Aizvērt

Paliekam bez valdības. Sudraba noģībst

2013. gada 27. novembrī, 14:26
Raksta autors: Juris Lipsnis
Paliekam bez valdības. Sudraba noģībst
Foto: MK mājas lapa
Šodien, 27.novembrī, pēc Valsts prezidenta Andra Bērziņa un Ministru prezidenta Valda Dombrovska iknedēļas tikšanās, kurā abas amatpersonas pārrunāja aktuālos jautājumus valstī un valdībā, Ministru prezidents paziņoja par lēmumu atkāpties no amata.

V.Dombrovskis teica, ka tādā veidā viņš uzņemas politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē.

"Nepieciešama valdība, kas saņem Saeimas vairākuma atbalstu un kas spēj risināt to situāciju, kas ir izveidojusies valstī," atzina valdības vadītājs. 

Ņemot vērā to, ka šī nedēļa ir sēru un Zolitūdes traģēdijā bojā gājušo bēru nedēļa, kā arī respektējot jaunas valdības veidošanas procesa gaitu, kuras laikā Valsts prezidents plāno tikties ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, līdz pirmā sarunu raunda noslēgumam Valsts prezidents aptur jebkādu komentāru sniegšanu par šo tematu. Pēc pirmā sarunu raunda Valsts prezidents informēs žurnālistus par saviem secinājumiem un tālāko attīstības redzējumu.

„Katram pašam, kas ir bijis iesaistīts visu to izšķirošo lēmumu pieņemšanā, kuri varēja ietekmēt Zolitūdes notikumu gaitu, ir jāizvērtē gan sava politiskā, gan morālā atbildība un jāpieņem lēmums, kā rīkoties tālāk,” uzskata Valsts prezidents.

Prezidenta izvirzītais mērķis - izveidot jaunu valdību vēl šajā gadā.

 

Dombrovska vadītajai valdībai, kas apstiprināta 2011. gada 25. oktobrī, pirms mēneša apritēja divi gadi. Pirmo reizi Ministru prezidenta amatā Dombrovskis tika apstiprināts 2009. gada 12. martā, otro reizi - 2010. gada 3. novembrī.

 

Tikmēr bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba paziņojusi, ka ir gatava uzņemties tautas kustības vadīšanu, lai vienotu cilvēkus "ceļā uz laimīgu Latviju".

Topošā tautas kustības vadītāja preses konferences laikā, uzzinot par premjera Valda Dombrovska demisiju, zaudēja samaņu un tika iznesta no telpas, ziņo portāls "apollo.lv".

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi