Aizvērt

Tāpēc, ka vistuvāk laukiem

2014. gada 2. septembrī, 16:29
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Tāpēc, ka vistuvāk laukiem
Foto: Aivars Vētrājs
Aivars Rudzroga pašvaldības deputāta darbu iepazinis, savulaik vadot Laidu pagasta padomi. Jau otro sasaukumu viņš ievēlēts Kuldīgas novada domē. Uz Saeimu viņš kandidē pirmoreiz – no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) ar 12. kārtas numuru Kurzemes vēlēšanu apgabalā. Tā ir partija, kurai kandidāts bijis uzticīgs ļoti ilgu laiku.

Novērtē zināšanas un pieredzi

„Kopš iestājos ZZS, savas domas par šo partiju, tās mērķiem un centieniem ne reizi neesmu mainījis. Iepriekš neesmu domājis par kandidēšanu Saeimas vēlēšanās. Tagad biedri mani izvirzīja, un es piekritu,” stāsta kandidāts. „Man liekas, ka esmu dzīvē sasniedzis tādu periodu, kad uzkrātas zināšanas un pieredze. Protams, pašvaldība nav Saeima, tomēr kaut kas no tā, ko esmu darījis pagasta padomē vai novada domē, var noderēt arī augstākā līmenī.” Savu vietu Saeimā A.Rudzroga galvenokārt saredz tautsaimniecības nozarē. 1985. gadā kā inženieris mehāniķis viņš absolvējis Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju, bet kopš 2006. gada strādā SIA Skrundas komunālajā saimniecība (SKS).

Būtībā ar komunālo saimniecību esmu vairāk vai mazāk saistīts visu darba mūžu,”

turpina kandidāts. „Arī strādājot par Laidu pagasta padomes priekšsēdi, man bija jārisina saimnieciski jautājumi gan uz papīra, gan dabā.” Kā piemēru A.Rudzroga min atkritumu saimniecības sakārtošanu, viņaprāt, pašreizējie Ministru kabineta noteikumi nesaskan ar reālo dzīvi. Tas būtu jautājums, kur savu pieredzi varētu likt lietā kā Saeimas deputāts.

Gatavs apvienoties

Kā kandidāts vērtē savas partijas izredzes Saeimas vēlēšanās un tās darbā nākotnē? Viens indivīds neko nevarot mainīt, tad ir jābūt ļoti stiprai personībai, uzskata laidenieks. „Tomēr kaut ko darīt var. Vismaz censties saprast, kas īsti notiek, kādā virziena jāstrādā.

Zaļzemniekos visvairāk mani saista tas, ka tā ir partija, kura vienmēr turējusies pie laukiem, domājusi par reģionu attīstību, lauksaimniecību un ražošanu,

sapratusi lauku cilvēku vajadzības. Es pats arī dzīvoju laukos, redzu ikdienu. ZZS ir partija, kas ir vistuvākā maniem uzskatiem un principiem. Līdzšinējā pieredze rāda, ka zaļzemnieki Kurzemē ģeogrāfiskās situācijas dēļ starp divām lielajām pilsētām (Liepāju un Ventspili) bijuši zaudētāji, daudzi aktuāli jautājumi līdz Saeimai pat nav nonākuši. Vieniem pašiem mums būs grūti, es piekrītu apvienību veidošanai.” Par nopietniem konkurentiem vēlēšanās A.Rudzroga uzskata partiju Vienotība un nacionālo apvienību Visu Latvijai! – Tēvzemei un brīvībai/LNNK. Viņš saredz iespēju vēlāk sastrādāties gan ar minētajiem, gan citiem politiskajiem spēkiem.

 

Izskatās, ka smīn bārdā

Gan Skrundā, gan Kuldīgas novada pašvaldībā par A.Rudzrogu saka: ārkārtīgi mierīgs cilvēks, pat nopietnos konfliktos neesot īsti saprotams, kurā pusē viņš nostājies. Kolēģi Kuldīgā novērojuši, ka reizēm, pieņemot kādu lēmumu, viņa iebildumi ir tāda kā smīnēšana bārdā. Iespējams, šī rakstura īpašība bija viens no iemesliem, kāpēc laidenieks zaudēja vadošo amatu SKS. Šobrīd viņš strādā šajā uzņēmumā par inženieri, faktiski dara gandrīz visu to pašu, ko darīja, būdams vienīgais valdes loceklis. Pirms vairāk nekā gada Skrundas novada dome izsludināja konkursu uz šo amatu, lai gan A.Rudzroga nebija pārtraucis darba attiecības. Pašvaldība uzskatīja, ka tās kapitālsabiedrības darbs ir neefektīvs, uzņēmums strādā ar zaudējumiem un tāpēc jāmaina vadība. A.Rudzroga varēja pieteikties konkursā, bet to nedarīja. Kurzemnieks rakstīja, ka pašvaldību visvairāk neapmierināja toreizējā valdes locekļa komunikācijas spējas.
A.Rudzroga ir precējies, sieva Vaira ir skolotāja O.Kalpaka Rudbāržu pamatskolā, meita Baiba studē maģistrantūrā un strādā pirmsskolas izglītības iestādē Rīgā, dēls Edgars ir programmētājs.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi