Aizvērt

Ja zini atbildes, dodies uz Briseli!

2015. gada 18. septembrī, 15:36
Raksta autors: Inta Jansone
Ja zini atbildes, dodies uz Briseli!
Foto: Inta Jansone
Šomēnes divas ekskursijām piesātinātas dienas Briselē (Beļģijā) aizvadīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāta Krišjāņa Kariņa (Vienotība) rīkotā konkursa uzvarētāji.

Globālās problēmas satrauc visus

Mūsu trijos novados konkurss Eiropas Parlamenta eksperts vairākus gadus tiek rīkots sadarbībā ar laikrakstu Kurzemnieks. Šoreiz no pareizo atbilžu iesniedzējiem paša deputāta izlozētos ielūgumus braucienam uz Briseli saņēma kuldīdznieki Kitija Birze un Gunārs Krūmiņš. Viņi kopā ar citu novadu uzvarētājiem un mediju pārstāvjiem vairāk nekā 30 cilvēku grupā devās iepazīt K.Kariņa un visa EP darbu.

 
Pirmajā dienā pēc pilsētas ievērojamāko vietu apskates grupa devās uz EP, kur viesus sagaidīja Ģirts Salmgriezis (ETP grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks). Viņš pastāstīja, ka eiroparlamentāriešiem ir trīs darbavietas: Luksemburgā, Briselē un oficiālajā mītnes vietā Strasbūrā, kur deputāti reizi mēnesī ierodas uz četru dienu plenārsesiju. Patlaban EP strādā 751 deputāts no 28 Eiropas Savienības valstīm. „Deputātu skaits veidojas no tā, cik daudz iedzīvotāju ir katrā valstī. Piemēram, Vācijai – 96 deputāti, bet Latvijai, kurā ir 2 miljoni iedzīvotāju, astoņi deputāti.”

K.Kariņam uzreiz tika jautāts par bēgļiem. „Šī tēma virmo visur,” viņš atzina. „Vācijā ieradušies 20 tūkstoši bēgļu, tās valdība slēdz robežu ar Austriju. Redzējām sižetus par Ungārijā notiekošo, kad pāri dzeloņstiepļu žogam rāpjas bērni, sievietes, vīrieši. Viņu kļūst tikai vairāk. Tas ir izmisums, bailes no kara, nabadzības. Patvēruma meklētāju ir daudz, un Eiropa nezina, kā tikt ar to galā. Tiekam kārtīgi pārbaudīti.”

Pirmā diena beidzās ar kopīgām vakariņām neformālā gaisotnē. Otrā bija atvēlēta labākai Briseles iepazīšanai: vieni izvēlējās izstaigāt vecpilsētu, citi vēl devās arī uz muzejiem.

 

Pēc vafelēm uz Beļģiju

 

K.Birze strādā Centrālās statistikas pārvaldes Kuldīgas datu savākšanas un apstrādes centrā. Uzzinot, ka ir viena no konkursa uzvarētājām, tūdaļ zvanījusi savējiem, ka septembrī Briselē ēdīšot vafeles. „Darbā lasām Kurzemnieku. Pamanīju šo konkursu, bet darba ritmā aizmirsās, tikai vēlāk atcerējos, steigšus aizpildīju anketu, jo bija jau konkursa priekšpēdējā diena,” atminas Kitija. „Atgriežoties no komandējuma, kolēģe rādīja no avīzes izkopēto pareizo atbilžu iesniedzēju vārdus, un to vidū bija arī manējais. Priecājos. Bet divtik – tajā brīdī, kad Kariņa kungs izlozēja mani braucienam. Tā bija dāvana – dienu pirms tam man bija iesvētības.”

Jaunā sieviete ar ceļojumu ir ļoti apmierināta. „Liels gandarījums par iespēju būt Eiropas Parlamentā, redzēt tā ikdienu, satikt Krišjāni Kariņu, bet vislielākais prieks par jauko ceļojuma kompāniju. Nieks par slapjām kājām un nostaigātajiem kilometriem! Tas bija tā vērts – redzēt, izbaudīt, apbrīnot, atpūsties un izmantot tās iespējas, ko mums sniedza Krišjānis Kariņš un Brisele,” saka Kitija. Ja nākamgad tiks rīkots šāds konkurss, viņa piedalīsies, cerot uzvarēt atkal.

Arī kuldīdznieks G.Krūmiņš uzsvēra, ka brauciens noorganizēts ļoti labi. (Vislielāko uzslavu pelnījis grupas vadītājs Krišjānis Bušs – aut.). „Mani Brisele pārsteidza, bet, jāatzīst, nepatīkami. Ielās daudz ubagu, tie guļ pie veikaliem, skvēros, viņu vidū arī sievietes ar maziem bērniem. Ko diez dara Briseles sociālais dienests? Vēl lielu daļu vecpilsētas pārņēmuši arābi – viņiem tur ir gan bodītes, gan ēstuves,” novērojis G.Krūmiņš.

 

Attēlā:

Staigājot pa pilsētu un vērojot interesantās ēkas, galva augšup vien slejas.
 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi