Aizvērt

Tiekas un piemin Lestenē

2014. gada 18. martā, 21:05
Raksta autors: Maira Brūdere
Tiekas un piemin Lestenē
Foto: Ilzītes Priedoliņas arhīva foto
Lestenes brāļu kapos 16. martā pulcējās ap 1000 cilvēku, lai godinātu Otrajā pasaules karā kritušos latviešu leģiona karavīrus. Pasākumā piedalījās pārstāvji no Nacionālās apvienības (Visu Latvijai!–TB/LNNK) ar Saeimas deputātiem Imantu Parādnieku un Raivi Dzintaru priekšgalā.

Bija ieradušies  arī pārstāvji no studentu kooperācijām, pašvaldībām, Zemessardzes utt. Spītējot  ne visai labajiem laika apstākļiem, noskaņojums sirmajiem cīņu biedriem un viņu tuviniekiem bija labs. Pēc viņu vārdiem: „Veselība turas, un ko tur vairs.”

Piemiņas pasākumu atklāja karavīru  koris Tēvija. Kultūras ministre Dace Melbārde uzrunā teica, ka Otrā pasaules kara sekas skaudri izjūtam vēl šodien, kad Latvijai nelojāli spēki sagroza tās vēsturi, gāna bojā gājušo karavīru piemiņu un apmelo vēl dzīvi palikušos latviešu karavīrus, kas latviešu leģiona rindās cīnījās par tēvzemi. „Mēs varam un drīkstam pret to iestāties, apgūstot zināšanas un aizrautīgi izzinot un skaidrojot mūsu vēsturi, pārtraucot izpārdot mūsu zemes par kapeikām un sakopjot to, kā pienākas savas zemes saimniekiem, saglabājot savu valodu un kultūru, stiprinot mūsu tautas spēku un saliedētību.” Tika pieminēta Ukraina, kuras notikumi ļoti sasaucas ar notikumiem 1940. gadā, kad padomju armija atbrīvoja Latviju.

„Ikviena Latvijas zemes pēda ir svēta, jo tā pirkta par mūsu karavīru asinīm.

Šeit mēs esam vissvētākajā vietā, kur mūsu tēvi un vectēvi, kas krituši par Latviju, dus mūžīgā mierā,” sacīja  Eiropas Parlamenta deputāts Kārlis Šadurskis. Bet mācītājs Guntis Kalme atgādināja  Saeimas 1998. gadā pieņemto deklarāciju Par latviešu leģionāriem Otrajā pasaules karā un retoriski jautāja valdībai,  vai tā tiek pildīta.

Attēlā: 
Leģionārs Antons  Leščanovs noliek ziedus pie pieminekļa Latvijas brīvības cīnītājiem Lestenē. Šajos Brāļu kapos pārapbedīti 1122 kritušie, bet vēl daudzu tūkstošu karavīru vārdi iegravēti piemiņas sienā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi