Aizvērt

12. Saeimas vēlēšanu iecirkņi vaļā

2014. gada 1. oktobrī, 08:59
Raksta autors: Dina Poriņa
12. Saeimas vēlēšanu iecirkņi vaļā
Foto: Modris Rubenis
Kopš pirmdienas Latvijā atvērti iecirkņi Saeimas vēlēšanām, bet tie vēlētāji, kuri sestdien, 4. oktobrī, tajās piedalīties nevarēs, ar šodienu savu balsi var nodot glabāšanā. Tiesa, trijos mūspuses novados to var izdarīt vienīgi V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā.

Balss glabāšanā – lielā aploksnē
Latvijā balsis glabāšanā pieņem 61 iecirknis. Kā skaidro Kuldīgas novada vēlēšanu komisijas priekšsēde Inese Ozola-Gūtpelca, šim nolūkam paredzētas īpašas reģistrācijas aploksnes – lielākas nekā tās, kuras vēlētāji urnās metīs īstajā vēlēšanu dienā. 4. oktobrī drīkstēs doties uz jebkuru iecirkni, tāpēc

jauno iespēju aicināti izmantot tikai tie cilvēki, kuri sestdien tiešām nobalsot nevarēs.

 

Var pieteikt balsošanu mājās
Tos, kuri veselības dēļ gribēs balsot mājās, drīkst pieteikt līdz 4. oktobrim. Iesniegums var būt brīvā formā, veidlapu var arī saņemt iecirknī vai izdrukāt no interneta (www.cvk.lv). Uz mājām komisijas dosies 4. oktobrī pēc 12.00, atgādina ģimnāzijas vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēde Jana Jansone. Jau pirmajā dienā šeit saņemti trīs tādi iesniegumi, bet divi cilvēki gribējuši nobalsot iepriekš, taču tas iespējams tikai ar šodienu.

 

Ja nav pases
Ierodoties balsot, līdzi jāņem derīga pase, tajā tiks iespiests zīmogs. Bet tiem, kam pases nav, vajadzīga personas apliecība (elektroniskā identifikācijas karte) kopā ar

vēlētāju apliecību, ko vēl līdz 3. oktobrim bez maksas var iegūt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

Kuldīgas novadā ir 20 vēlēšanu iecirkņu: četri pilsētā (sociālajā dienestā, ģimnāzijā, 2. vidusskolā, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā) un 16 – pagastos. Savukārt Skrundas novadā darbojas četri (pilsētas kultūras namā, Nīkrāces atpūtas centrā, Raņķu bijušajā sākumskolā, Rudbāržu tautas namā), bet Alsungas novadā – viens (kultūras namā). Ikvienā iecirknī var izlasīt ziņas par deputātu kandidātiem un informāciju par vēlēšanu kārtību. Visa informācija – Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā www.cvk.lv.

 

Protokolē elektroniski
Iecirkņu darbiniekiem šoreiz bijis vairāk mācību, saka I.Ozola-Gūtpelca: gan komisiju priekšsēžiem un sekretāriem, gan datorspeciālistiem, kuriem vēlēšanās īpaši detalizēti jāstrādā ar diezgan sarežģīto elektronisko protokolu. Piemēram, arī Kurzemnieka ierašanās iecirknī tūlīt tika reģistrēta datorā.

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks: 1. oktobrī 17.00 – 20.00, 2. oktobrī 9.00 – 12.00, 3. oktobrī 10.00 – 16.00, vēlēšanu dienā, 4. oktobrī, 7.00 – 20.00.

 

Attēlā: otrdienas rītā Kuldīgas novada vēlēšanu komisija balsošanas aploksnes atvedusi vispirms uz Kuldīgas ģimnāziju – uz lielāko un vienīgo iecirkni, kurā trīs mūsu novadu vēlētāji savu balsi var nodot glabāšanā šodien, rīt un parīt.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi