Aizvērt

Sāpot tas, kas notiek Latvijā

2014. gada 11. septembrī, 14:47
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Sāpot tas, kas notiek Latvijā
Foto: Jāņa Junkura arhīvs
Pašlaik bezpartijiskais 11. Saeimas deputāts, kuldīdznieks Jānis Junkurs uz 12. Saeimu dodas kopā ar Vienotību. Viņam Kurzemes vēlēšanu apgabalā ir 10. numurs.

Ļoti aizņemts

Sazināties ar J.Junkuru izdodas tikai elektroniski, jo esot ļoti aizņemts tiešajos deputāta pienākumos, tādēļ nevarot nedz atbraukt uz Kuldīgu, nedz runāt pa tālruni: „Šobrīd Kuldīgu cenšos apmeklēt nedēļas nogalēs – gribētu biežāk, bet darba dēļ tas nav iespējams.”
Viņš dzimis 1984. gadā, izglītojies V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā, Rīgas Stradiņa universitātē ieguvis sociālo zinātņu bakalaura grādu politoloģijā, pusgadu stažējies mācību iestādē American University of Paris Francijā. Šogad ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu starptautiskajās attiecībās. Pirms darba Saeimā vairākus gadus strādājis Honkongā (Ķīnā) dažādos starptautiskos uzņēmumos. J.Junkurs uzsver, ka

pagātnē vienlaikus ar studijām un darbu nedaudz savam priekam pamēģinājis spēkus arī modeļu biznesā,

bet to vairāk uzskatot par hobiju. Sociālajos tīklos teikts, ka modeļa karjerai viņš veltījis septiņus gadus, strādājis gan ārzemēs, gan Latvijā. 2012. gadā J.Junkurs atkal atgriezies uz mēles, demonstrējot vācu mākslinieku jaunākos tērpus Rīgas modes nedēļā. Viņu esot personīgi uzrunājusi Vācijas vēstniece Latvijā. Deputāts piekritis, „ jo kā valsts amatpersona varu šādā veidā paust atbalstu gan Rīgas modes nedēļai, gan eksportspējīgiem Latvijas modes māksliniekiem, veidojot sadarbību ar Vācijas vēstniecību Latvijā.”  J.Junkurs nav precējies.

 

No Zatlera līdz Vienotībai

2011. gadā pievienojies Zatlera Reformu partijai (ZRP), no tās ievēlēts Saeimā. Bet 2011. gada 16. oktobrī kopā ar pieciem citiem ZRP biedriem partiju pameta, protestējot pret nedemokrātisko lēmumu pieņemšanu partijas iekšienē.

Man tāpat kā lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju sāp tas, kas notiek mūsu valstī.

Biju uzkrājis pietiekamu pieredzi darbā ārpus Latvijas, taču vienmēr esmu gribējis atgriezties mājās. Pirms vēlēšanām jutu, ka ar savu pieredzi un zināšanām ārpolitikā varu palīdzēt, tādēļ nolēmu iesaistīties politikā,” skaidro deputāts.

Par to, vai esot attaisnojis vēlētāju uzticību, esot jāspriež balsotājiem, bet darbā Saeimā Ārlietu un Eiropas lietu komisijā centies strādāt aktīvi un pēc labākās sirdsapziņas. „Domāju, tāpēc ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs mani un Saeimas ārlietu komisijas vadītāju Ojāru Ēriku Kalniņu uzaicināja līdzdarboties viņa izveidotajā Ārpolitikas padomē. Šobrīd ārpolitika un drošība ir īpaši aktuāla, tāpēc mums aktīvi jāreaģē uz visiem notikumiem globālajā politikā.”
J.Junkurs uzskata, ka devis konkrētu ieguldījumu Kurzemē: „Pirms diviem gadiem Kuldīgas novada domes priekšsēde Bērziņas kundze pie manis vērsās pēc palīdzības. Kopīgi

izdevās izcīnīt valsts budžeta mērķdotāciju Vilgāles pamatskolas jumta rekonstrukcijai un pievedceļa izbūvei.”

Kādēļ šoreiz kandidē Vienotības sarakstā? „Tas ir prognozējamākais politiskais spēks ar stabilu vērtību bāzi, skaidru ārpolitikas kursu un spējīgiem līderiem. Turklāt Vienotībai ir sadarbība tieši ar I.Bērziņas vadīto partiju Kuldīgas novadam. Tā bija viena no motivācijām tai pievienoties.”

 

Valsts drošība un reģionu attīstība

Jautāts, kas nākamajai Saeimai steidzami darāms, J.Junkurs vispirms nosauc valsts drošību: „Tai īpaši šobrīd jāpievērš liela nozīme. Līdz šim neesam spējuši pildīt savas apņemšanās NATO, un, manuprāt, daudz agrāk nekā līdz 2020. gadam vajadzētu palielināt aizsardzības budžetu vismaz līdz NATO noteiktajiem 2% no IKP.

Mūsu brīvība ir dārga, tādēļ šo jautājumu nevaram atstāt otrajā vai trešajā plānā.”

Otrs sasāpējis jautājums esot reģionu attīstība: „Šajā sasaukumā esam centušies palielināt finansējumu reģionālajiem ceļiem, taču tas joprojām nav pietiekams. Laba ceļu infrastruktūra ir pamats arī investīcijām reģionos un jaunām darbavietām.”
Trešais uzdevums ir cilvēku atbrīvošana no kredītu jūga, jo banku patvaļa esot pārāk liela: „Esam iniciējuši likumprojektus, kas paredz privātpersonu maksātnespējas procesa atvieglošanu, jo

tas nav normāli, ka ģimenes spiestas vergot bankām vai arī pamest valsti.

Ļoti iespējams, ka jau šīs Saeimas rudens sesijā tiks pieņemti attiecīgie grozījumi – ja ne, tam jābūt nākamās Saeimas pirmajam uzdevumam.”

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi