Aizvērt

Esot zinoša uzņēmējdarbībā un tieslietās

2014. gada 28. augustā, 16:12
Raksta autors: Vija Zariņa
Esot zinoša uzņēmējdarbībā un tieslietās
Foto: Modris Rubenis
Nacionālās apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK Kurzemes vēlēšanu apgabalā ar astoto numuru startē kuldīdzniece Kristīna Rūtenberga.

Vēlas palikt kokapstrādes nozarē

K.Rūtenberga dzimusi 1987. gadā Ventspils rajona Ugālē, kur beigusi pamatskolu, bet vidusskolu absolvējusi Alsungā. Augstāko izglītību 2010. gadā viņa ieguvusi, absolvējot Ventspils Juridisko koledžu cilvēkresursu vadības specialitātē. Pēdējā darbavieta (tajā kandidāte gan vairs nestrādā) bijusi uzņēmums Kurzemes finieris tirdzniecības vadītājas amatā.

Jautāta par publiski izskanējušo aplokšņu algu skandālu Kurzemes finierī, kandidāte teic, ka tas jau esot pagātnes notikums,

turklāt ne viņas kompetencē, un par to labāk esot jautāt uzņēmuma īpašniekam Dzintaram Odiņam.
Patlaban K.Rūtenberga veic Kuldīgas novada domes deputātes pienākumus, piedaloties finanšu, kā arī sociālo lietu, izglītības un kultūras komitejas darbā, sabiedriskā kārtā ir Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma padomes priekšsēde. „Plānoju radīt privātu uzņēmumu, kas darbotos kokapstrādes nozarē,” par iecerēm teic kandidāte. Ģimenes stāvoklis – šķīrusies. 

 

Kopā ar Nacionālo apvienību

„Nacionālajā apvienībā esmu kopš 2013. gada, kad Kuldīgā pirms pašvaldību vēlēšanām tika dibināta vietējā nodaļa, kļuvu arī par tās vadītāju. Novada domē esam divi, kuri pārstāv šo politisko spēku, – es un Dzintars Pūkainis,” stāsta K.Rūtenberga, uzsverot, ka jau no paša sākuma pieņemama un saprotama bijusi Nacionālās apvienības programma un darbības virzieni, kas akcentējot ģimenes un latviskās identitātes stiprināšanu, valsts aizsardzību, ilgtspējīgu valsts attīstību. Arī sadarbība partijas iekšienē esot pozitīva – atklāta un atbalstoša.

Divas jomas, kurās sevi uzskatu par zinošu, ir juridiskā darbība un uzņēmējdarbība,”

saka K.Rūtenberga. Viņa uzskata, ka valstī jāievieš progresīvais nodoklis, to pareizi piemērojot pēc dziļas un sistēmiskas izpētes, kā arī ciešā sadarbībā ar uzņēmējiem. „Varētu samazināt arī PVN (tai skaitā pārtikas produktiem), ja pārmaiņas negrauj tirgus struktūru,” uzskata kandidāte.

 

„Problemātiska īpašumu joma”

Jau iepriekšējā tieslietu ministre Baiba Broka esot sākusi tiesu sistēmas sakārtošanu, lai tiesu procesi nebūtu tik ilgi, bet pati lietu izskatīšana būtu caurspīdīgāka. „Uzskatu – problemātiska ir arī nekustamā īpašuma joma. Piemēram, nopērkot īpašumu izsolē, dažādu apstākļu dēļ var paiet ilgs laiks, līdz īpašnieks ir tiesīgs realizēt valdījuma tiesības uz savu īpašumu un gūt no tā kādu labumu. Šo laiku vajadzētu saīsināt.” Viņasprāt,

slikti, ka nesakārtotas un nesavienotas ir dažādu iestāžu datu bāzes – uzņēmējam nākas tērēt laiku un līdzekļus,

lai iegūtu nepieciešamās apliecības vai sniegtu ziņas. Viņa iestājas pret Latvijas zemes izpārdošanu citu valstu pilsoņiem: „Šie cilvēki varētu apdraudēt tautas latvisko pastāvēšanu ilgtermiņā. Viņi iegūst pilsonību, vēlēšanu tiesības, dibina savas organizācijas, kas (ļoti iespējams) nav saskaņā ar latviešu nācijas pamatvērtībām. Turklāt iegūtais materiālais labums par izpārdoto ir salīdzinoši mazs pret to, ko zaudējam.”

 

Pārmaiņas aizsardzībā un izglītībā

Par divām svarīgākajām jomām, kas prasa neatliekamus uzlabojumus, K.Rūtenberga uzskata aizsardzību un izglītību. Pilnīgi pareiza esot stratēģiskā sadarbība ar NATO, kas šobrīd Latvijai tik svarīga. Jāstiprina Zemessardze, un Nacionālā apvienība savā programmā plānojusi, ka Zemessardzei jāatvēl 2% no iekšzemes kopprodukta. „Cilvēki apjūk pretrunīgo ziņu gūzmā.

Uzskatu, ka vairāk jākontrolē mediju telpa,”

saka  kandidāte. Samudžināta esot arī izglītības joma, piemēram, pašvaldības domes deputātes darbā nākoties sastapties ar precedentiem, ka pedagogi, nostrādājot mēnesi, vēl nezina savas algas lielumu.
Saeimā K.Rūtenberga gatava iestāties par izglītības jautājumiem latviešu diasporās.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi