Aizvērt

„Es lobēju un lobēšu Kurzemi”

2014. gada 26. augustā, 14:45
Raksta autors: Inguna Spuleniece
„Es lobēju un lobēšu Kurzemi”
Foto: Modris Rubenis
Tā sola Kuldīgas novada domes deputāts, partijas Kuldīgas novadam biedrs un Kuldīgas aktīvās atpūtas centra direktors Artis Gustovskis, kurš no Vienotības saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā startē ar 6. numuru.

„Par personisko imidžu nekad neesmu domājis, arī tagad negrasos to apzināti veidot. Nevēlos arī solīt kaut ko tādu, ko nevaru izpildīt. Citi kandidāti, ejot uz Saeimu, veido individuālās reklāmas kampaņas – bukletus, pastkartes. Es to darīt negrasos,” sola kandidāts.

Izbraukāta visa Latvija

Artis dzimis 1967. gadā Liepājas pusē, uz Kuldīgu ar ģimeni atnācis trīs gadu vecumā. Beidzis Kuldīgas 1. vidusskolu, viņa klases biedrs bijis bijušais Kuldīgas mērs Edgars Zalāns.

Es biju aktīvs jau skolā, klases vecākais ar visām no tā izrietošajām sekām,”

atminas A.Gustovskis. Viņš studējis mākslas pedagoģiju Latvijas Universitātē, ar norīkojumu nonācis Limbažu rajona Puikulē, tur vairākus gadus mācījis darbmācību. Rīgā A.Gustovskis strādājis, kā pats saka, naudas darbu ostas muitā, bet neesot paticis. Divi gadi nodienēti padomju armijā Ukrainā gaisa desantniekos. Pēc tam viņš atgriezies Kuldīgā. Šķirtajā ģimenē aug četrgadīgs dēls Jēkabs, kura audzināšanā piedaloties tik daudz, cik tas viņam ļauts pēc Latvijas likumdošanas.

 

Atrod savu nodarbošanos

„Kad beidzu studēt, mani kursa biedri izveidoja firmu, ko tagad sauc par Impro. Tie bija pagājušā gadsimta 90. gadi. Man vienmēr ir paticis ceļot, arī angļu valodas prasme jau tolaik bija laba, tādēļ pieņēmu uzaicinājumu kļūt par starptautisko gidu.

Tūrisms patika, bet šķērsot robežas – korupcija no muitniekiem, dažādas valūtas – man nepatika.

Tolaik Latvijā sāka veidoties tūrismu informācijas centri, arī Kuldīgā, kur tā bija Zalāna iniciatīva,” atminas A.Gustovskis. 2006. gadā viņš ieguvis maģistra grādu tūrismā Biznesa augstskolā Turība.

 

Pie Pilsētas svētku šūpuļa

„Pat neatceros, cik ilgi jau esmu domē! Vismaz trešo sasaukumu,” atzīst A.Gustovskis. Jautāts, ko paveicis šajā laikā, kandidāts atkal atgriežas pie padarītā tūrisma lauciņā. Līdzko atgriezies Kuldīgā, kopā ar kultūras nama komandu ķēries klāt pirmajām Pilsētas svētku iestrādēm un vīzijai. „Kopā ar Intu Burnevicu un Andri Grīnvaldu radījām kodolu ar jau konkrētiem pasākumiem, piemēram, gājienu, Alekšupītes skrējienu, Zelta ikru. Oriģinālās idejas nav zudušas.” A.Gustovskis pārliecināts, ka katram deputātam gan pašvaldībā, gan Saeimā jālobē lieta, kas viņam ir tuva, bet vienlaikus jāpārzina arī citas: „Neviens deputāts nevar būt profesionālis visās jomās, bet vismaz lēmumu līmenī jāprot iedziļināties visā.”

Kompromisa māksla

A.Gustovskis neslēpj: kad partijai Kuldīgas novadam no Vienotības piedāvāta iespēja kandidēt, neviens to neesot vēlējies.

Iet uz kompromisu ar Vienotību nebija viegls lēmums.

Pēc ilgām diskusijām nospriedām, ka labāk sadarboties ar vienu no lielākajiem spēkiem, nevis naidoties. Ja arī tikšu Saeimā, bet īsti tam neticu, jo piena upes nevienam nesolu, tad sadarbojoties varam Kuldīgai un Kurzemei iegūt vairāk.” Kandidāts pārliecināts, ka nav „mētājies vai mainījis krāsas un piederību, lai sasniegtu mistisku karjeru”. Viņš bijis Tautas partijā, tagad – Kuldīgas novadam, Vienotības biedrs ne.
Uz Saeimu A.Gustovskis gatavs doties kaut vai tāpēc, ka, viņaprāt, tūrisma nozares attīstība valstī vēl aizvien ir bērna autiņos. „Problēma ir tikai viena – tūrismam nav lobija Saeimā.”

 

Aizsardzība, izglītība, tūrisms

„Ja Saeimā katrs deputāts sniegtu konstruktīvus ieteikumus kaut vai savā nozarē, Latvija attīstībā būtu nonākusi daudz tālāk,” pārliecināts kandidāts. „Pirmā, kam jāpievēršas, ir aizsardzība, tad izglītība un tūrisms. Man ir daudz draugu, kas saistīti ar Ukrainu.

Tas, ka Ukraina nav Eiropas Savienībā, viņiem ir par sliktu. Krievija nekad nav bijusi pieklājīga.

Apzinos, ka Saeimā vajadzēs izteikt nopietnus lēmumus šajā virzienā. Esmu pārliecināts, ka aizsardzībai ir jāvelta vairāk līdzekļu. Iespējams, starp simts cilvēkiem Saeimā ir tādi, kuri izprot, kā jādarbojas valsts aizsardzībai, bet viņiem nepietiek atbalsta.” A.Gustovskis neslēpj, ka darbs tūrismā viņam atbilst, bet no pedagoģijas aizgājis zemā atalgojuma dēļ. „Kad skolotājam būs normāla alga, viss attīstīsies. Tagad izglītībā katrs stāv savā kartupeļu lauka pusē, diskutē par to, kā pareizi darīt, bet nedara neviens.”

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi