Aizvērt

Ja vajadzēs, atkal celsies un ies

2013. gada 14. novembrī, 15:24
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Ja vajadzēs, atkal celsies un ies
Foto: Aivars Vētrājs
Latvijas Tautas frontes (LTF) Kuldīgas nodaļas kādreizējie aktīvisti nav zaudējuši pārliecību, ka varēsim vēlreiz piecelties līdzīgi kā pirms 25 gadiem, kad tauta spēja apvienoties neformālā organizācijā.

Gars, nevis nauda

Tiesa gan, svētbrīdi otrdienas vakarā Sv. Katrīnas baznīcā nevar salīdzināt ar situāciju pirms ceturtdaļgadsimta, kad uz draudzei vēl neatdoto dievnamu no malu malām plūda neparasti daudz ļaužu. Kopīgi atcerēties valstij nozīmīgos notikumus un apskatīt tiem veltīto izstādi tagad bija atnākusi tikai neliela daļa no Atmodas notikumos iesaistītajiem, tai skaitā LTF vietējās nodaļas vadītāji Juris Andersons un Viktors Bērziņš, aktīvisti Anita Kovaļenko, Uldis Ante, Valdis Līcītis u.c. Mācītājs Viesturs Pirro atzina, ka daudzi joprojām pārsteigti par Dieva dāvanu, ka tik īsā laikā, inteliģences prāta un ilgu vadīta, tauta spēja nostāties pret fiziski ievērojami lielāku spēku.

Tagad varam runāt, ko domājam. Par grāmatu lasīšanu mūs vairs nesloga cietumā. Varam dibināt partijas un uzņēmumus, mums ir arī tiesības nestrādāt.

Nevienam nav jāprasa atļauja, ja gribam doties pasaulē. Izaugusi jauna paaudze – cilvēki, kuri nav pieredzējuši apspiestību. Vai tagad esam brīvi? Esam apgājuši spirāles loku un atgriezušies sākumpunktā, tā arī neko neiemācījušies?” jautāja J.Andersons, norādot uz materiālistisko atkarību. Tautfrontietis atgādināja par to tumšo novembra nakti, kad Rātslaukums bija cilvēku pārpildīts un no svecītēm rokās uzmirdzēja kā dārgakmens, kad visi, elpu aizturējuši, skatījās, kā mastā uzvijas sarkanbalti sarkanais karogs. Neviens nedomāja par naudu, tas bija kopīgais gars, kas uznesa karogu debesīs.

 

Jādokumentē liecības

„Mēs neesam varoņi vai kaut kas īpašs, tikai tautas sastāvdaļa, kurai bija tā laime būt vienā lielā, skaistā Latvijas notikumā, veidojot valsts vēsturi.

Tas bija laiks, kad visa Latvija piecēlās. Šodien par to runā tikai daži. Bet, ja vajadzēs, arī citi atkal celsies un ies,”

teica A.Kovaļenko. V.Bērziņš piebilda, ka 25 gadi vēl nav vēsture, tā sākoties tikai tad, kad apbedīts pēdējais aculiecinieks. Tomēr ir beidzamais laiks sākt domāt, kas ar mums noticis, un dokumentēt liecības. Daudzi brīvības cīnītāji jau ir atstājuši šo pasauli.

 

Atēlā: LTF Kuldīgas nodaļas dibināšanas 25. gadadienai veltītajā dievkalpojumā Sv. Katrīnas baznīcā tika atklāta ceļojošā izstāde, kas līdz 4. decembrim skatāma Kuldīgas bibliotēkā, bet pēc tam ceļos pa novadu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi