Aizvērt

Rendā stāsta par EP vēlēšanām

2014. gada 20. maijā, 15:44
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Rendā stāsta par EP vēlēšanām
Foto: Modris Rubenis
Laikam jau saulainais laiks bija tas, kas atturēja rendeniekus 16. maija pēcpusdienā doties uz kultūras namu, lai tiktos ar Eiropas Parlamenta (EP) ABC tūres dalībniekiem. Bez kultūras nama darbiniekiem, Jāņa Bušera un vokālā ansambļa dalībniekiem, kuri bija sagatavojuši koncertu viesiem, bija atnākusi tikai viena ieinteresēta kundze.

Kultūras nama vadītāja Dace Pušīlova bija izdekorējusi telpas Eiropas Savienības krāsās – uz zilas drapērijas fona krāšņi izcēlās dzelteni gaiļpieši, bet manekens tautas tērpā simbolizēja Latvijas piederību Eiropai. Par dekoru priecājās tūres rīkotāji no EP informācijas biroja.

Dace Skadiņa rendeniekiem dāvāja pulksteni, lai atgādinātu, ka līdz vēlēšanām nav atlicis daudz, kā arī ceļa zīmi, ka līdz Briselei no Rendas ir tikai 2045 kilometri. „Eiropa sākas tur, kur esam mēs, Latvijas iedzīvotāji. Mēs izmēram attālumu līdz Briselei no katras vietas, kurā tūres laikā esam viesojušies,” pastāstīja D.Skadiņa. Starp dāvanām bija arī ķirsītis, tieši tāds, kādi augot Strasbūrā pie EP. Kopš 28. aprīļa alfabēta kārtībā izbraukāta visa Latvija, lai informētu iedzīvotājus par EP darbu un mudinātu aktīvi piedalīties vēlēšanās 24. maijā.

Kuldīgas novadā tūre iebraukusi Ēdolē, Rendā un Turlavā.

Līdz ar EP informācijas biroja darbiniecēm Rendā viesojās arī stažieris no Itālijas. Puisis bija sajūsmināts par Latvijas dabu, tieši šajos braucienos viņš pirmo reizi mūžā redzējis gan mežacūkas, gan aļņus un stirnas.

Savukārt Inese Tīkmane, kas nesen kļuvusi par profesionālu kinooperatori, stāstīja par iespējām jauniešiem. Pēc vidusskolas beigšanas varot doties uz EP Strasbūrā vai Briselē četru mēnešu praksē, pat saņemot ap 300 eiro stipendiju. Viņi var iepazīt EP darbu, stažēties deputātu birojos u.c. Augstskolu beidzēji praksē var strādāt piecus mēnešus. Bet 16 – 18 gadu veciem skolēniem ir iespēja doties ekskursijā uz Strasbūru.

Grupā jābūt 24 skolēniem, jābrauc pedagoga pavadībā.
Tūres automašīnu rotā uzraksts: Neiznieko savu balsi. Izlem, kas pieņems Eiropas likumus! D.Skadiņa pastāstīja, ka jau tagad 80% Latvijas likumu top Eiropā, tādēļ ļoti būtiski piedalīties vēlēšanās un savu balsi neizniekot.

Jautāta, vai tūre ir nonākusi līdz auditorijai, D.Skadiņa atbildēja, ka noteikti. „Arī viena balss ir ļoti nozīmīga, katra cilvēka viedoklis svarīgs.” Daudz lielāka atsaucība bijusi lielākās pilsētās, piemēram, Ogrē, Daugavpilī.

 

Attēlā: Inese Tīkmane izdala rendeniekiem pildspalvas ar Eiropas Parlamenta simboliku un žurnālu ar ēdienu receptēm no visas Eiropas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi