Aizvērt

Dabūsim prezidentu jau šodien - tas ir Raimonds Vējonis!

2015. gada 3. jūnijā, 18:12
Dabūsim prezidentu jau šodien - tas ir Raimonds Vējonis!
Foto: Modris Rubenis
Kad Saeimā pēc pārtraukuma atsākās valsts prezidenta vēlēšanas, deputātiem bija jābalso par vienīgo atlikušo kandidātu Raimondu Vējoni. Iepriekšējā kārtā viņš saņēma 46 balsis, bet ievēlēšanai vajadzēja vismaz 51.
Opozīcijas partiju aptauja liecināja, ka no to puses Vējonim atbalsta nebūs – gan No sirds Latvijai, gan Saskaņas pārstāvji apgalvo, ka balsos pret.
Arī Latvijas Reģionu apvienība, kuras kandidāts Mārtiņš Bondars ar septiņām balsīm izkrita jau pirmajā kārtā, vēlēšanās solīja piedalīties, bet Vējoni neatbalstīt. Tā nu visu varēja izšķirt Nacionālā apvienība (NA), kuras kandidāts Egils Levits izstājās iepriekšējā kārtā. NA balsojumā solīja ņemt vērā sava kandidāta Levita ieteikumu. Tātad Levita (vai tomēr opozīcijas?) rokās bija tas, vai šodien dabūjam prezidentu, vai arī vēl jāpagaida.
 
Vējonim tomēr izdevās savākt ne tikai trūkstošās piecas balsis, bet pat vairāk - ar 55 balsīm viņš ievēlēts Latvijas prezidenta amatā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi