Aizvērt

„Ne vairs draugu, bet uguns lokā”

2016. gada 17. aprīlī, 21:44
Raksta autors: Inguna Spuleniece
„Ne vairs draugu, bet uguns lokā”
Foto: Juris Lipsnis
Tā pašlaik situāciju Eiropas Savienībā raksturo Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Sandra Kalniete, Iveta Grigule un Krišjānis Kariņš.

Katram ir savs redzējums par apdraudējumu un to, kur meklējama izeja.

S.Kalniete martā EP iesniegusi ziņojumu par Eiropas globālo ārpolitikas un drošības stratēģiju. Jaunie uzdevumi neatceļ 2003. gada dokumentu, taču klāt nākuši citi apdraudējumi. „Tolaik cerējām, ka ieejam miera ērā. Tagad jāsecina, ka sadarbības laikmets beidzies. Jāatceras arī tas, ka esam kaimiņos agresīvai valstij.”
I.Grigule neslēpj, ka viņas viedoklis kļūst arvien radikālāks: „Jau sen un kaut ar izdomātiem iemesliem vajadzēja nogalināt Kadafi, Mubaraku. Cilvēka fiziskā drošība ir pamatu pamats. Demokrātija, vārda brīvība, cilvēktiesības nāk tikai pēc tam.”

K.Kariņš pārliecināts, ka drošības dienestiem Eiropā jāsadarbojas: „Kad teroristam spridzekļu vestīte mugurā, ir par vēlu – jāsadarbojas tā, lai perēkļus atklātu laikus.” Bet iekšējo robežu slēgšana Latvijai un citām valstīm nav izdevīga ekonomikas dēļ.

 

Vairāk lasiet 13. aprīļa Kurzemniekā nr.42 tepat – sadaļā Drukātā avīze!

 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi