Aizvērt

„Svarīgi ir domāt ilgtermiņā”

2014. gada 1. septembrī, 09:28
Raksta autors: Iveta Grīniņa
„Svarīgi ir domāt ilgtermiņā”
Foto: Aivars Vētrājs
„Esmu gatava, ka par mani varētu būt negatīvas atsauksmes no cilvēkiem, kurus neapmierina mani lēmumi tiešajā darbā. Šajā jomā esmu pietiekami droša, stipra, pārliecināta un gatava savu viedokli aizstāvēt. Visgrūtāk man būs izturēt publicitāti un pastiprināto sabiedrības uzmanību,” tā saka Valsts probācijas dienesta Kuldīgas teritoriālās struktūrvienības vadītāja Diāna Lūse. Viņai ir desmitais numurs Jaunās konservatīvās partijas sarakstā.

Četri diplomi
Diāna dzimusi, augusi un mācījusies Kuldīgā. Pēc 8. klases viņa iestājusies pedagoģiskajā skolā, vairākus gadus nostrādājusi par bērnudārza audzinātāju. Pēc meitas piedzimšanas dzīves uztvere mainījusies: „Es daudz ko ieraudzīju citām acīm – arī darbu un to, ko īsti no dzīves vēlos. Aizgāju no darba, un tas bijis viens no veiksmīgākajiem lēmumiem. Pēc bezdarba perioda strādāju pašvaldībā un nodarbinātības dienestā.” Laikā, kad D.Lūse bija bezdarbniece, viņa mācījusies divās augstskolās – sociālo pedagoģiju Liepājas Universitātē un uzņēmējdarbību Latvijas tautsaimniecības vadītāju un speciālistu valsts institūtā. „Līdztekus šiem diplomiem mana sirdslieta ir kvalitātes vadī-                                                                      ba – zināšanas, kā ar mazākiem resursiem panākt maksimālo rezultātu. Strādājot valsts sistēmā, ātri pamanu liekos dokumentus un darbības. Savā darbavietā esmu centusies atbrīvoties no lietām, kas nevajadzīgi tērē laiku un resursus. Man ir prieks, ka probācijas dienestā mani atbalsta.” Dienestā kandidāte strādā kopš                                                               2005. gada un šobrīd ir vadītāja vietas izpildītāja arī Dobeles struktūrvienībā.
Diānas dzīvesbiedrs Ivo strādā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Meita Dārta ir topošā mediķe.

Emocionāls un personisks lēmums

D.Lūses lēmums kandidēt Saeimas vēlēšanās esot vairāku personiski svarīgu pārdomu un secinājumu kopums. Kā pirmo no tiem viņa nosauc nepatiku pret to, ka tiek ierobežota cilvēku brīva izvēle: „Man nepatīk, ka kāds politologs ir tiesīgs uzspiest savu viedokli vai rosināt cilvēkos domu, ka viņu izvēle ir kļūdaina.” Zolitūdes notikumi bija vēl viens katalizators, kas palīdzējis pieņemt lēmumu: „Pēc šīs traģēdijas sekoja Valda Dombrovska atkāpšanās, un man šķita, ka beidzot pienācis brīdis izlīguma valdībai. Šis bija izdevīgs mirklis parādīt gan man, gan citiem cilvēkiem, ka tādā brīdī nav nozīmes politiskajai piederībai, ka politiķim jābūt atbildīgam kā cilvēkam. Tas nenotika. Vadošo partiju politiskais egoisms ir apbrīnojams.
Vienā no darba grupām, kur runājām par sodu izpildi, sastapu cilvēkus, kuri jau bija ceļā uz Jaunās konservatīvās partijas dibināšanu. Viņos saskatīju līdzīgi domājošos. Konservatīvie runā par tautu kā kopumu un nepieciešamību izvērtēt katru lēmumu, lai tas ilgtermiņā nenestu tautai kaitējumu.”

 

Sociālā joma un medicīna

Saeimā D.Lūse redz izmantojumu savām zināšanām likumu sakārtošanā: „Pieņemts tik daudz noteikumu un likumu, ka tie vairs nav ne pārskatāmi, ne izmantojami, bet visi spēkā. Izdevīgā brīdī kāds tos izvelk un izmanto savā labā. Aiz noteikumiem ir pazudis tautas labums. Manuprāt, ir jāpanāk, lai vēlētāji var balsot par konkrētiem cilvēkiem, nevis partijām.
Joma, kuru pārzinu un kurā daudz ko vēl varētu uzlabot, ir sociālā sistēma. Ir daudz jauno vecāku, kuri nav sagatavoti dzīvei, neprot tikt ar galā sevi un audzināt bērnus. Tas iet pa apli paaudzēm. Šo loku vajag pārraut, iesaistot skolu, sociālos dienestus. Bērnu tiesību aizsardzība šobrīd jau ieguvusi absurdas izpausmes – ravēt dārzu vai kraut malku ir bērnu tiesību pārkāpums. Ir jādomā, kā bērnos ieaudzināt dzīvei nepieciešamās prasmes, arī atbildību pret vidi un pienākumu.  Man ir ļoti tuva konservatīvo nostāja, uzsverot tradicionālas, oficiāli reģistrētas ģimenes nozīmi. Mūsu sociālās palīdzība sistēma neveicina attiecību juridisku nostiprināšanu. Nav daudz iespēju palīdzēt ģimenei, kurā ir abi vecāki un divi bērni, bet kura nav trūcīga. Saeimā ar manu palīdzību varēs rēķināties darba ņēmēji.” Joma, kuras sakārtošanai D.Lūse gribētu pievērsties un kuru izprast – medicīna: „Mums nav informācijas, kas ar medicīnu tiek darīts. Vēlos saprast, kā var kaut ko mainīt, lai naudas izlietojums būtu efektīvs. Vai tikai finansējuma trūkumā ir noslēpums, kāpēc veselības aprūpē ir problēmas?”

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi