Aizvērt

Vēstnieki no 27 valstīm

2014. gada 25. septembrī, 22:44
Raksta autors: Laura Bitiniece
Vēstnieki no 27 valstīm
Foto: Modris Rubenis
Trešdienas pēcpusdienā Kuldīgā neformālā vizītē viesojās dažādu valstu rezidējošie un nerezidējošie vēstnieki Latvijā.

Ikgadējā reģionālā izbrauciena laikā viņi apskatīja maiznīcu Lāči un kinopilsētu Cinevilla, savukārt mājupceļā iegriezās Pūres šokolādes ražotnē. Brauciena galvenais mērķis bija iepazīt Kuldīgas vecpilsētu, viņi apmeklēja novada domi, muzeju un bijušo sinagogu, tagad – mākslas namu. Braucienu organizēja Ārlietu ministrija, lai veicinātu valstu sadarbību dažādās jomās, un vēstniekus pavadīja ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs.

Domes priekšsēde Inga Bērziņa lielajā zālē sveica vēstniekus no 27 valstīm, tai skaitā ASV, Ukrainas, Dienvidkorejas, Nigērijas, vairākām Rietumeiropas un Skandināvijas valstīm. Kultūras speciāliste Terēza Strauta iepazīstināja ar pilsētu, stāstot par to no vēsturiskās, ekonomiskās, izglītības, kultūras un tūrisma perspektīvas. Īpaši tika izcelta dabas un arhitektūras unikālā saikne, iedzīvotāju iesaiste kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā, kā arī norādīts uz demogrāfisko lejupslīdi kā vienu no problēmām. T.Strauta uzsvēra Kuldīgas radošās un mākslinieciskās vides nozīmi, kā arī pastāstīja par pašvaldības un valsts atbalsta pasākumiem uzņēmējdarbībai. Kā labs attīstības piemērs tika minēta gaidāmā Latvijas Mākslas akadēmijas filiāle izveide un starptautiski projekti, tai skaitā

Nīderlandes vēstniecības ierosinātās un atbalstītās riteņbraukšanas sacensības, kas Kuldīgā pulcē kuplu skaitu sportotāju.

Viesi izrādīja interesei par pašvaldības gada budžetu, jauniešu īpatsvaru novadā, Gudenieku naftas urbumiem un konfliktu par cūku fermas celšanu, kā arī par Kuldīgai piešķirto Latvijas Arhitektūras gada balvu 2014 par ielu restaurāciju vecpilsētā. Domes pārstāves aicināja vēstniekus apciemot Kuldīgu biežāk un piedalīties gan sporta, gan kultūras pasākumos.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: