Aizvērt

Kam ticēt

2014. gada 1. jūlijā, 16:04
Raksta autors: Daiga Bitiniece
Kam ticēt
Foto: Antra Grīnberga
Aizvien vairāk jūtama 12. Saeimas vēlēšanu tuvošanās – partijas te tuvinās, te attālinās, te izbeidzas, te dzimst jaunas, un politikā iesaistās vecie buki. Politologi prognozē interesantu priekšvēlēšanu cīņu, gan piebilstot, ka lieli pārsteigumi diez vai gaidāmi un maz izredžu parlamentā iekļūt esot jaunveidotajiem grupējumiem. Pēdējās socioloģiskās aptaujas rāda, ja vēlēšanas notiktu šobrīd, tad varētu iekļūt Saskaņas centrs, Vienotība, Zaļo un Zemnieku savienība un Nacionālā apvienība.

Vieniem saraksti gatavi, otriem vēl top

Taču apņēmības pilna par vietām Saeimā cīnīties ir Latvijas Reģionu apvienība ar līderi, bijušo Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas kancelejas vadītāju Mārtiņu Bondaru priekšgalā. Šajā apvienībā ietilpst daudzas pašvaldībās tapušas partijas, kuras vieno Reģionu alianse, un Vidzemes partija, no tās vēlēšanās startēs arī Skrundas novada domes priekšsēde Nellija Kleinberga, kura jau nacionālajos medijos izteikusies, ka esot žēl, ka daudzas citas pašvaldības palaidušas garām iespēju izveidot vienu stipru un plašu to intereses pārstāvošu partiju un tā vietā noslēgušas sadarbības līgumus ar varas partiju Vienotību. Kurzemnieks jau rakstīja, ka arī partija Kuldīgas novadam šajās vēlēšanās atbalstīs Vienotību.

Nu arī zināms, kurš no Kuldīgas būs tās Kurzemes sarakstā – partija deleģējusi tūrisma speciālistu, Kuldīgas aktīvās atpūtas centra vadītāju Arti Gustovski.

Vēl viens kuldīdznieks, bijušais pilsētas galva un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns piekritis kandidēt kopā ar Aināra Šlesera kopā saaicinātajiem vecajiem politiķiem zem partijas Vienoti Latvijai karoga. Pagaidām nav zināms, vai kāds no Kuldīgas, Skrundas vai Alsungas novada startēs Eināra Repšes vadītajā partijā Latvijas attīstībai, kurā negaidīti iesaistījās slavenais hokejists Sandis Ozoliņš. Tāpat vēl nav skaidrs, vai Repšes un bijušā tieslietu ministra Jāna Bordāna vadītā Jaunā konservatīvā partija startēs atsevišķi vai kopā, vēl esot iespējamas sarunas. Zināms, ka arī Kurzemē startēs Tatjanas Ždanokas vadītā Latvijas Krievu savienība.
Partijas kandidātu sarakstus var iesniegt no 16. jūlija.

 

Sudrabas vietā atbrauc Kūtris

Pagājušajā nedēļā Kuldīgā bija plānota tikšanās ar bijušo valsts kontrolieri Ingunu Sudrabu. Kad Kurzemnieks ieradās pensionāru apvienības Rumbiņa telpās, tad atklājās, ka šajā dienā jaunās partijas No sirds Latvijai iniciatore nav varējusi tikt uz Kuldīgu, un ar interesentiem tikās bijušais Satversmes tiesas priekšsēdis Gunārs Kūtris un partijas valdes loceklis Aivars Meija, kurš atbild par organizācijas nodaļu izveidi reģionos. Tāda jau esot Liepājā, un vizīte Kuldīgā, iespējams, veicinās atbalsta grupas tapšanu arī te.
Uz tikšanos ar partijas No sirds Latvijai pārstāvjiem bija atnākuši 15 – 20 cilvēku. Pēc G.Kūtra uzstāšanās, kurā viņš pieskārās daudzām dzīves jomām un uzsvēra, ka pats labāk orientējas likumdošanā, bet pašreizējā situācijā esot grūti izsist cauri labas lietas, arī cilvēki jautāja par visu ko – par netaisnību pensiju sistēmā, par nabadzību, par nepieejamo medicīnisko palīdzību utt.
Lilija Baukše, kura četrus gadus strādājusi kopā ar I.Sudrabu, aicināja G.Kūtri novērtēt pašreizējo Latvijas valsts pārvaldes sistēmu 10 ballu sistēmā. G.Kūtris atteica, sak, nav jau bezizeja, bet cilvēki ir neapmierināti, tāpēc drīzāk velkot uz četri. Un piebilda: „Kuldīgā jau gan jums viss tik sakārtots!” Uz to L.Baukše atrauca, ka tas jau esot tik krējums, jo patiesībā cilvēki ar daudz ko neesot apmierināti. Pensionārs Žanis Grīnbergs izteica satraukumu, kāpēc šodien jaunais „Vulkāns” (Kurzemes finieris – red.) esot spiests maksāt aplokšņu algas, kāpēc nodokļu slogs esot tik liels!  G.Kūtra viedoklis, ka nedrīkst ļaut aiziet pa burbuli uzņēmumam ar daudzām darba vietām, kā tas noticis ar Liepājas metalurgu, un ka valsts līdzdalībai šādos gadījumos esot jābūt daudz lielākai.
Kāda sieviete no Skrundas izstāstīja savu bēdu, ka tik tikko spēj savilkt galus kopā, jo viens pieaudzis bērns ir 1. grupas invalīds, bet pabalsts esot tik niecīgs. Kāda cita kundze sauca pēc cilvēciskām izdzīvošanas tiesībām: „Es esmu nedēļu ar trīs latiem iztikusi, jo pensija man ir tikai 170 eiro, kaut visu mūžu esmu godīgi divās darba vietās nostrādājusi.”
 

Attēlā: Aktīvais kuldīdznieks Žanis Grīnbergs jautā Gunāram Kūtrim, kāpēc nevar visas latviskās partijas apvienoties un strādāt kopā. Uz to Kūtris atbildēja: „Un jūs gribētu, lai Sudraba apvienotos ar Repšes vai Šlesera partiju?”

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi