu novadniece S.Kalniete šajā pasākumā bija ģērbusies suitu tautastērpā.

E-grāmatas Song to Kill a Giant: Latvian Revolution and the Soviet Empire’s Fall atvēršanā piedalījās EP deputāti, Eiropas institūciju darbinieki, diplomāti un Beļģijas latvieši, kā arī goda viesi - dīdžejs Toms Grēviņš un gados visjaunākā Eiropas Parlamenta deputāte Radvile Morkunaite (attēlā no labās). Grāmatu, ko angļu valodā tulkojis Kārlis Streips, ar Eiropas Parlamenta ETP grupas atbalstu izdevusi Publicētava, un tā jau ir pieejama visās lielākajās pasaules grāmatu krātuvēs, ieskaitot Amazon, Apple un Google. Grāmatā aprakstīti Latvijas neatkarības atgūšanas procesi, un tā ir dokumentāla liecība par Latvijas Tautas Frontes veidošanos un Augstākās Padomes vēlēšanām.

„Esmu gandarīta, ka stāsts par mūsu tautas trešo Atmodu un Latvijas neatkarības atgūšanu turpmāk būs pieejams visiem angļu valodā lasošajiem vēsturniekiem, politologiem, studentiem – visiem, kas pēta un interesējas par apspiestu tautu brīvības cīņām un nevardarbīgās pretošanās kustībām,” teica S.Kalniete. „Mēs, latvieši, varam lepoties, ka atguvām brīvību, neizlejot svešas asinis. Visi upuri uz mūsu brīvības altāra ir mūsējie.”

Song to Kill a Giant ir pirmā ar EP atbalstu izdotā e-grāmata. Šoruden Latvijas Ārlietu ministrija to izdos drukātā formātā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi