Aizvērt

Izsniedz vēlētāju apliecības

2014. gada 23. septembrī, 22:22
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Izsniedz vēlētāju apliecības
Foto: Modris Rubenis
No pirmdienas līdz 3. oktobrim Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) izsniedz speciālu dokumentu tiem vēlētājiem, kuriem nav pases, bet ir tikai personas apliecība (ID).

Kā skaidro Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa, 4. oktobrī 12. Saeimas vēlēšanās varēs piedalīties Latvijas pilsoņi ar kādu no šiem balsošanas dokumentiem: derīgu pasi vai ID, kas vēlēšanu iecirknī jāuzrāda kopā ar vēlētāja apliecību. To var saņemt bez maksas tajā PMPL nodaļā, kas izsniegusi personas dokumentu (tas norādīts ID otrajā pusē).

Minēto apliecību izsniedz tikai tiem pilsoņiem, kuriem vienīgais derīgais personas dokuments ir ID.

Ja kāds pēc tās saņemšanas pieteicies arī pasei, PMLP tajā izdarīs atzīmi, ka izsniegta arī vēlētāja apliecība.

 

Saeimas vēlēšanās atšķirībā no pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanām vēlētāju uzskaitei nelieto iepriekš izveidotus pilsoņu sarakstus. Lai nodrošinātu principu viens vēlētājs – viena balss, katram balsotājam pasē iespiež zīmogu par dalību. Tādējādi vēlētājs drīkst balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī. ID karšu īpašniekiem atzīmi izdarīs tagad izsniegtajā apliecībā, un tā būs jāatdod vēlēšanu iecirkņa komisijai.

 

Lai informētu par nepieciešamību saņemt vēlētāja apliecību tiem, kuriem ir tikai personas apliecība, uz viņu norādītajām e-pasta adresēm tika nosūtīta informatīva vēstule. Papildus par šo balsošanas nosacījumu visus zvanītājus informēs arī CVK uzziņu tālruņa operatori.

Vairāk par vēlētāju apliecību saņemšanu var uzzināt www.cvk.lv vai pa tālr. 67049999.

 

Vēlētāja apliecību var izņemt 27 520 jeb 1,8 % Latvijas balsstiesīgo pilsoņu. Visvairāk vēlētāju, kuriem nav derīgas pases, bet ir tikai ID, savas personas apliecības izņēmuši Kurzemē, kā arī Rīgā un Valmierā. Kuldīgas teritoriālajā nodaļā vēlētāju apliecības būtu jāsaņem vairāk nekā 1300 iedzīvotājiem. Pirmajā dienā izsniegta bija 21 apliecība, vakar kuldīdznieki turpināja nākt diezgan aktīvi, atzīst PMLP Kuldīgas teritoriālās nodaļas vadītāja Iveta Štāla.

 

Attēlā: PMLP Kuldīgas teritoriālās nodaļas vadītāja Iveta Štāla un klientu apkalpošanas speciāliste Vineta Petrova norāda, ka vēlētāju apliecības izsniegšana ID karšu īpašniekiem neprasa daudz laika, jo jau iepriekš veikta personas datu atlase.

 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: