Aizvērt

Iesaistīšanās politikā kā jauna pieredze

2014. gada 23. septembrī, 22:06
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Iesaistīšanās politikā kā jauna pieredze
Foto: Aivars Vētrājs
Gaļas pārstrādes uzņēmuma "Nākotne" tirdzniecības pārstāvis Artūrs Marauskis Saeimas vēlēšanās startē partijā "Vienoti Latvijai". Sarakstā viņš ir ar astoto numuru.

Politikā iesaistījies pirmo reizi, ne tik daudz idejiskas pārliecības dēļ kā pēc personiska uzaicinājuma: „Mani iesaistīja Jānis Straume (vairākus sasaukumus bijis Saeimas deputāts un arī Saeimas priekšsēdis, Kurzemē ir saraksta 1. numurs – aut.), kurš ir mans brālēns. Pirmā reakcija pēc viņa uzaicinājuma man bija noraidoša, sevišķi tāpēc, ka man nav augstākās izglītības. Viņš deva laiku pārdomām, bija ģimenes apspriede, kurā dzīvesbiedre teica – kāpēc nepamēģināt. Es to uztveru kā jaunu pieredzi. Protams, ceru uz labvēlīgu vēlēšanu iznākumu, tomēr

man ir svarīgāk piedzīvot ko nebijušu. Nu jau esmu iekritis azartā. 

Jo vairāk piedalos dažādas tikšanās reizēs un sarunās, jo vairāk tas mani aizrauj. Sekoju ziņām, intervijām, esmu iepazinis daudzus cilvēkus. Nenoliedzami partijas Vienoti Latvijai līderi ir ļoti erudīti, politikā pieredzējuši cilvēki.” Kandidāts gan atklāti saka – viņam neesot skaidra priekšstata, ko īsti ikdienā dara Saeimas deputāti: „Saprotu, ka tas nav tikai balsot Saeimas sēdēs. Tas ir darbs komisijās, un vispār – viens nav cīnītājs. Tas noteikti ir komandas darbs.”

Strādā tirdzniecībā

Jau 18 gadus A.Marauskis ir kuldīdznieks. Dzimis Siguldā, bet audzis un skolojies Rīgā. „Esmu beidzis Rīgas 58. vidusskolu, iestājos Rīgas Tehniskās universitātes Elektroenerģētikas fakultātē, bet studijas neesmu pabeidzis. Ģimenes apstākļu dēļ sāku pelnīt un mācības neturpināju. Tagad ļoti nožēloju, ka man nav augstākās izglītības. Uz Kuldīgu atnācu darba dēļ. Kompānija, kurā tolaik strādāju, Kuldīgā izveidoja Kurzemes filiāli. Kurzemē dzīvo daudz mammas radinieku, tāpēc domāju, ka gan jau badā nenomiršu, kādu kartupeli man iedos. Uz Kuldīgu atnācu ar draudzeni, te apprecējāmies, mums ir divi dēli – 15 un 10 gadu.”

A.Marauska darbs visu laiku bijis saistīts ar tirdzniecību. Viņš pārstāvējis dažādus ražotājus. Šobrīd viņš ir tirdzniecības pārstāvis gaļas pārstrādes uzņēmumā Nākotne, viņa ziņā ir produkcijas noiets Kuldīgā, Aizputē, Ventspilī, Stendē u.c. „Es sevi pa jokam saucu par labo gariņu – mans uzdevums ir panākt, lai apmierināta vadība un klienti, lai produkcijai ir noiets.

Mans ofiss ir mašīna – tur ir dators un telefons.” 

 

Jārada labvēlīga vide uzņēmējiem

No jomām, kurās ievēlēšanas gadījumā A.Marauskis darbotos, viņš vispirms nosauc nodokļu politiku un uzņēmējdarbības vides sakārtošanu: „Mūsu partijas programmā ekonomikai pievērsta ļoti liela uzmanība, jo gan Ivars Godmanis un Aivars Kalvītis, gan Ainars Šlesers ir ļoti pieredzējuši šajā jomā. Piemēram, pievienotās vērtības nodokļa samazināšana pārtikas precēm tieši skar manu nozari. Tāpat mēs esam pret nodokļu sloga palielināšanu mikrouzņēmumiem. Mūsu programmā ir iecere atcelt ienākuma nodokli tai peļņas daļai, kas tiek ieguldīta uzņēmuma attīstībā, un paaugstināt tai peļņas daļai, ko izmaksā dividendēs.”

Viņš uzsver, ka svarīgākais šobrīd valstī – radīt jaunas darba vietas, tātad – jārada labvēlīgi apstākļi uzņēmējdarbībai: „Ja nebūs darba vietu, nebūs nodokļu maksātāju, jaunieši brauks prom, nebūs no kā maksāt pensijas. Man ļoti sāp, ka tik daudz manu draugu un radu ir aizbraukuši. Esmu savas valsts patriots, bet divas reizes esmu bijis bez darba.

Otrajā reizē es jau meklēju biļetes uz Dublinas reisu, tomēr paliku.

Tie, kuri aizbrauc, neviens atpakaļ netaisās. Viņiem tur ir ģimenes, īpašumi. Viens gan teica – nodrošiniet man Latvijā vismaz 1000 eiro algu uz rokas, es braukšu atpakaļ. Pirmā, kas ietekmē uzņēmējdarbības vidi, ir nodokļu politika, tad – ārvalstu investīcijas. Uzskatu, ka, piemēram, uzturēšanās atļaujas ienes valstij lielu naudu, tāpēc jāatbalsta.” A.Marauskis uzsver, ka jāievieš arī obligātā veselības apdrošināšana un izglītībā uzsvars jāliek uz valodu apguvi: „Mums ir vesela paaudze, kas neprot krievu valodu. Bet mums šis kaimiņš ir tik tuvu, ka valoda jāprot. Beidzot vidusskolu, jauniešiem būtu jāprot četras valodas.” Bet solīt pensiju paaugstināšanu šī brīža ekonomiskajā situācijā gan būtu klajš populisms: „Seniori noteikti pelnījuši lielākas pensijas, bet šobrīd tādas solīt nav iespējams.”

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi