Aizvērt

Būmeisters pārzina būvniecību

2014. gada 16. septembrī, 15:16
Raksta autors: Dina Poriņa
Būmeisters pārzina būvniecību
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīdznieks Guntis Būmeisters iepriekš bijis novada domes deputāts, bet uz 12. Saeimu kandidē pirmoreiz, partijas Vienotība sarakstā Kurzemē viņam ir 13. numurs.

Strādā specialitātē

Pēc Vilgāles astoņgadīgās skolas beidzis Saldus sovhoztehnikumu (1988. g.) kā celtnieks-tehniķis (tagad ir sertificēts būvdarbu vadītājs un būvuzraugs). Pēc dienesta Padomju armijā strādājis kā būvbrigādes vadītājs padomju saimniecībā Vilgāle. Atmodas pārmaiņu laikā algota darba nav bijis, tāpēc Vilgālē izveidojis skaidbetona bloku ražotni. 1996. gadā iestājies Latvijas Bruņoto spēku Baltijas bataljonā, dienējis četrus gadus. Dienvidslāvijas konflikta laikā pusgadu bijis tur misijā.
Īsu brīdi bijis Kuldīgas TV operators, bet no 2003. līdz 2006. gadam – pilsētas domes būvinspektors. Kā būvdarbu vadītājs strādājis firmās Sin N un Kurzemes ligzda. Pērn izveidojis savu uzņēmumu GB būve, ir arī darbu vadītājs SIA AB būvniecība un SIA Kuldīgas būvserviss objektos. Pieņem eksāmenus Skrundas profesionālajā vidusskolā.
G.Būmeistera sieva Aija Dēnava strādā Kuldīgas tirgū kā Talsu SIA Rozenbergs pārdevēja, dēls Gatis Dēnavs ir pilsētas bibliotēkas izpilddirektors, bet meita Līga Dēnava – galvenā viesmīle kafejnīcā Jēkaba sēta.

Kopā drošāk visiem

No pašvaldības būvinspektora amata G.Būmeisters aizgājis gan tāpēc, ka radušies privātfirmu piedāvājumi, gan politisko uzskatu atšķirības dēļ – no tā laika domes vadības esot izjutis spiedienu.

Biju izvēlējies nepareizo partiju – nebiju Tautas partijā. Man vienmēr iznācis trāpīt opozīcijā,”

nosmaida agrākais novada deputāts. Vispirms viņš vadījis Sabiedrības citai politikai (SCP) Kuldīgas nodaļu. Pēc laika tā iekļāvās apvienībā Vienotība, un nu G.Būmeisters ir šīs partijas vietējās nodaļas valdē.
„Mans dzīvesveids vienmēr bijis aktīvs,” kandidāts skaidro, kāpēc iesaistījies politikā. SCP pirmie esot sākuši runāt par ienākumu nevienlīdzību, uzmanības centrā noliekot cilvēku. Pret triju partiju apvienību G.Būmeisters savulaik nav iebildis, taču uzskatījis, ka viena partija nav jāveido – Jaunajam laikam, konkrēti Einaram Repšem, bijusi pārāk radikāla pieeja, un tā darījusi uzmanīgu. Bet pašlaik Vienotības moto Augam gudri liekoties pareizs – pasaules politisko notikumu dēļ sadrumstalotā partiju sistēma Latvijai varot kļūt bīstama.

Strīdus noliek malā

Vai četros gados kā domes deputātam izdevies kaut ko ietekmēt Kuldīgas novadā? „Pilsētā daudz projektu īstenots – tas labi. Arī kā opozīcija to atbalstījām. Diez vai spējām kaut ko radikāli mainīt, tomēr mūs satrauca, kā tas notiek.” Kā zināms, G.Būmeisters bija viens no deputātiem, kurš domei norādīja uz, viņuprāt, nepareizo rīcību iepirkumos, piemēram, tādos būvobjektos kā sinagoga un muzejs. Par tiem opozīcijai izrādījās taisnība, jo pārkāpumu dēļ pašvaldība nesaņēma visu Eiropas naudu. Bet rātsnama restaurācijā 2010. gadā G.Būmeisters prasīja lauzt līgumu ar Kurzemes ligzdu un Būvuzņēmumu „Restaurators”, kuriem nelikumīgi esot piešķirta papildu nauda. Deputātu vairums savukārt aicināja prokuratūru izmeklēt, vai G.Būmeisters pats nav interešu konfliktā un neaizstāv būvfirmas Palsams intereses. Kā skaidro kandidāts, viņš izprašņāts gan rajona prokuratūrā, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, taču interešu konflikts neesot konstatēts.

Kā G.Būmeisters uztver to, ka partija Kuldīgas novadam noslēgusi līgumu ar Vienotību un kādreizējie pretinieki kandidē uz Saeimu vienā sarakstā?

Par to Vienotība izlēma augstākā līmenī. Es ļaunu prātu neturu, par pretiesniegumiem nedomāju.

Valsts drošības vārdā vietējās negācijas jāaizmirst.”

Vajāja negadījumi

2010. gadā G.Būmeisters uzmanības centrā nonāca arī tāpēc, ka aiz neuzmanības izraisīja auto sadursmi. Taču Kurzemes apgabaltiesa krimināllietu izbeidza, jo ar cietušo sievieti panākts izlīgums.

Autovadītājs vainu atzina un summu, par ko puses vienojās, cietušajai ir samaksājis.

Bet, pieminot nodegušās mājas atjaunošanu pirms dažiem gadiem, G.Būmeisters saka: tolaik bijis domes deputāts, gājis pilnu oficiālo būvniecības ceļu un nav drīkstējis pieļaut ne mazāko kļūdu – citādi būtu „apēsts bez sāls”.

 

Celtniecība, uzņēmēji, zinātne

Lielas cerības uz ievēlēšanu kandidāts gan neliek. Taču viņu interesējot izmaiņas duļķainajā Būvniecības likumā. Uzņēmējdarbībā formu daudzveidība vēl neesot izsmelta. Vērtīga liekoties Ināras Oļenas ideja, ka speciālo skolu audzēkņiem jāmeklē darba iespējas, tuvinot izglītību un uzņēmējdarbību. Arī arodskolu piedāvājumam precīzāk jāatbilst tirgus pieprasījumam.

Tāpat nodokļu slogs jauniem uzņēmumiem no pirmās dienas neesot pareizs.

Vēl esot svarīga zinātnes un biznesa sadarbība, „lai rastos pašiem savas nokijas”, jauninājumu ieviešanai uzņēmējiem vajadzīgi zemāki kredītprocenti utt. „Ekonomikā neesmu tik spēcīgs, bet juristi ar ekonomistiem varētu atrast veidu, kā ceļš no izgudrojuma līdz ražošanai būtu iespējami īss.”

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi