Aizvērt

Pirmā vizīte – uz Kuldīgu

2015. gada 4. oktobrī, 12:17
Raksta autors: Juris Lipsnis
Pirmā vizīte – uz Kuldīgu
Foto: Juris Lipsnis
Ceturtdien Kuldīgā viesojās ASV vēstniece Nensija Petita, kurai tā bija pirmā vizīte ārpus Rīgas.

Diplomāte viesojās novada domē, apskatīja vecpilsētu un Ventas rumbu, bija arī muzejā, bibliotēkā un Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā (KMHZV).

 

„Vienmēr paliks manā sirdī”

N.Petita par ASV vēstnieci Latvijā apstiprināta 24. jūlijā, bet akreditācijas vēstuli Valsts prezidentam Raimondam Vējonim iesniedza 9. septembrī. „Iepriekšējā nedēļā piedalījos Ārlietu ministrijas rīkotajā Rīgā akreditēto vēstnieku braucienā uz Daugavpili un Baltkrieviju. Bet šis ir mans pirmais patstāvīgais izbraukums ārpus Rīgas. Līdz ar to Kuldīgai vienmēr manā sirdī būs īpaša vieta. Pilsēta man ļoti patika, jo es mīlu vēsturi, un šeit tās klātbūtne īpaši jūtama. Kuldīgas vēsture sniedzas 13. gadsimtā, turklāt tā bijusi Hanzas savienības locekle. ASV vēsture ir daudz īsāka, un mūsu valsts ir ievērojami jaunāka.”

Jautāta, vai paredzams turpinājums ASV vēstniecības un Kuldīgas sadarbībai, kas nesen vainagojās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Kurzemes centra rekonstrukciju, N.Petita atbildēja: „Tieši tas bija viens no mērķiem – konsultēties ar novada domes vadītāju un viņas komandu par nākotnes sadarbību. Lūkosim, ko varam darīt.”

 

Ģimene – svarīga

Vēstniece precējusies ar diplomātu Džeimsu Petitu, ASV vēstnieku Moldovā, un ģimenē ir divas pieaugušas meitas. „Dzīvesbiedrs strādā Kišiņevā. Latvijā viņš bija, kad es iesniedzu akreditācijas vēstuli, un kopā iepazinām Rīgu. Redzēšu atkal novembrī, kad šeit notiks tradicionālā ASV jūras kājnieku balle, bet pēc tam došos uz līdzīgu pasākumu Kišiņevā. Decembrī abiem būs brīvdienas, plānojam Mičiganā sarīkot svētkus, kuros piedalīsies arī meitas ar ģimenēm. Katru vakaru sazināmies skaipā. Tehnoloģijas ir brīnumaina lieta! Atceros laiku, kad 1993. gadā strādāju Maskavā – tālsaruna bija jāpiesaka nedēļu iepriekš, bet, ja savienojums neizdevās vai līnija bija aizņemta, nācās gaidīt vēl vienu nedēļu.”

 

Bibliotēka – labs paraugs

Vēstniece bija patīkami pārsteigta, kā Kuldīgā izmantota kādreizējā sinagoga – viņasprāt, bibliotēkas ierīkošana ir veiksmīgs piemērs, kā iejūtīgi izturēties pret reliģiskām ēkām. Sarunā ar KMHZV direktori Valdu Gauri un angļu valodas skolotāju Agitu Zubriļenu N.Petita ieteica ASV vēstniecības mājas lapā meklēt piedāvājumus skolēniem iesaistīties apmaiņas un izglītības programmās. Skolas keramikas darbnīcā vēstniece atzina, ka darbs ar mālu nav svešs: „Joprojām glabāju keramikas priekšmetus, ko meitas veidoja skolas gados.”

No Kuldīgas ASV diplomāte devās uz Liepāju.

 

Attēlā:

KMHZV keramikas darbnīcā ASV vēstniece Nensija Petita tikās ar skolēniem, kuri tobrīd veidoja ciļņus. Ar mākslas skolas 5. kursa audzēkni Emīlu Lauri viņa aprunājās angliski.

 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi