Aizvērt

Uzņēmējs no Skrundas

2014. gada 18. septembrī, 14:35
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Uzņēmējs no Skrundas
Foto: Aivars Vētrājs
Skrundas novada domes deputāts Juris Jaunzems 12. Saeimas vēlēšanās Kurzemē startē ar astoto kārtas numuru Ingunas Sudrabas dibinātajā partijā No sirds Latvijai. Vairākas reizes aicināts uz interviju, kandidāts tā arī neatrada tai laiku, bet lūdza jautājumus uzdot elektroniski. Diemžēl līdz noteiktajam laikam atbildes nesaņēmām arī šādā veidā uzdotajiem jautājumiem.

Pašvaldību reti apmeklē

No sirds Latvijai ir jaunpienācēja cīņās par tikšanu Saeimā. J.Jaunzems tajā pārgājis no Vienotības, no tās bijušais Tautas partijas atbalstītājs pirms gada (atkārtoti) tika ievēlēts Skrundas novada domē. Pēdējā laikā J.Jaunzems deputāta amatu norādījis kā pirmo, lai gan pašvaldībā pēc ievēlēšanas nemaz tik bieži nav manīts, pat kārtējās komiteju un domes sēdes apmeklē reti. Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājas lapā vēl minētas šādas darba vietas: SIA Dzeldas HES, Lankalnu alus, Rietenis un Dzelda 125. Visās sabiedrībās J.Jaunzems ir valdes priekšsēdis. Vēl viņš norādījis, ka ir saimnieciskās darbības veicējs bioloģiskajā lauksaimniecībā un pašnodarbinātais.

Uz jautājumu, kas šobrīd ir uzņēmēja galvenā nodarbošanās, nav atbildējis.

Zināms, ka pēc kādreiz daudzsološā Nīkrāces gaļas pārstrādes uzņēmuma Lankalni bankrota, J.Jaunzems iesaistījies dažādos projektos, pārstāvējis citas firmas, piemēram, vēja rotoru parka ieceres. Skrundenieki runā, ka tagad kandidāts aizņemts ar alus brūvēšanu un tā realizāciju.

Lietas iet uz urrā

Pēc Lursoft uzņēmumu reģistra informācijas, 2011. gada maijā Nīkrāces pagasta Dzeldā reģistrētā SIA Lankalnu alus pieder J.Jaunzemam (reģistrētais pamatkapitāls ir Ls 2000 jeb 2845 eiro, apmaksāta puse). Kad pirms gadiem trim J.Jaunzems iesāka šo biznesu, interneta forumā Brūvējam alu parādījās informācija par viņa jauno firmu.

Kā parasti nīkrācnieks bija izvairījies plašsaziņas līdzekļiem stāstīt kaut ko vairāk par pieejamo oficiālo informāciju.

Prognozes izteica citi. Tajās tika savīta J.Jaunzema personiskā Lankalnu gaļas pārstrādes uzņēmuma bēdīgā pieredze ar citu Latvijas mazo alus darītavu nespēju konkurēt. Taču starp komentāriem bija arī cildinoši teikumi: „Ar Juri Jaunzemu esmu ticies sen, kad viņam gaļas lietas gāja uz urrā. Viņš atstāja ļoti nopietna vīra iespaidu, tāda, kurš ir spējīgs pavilkt lielus projektus. Pieļauju, ka viņš var izveidot arī kaut ko Valmiermuižai līdzvērtīgu,” rakstīja kāds uzņēmējs. Minētā uzņēmuma apjomus Lankalnu alus šobrīd vēl gan nav sasniedzis. Pērn gada apgrozījums bijis 493 latu (701 eiro), peļņa pēc nodokļiem – Ls 2626 (3736 eiro) mīnusā. Tomēr pēc paša aldara iepriekš teiktā: lietas ejot uz priekšu (no sarunas ar autori Kuldīgas tirgū šovasar).

 

Pievienojies pedagogiem un juristiem

No sirds Latvijai izceļas ar to, ka šai partijai ir vislielākais procents deputāta kandidātu ar augstāko izglītību. Diemžēl J.Jaunzems nav to 93,3 % vidū, jo, pēc CVK ziņām, beidzis tikai vidusskolu Jelgavā. Interesanti, ka uzņēmējs pievienojies bijušās Valsts kontrolieres partijai, kurā ir daudz pedagogu un juristu, kas solās būvēt tiesisku valsti. Viņu programmā norādīts, ka šobrīd ir milzīga korupcijas un ēnu ekonomikas ietekme uz Latvijas tautsaimniecību un politiku, kuras rezultātā tiek būtiski kropļota godīgas uzņēmējdarbības vide. Tāpēc viens no mērķiem skan tā:

Veidosim uz klientu orientētu servisu godīgiem nodokļu maksātājiem, vienlaikus cīnoties ar ēnu ekonomikas cēloņiem.”

Jāatzīst, ka līdz šim J.Jaunzemam pašam šajā jomā ne vienmēr ir gludi gājis. Taču, lai arī kā bijis, Nīkrāces pagastā viņš ir diezgan ieredzēts, jo publiski vienmēr cenšas izrādīt iedzīvotāju interešu aizstāvību.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: