Aizvērt

Alsungā – visaktīvākie balsotāji

2014. gada 25. maijā, 10:39
Raksta autors: Juris Lipsnis, Antra Grīnberga
Alsungā – visaktīvākie balsotāji
Foto: Juris Lipsnis
Alsungas novadā bijusi augstākā vēlētāju aktivitāte Kurzemē – balsi par sev tīkamākajiem Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem atdevuši 436 iedzīvotāji (33,69% no vēlētāju skaita). Šis skaitlis ir arī krietni augstāks par valsts vidējo rādītāju (30,04%).

Balsošana ritēja vienmērīgi

Alsungas novada vēlēšanu komisijas vadītāja Rasma Cīrule pastāstīja, ka balsotāju aktivitāte 551. vēlēšanu iecirknī bijusi visai vienmērīga, turklāt daudzi izmantojuši iespēju nobalsot iepriekš. „118 nobalsoja iepriekšējās dienās, pie četriem bijām aizbraukuši uz mājām,” viņa teica. „Sestdien pirmais balsotājs bija klāt dažas minūtes pēc iecirkņa atvēršanas, pēdējie atnāca pāris minūšu pirms astoņiem.” Mazliet lielāks vēlētāju pieplūdums bijis pirms septiņiem, kad ļaudis gar iecirkni devās uz Zieduleju, kur notika pavasara festivāla Suitu lebediks dižkoncerts.

 

Komisija regulāri sniegusi ziņas CVK, vairākkārt saņemti zvani no citiem iecirkņiem. „Vienreiz zvanīja no Kuldīgas – kolēģi gribēja pārliecināties, ka alsundznieks, kurš šobrīd ir slimnīcā, tiešām nav nobalsojis savā iecirknī,” turpināja R.Cīrule. „Otrais zvans bija no cietuma – ar tādu pašu jautājumu.” Šajās vēlēšanās pirmoreiz lietots elektroniskais žurnāls, kurā reģistrēti visi notikumi, balsu skaitīšanu atviegloja skeneris un datortehnika, ko apkalpoja Uģis Gornijs.

Pēc provizoriskā aplēsēm visvairāk balsu alsundznieki atdevuši partijai Vienotība (284), Zaļo un zemnieku savienība saņēmusi 68, bet Nacionālā apvienība – 54 balsis. Par pārējiem ticis balsots krietni (urnā nonākuši mazāk nekā desmit biļetenu no katras trijniekā neiekļuvušās partijas).

 

Rezultāti vēl gaidāmi

Kuldīgā līdz 16.00 bija nobalsojuši 3964 pilsoņi, un tas ir tikai 19,37 % no kopējā novada vēlētāju skaita, Skrundas novadā nobalsojuši 969 vēlētāji, kas ir 22,18 % un Alsungas novadā 347, kas ir 26,82 %.

Vēlēšanu iecirkņos bija pieteiktas arī vairākas balsošanas atrašanās vietā, tiem vēlētājiem, kuri nevar ierasties iecirknī. Kuldīgas novada pašvaldības aģentūras Sociālais dienests vēlēšanu iecirkņa darbinieces devās pie vēlētājiem ne tikai uz mājām, bet arī uz Kuldīgas slimnīcu, kur šo iespēju izmantoja 12 cilvēki.

Vēlēšanu rezultāti tiks paziņoti tikai pirmdien pusnaktī pēc Latvijas laika, kad tie būs zināmi par visām valstīm.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi