Aizvērt

Pārbaudīs gatavību kaujas dežūrai

2016. gada 10. maijā, 15:44
Raksta autors: Juris Lipsnis
Pārbaudīs gatavību kaujas dežūrai
Foto: Juris Lipsnis
Zemessargi un karavīri, kuri Kuldīgā pusgadu gatavojās dienestam Eiropas Savienības (ES) kaujas grupā, devušies uz sertifikāciju Lielbritānijā.

Latvijas rotā ir 92 karavīri un zemessargi, to skaitā 14 pārstāvju no Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona (45. NB).

 

Nacionālā sertifikācija izturēta

Rotas komandieris Viktors Kareckis pastāstīja, ka gatavošanās misijai, kas sākās novembrī, ir sekmīgi pabeigta: „Nupat divas nedēļas pavadījām Ādažu bāzē, kur notika nacionālā sertifikācija. Pirmajā nedēļā bija kaujas šaušana – gan individuālā, gan kolektīvā, rādījām, kā esam apguvuši uzbrukuma un aizsardzības operācijas. Otrā bija izdzīvošanas nedēļa – dzīvojām bāzē, izpildījām dažādus uzdevumus: patrulējām, izlūkojām. Tas bija visai nogurdinoši, bet būtisku aizrādījumu vērtētājiem nebija, tomēr dažas lietas vēl jāpieslīpē.

Tagad iemaņas būs jāparāda Lielbritānijā, Solsberijas bāzē, kur vienu mēnesi darbosimies kopā ar citu valstu vienībām. Daži mūsu karavīri tur devās jau iepriekš, lai sagatavotu vietu pārējiem. Arī ap 20 mūsu transportlīdzekļu ar prāmi savlaicīgi aizgādāti uz Lielbritāniju. Mūsu kaujas dežūra sākas 1. jūlijā. Pēc atgriešanās no sertifikācijas piedalīsimies vienās mācībās, pēc tam profesionālie karavīri dienestu turpinās savā vienībā, zemessargi atgriezīsies darbā, bet visiem jābūt gataviem dažās dienās sapulcēties un doties ārpus Latvijas pildīt Eiropas Savienības kaujas grupas uzdevumus. Kopā sanāksim tikai palaikam, lai atsvaidzinātu iemaņas, piedalītos mācībās.”

 

Pārbaudījums bataljona spējām

45. NB komandieris Andris Rieksts, kurš kopā ar rotu devās uz Lielbritāniju, atzina, ka pusgada mācības bijušas labs pārbaudījums. „Nācās mūsu bāzi pielāgot tā, lai kursanti ne tikai var sekmīgi mācīties, bet lai viņiem ir arī labi sadzīves apstākļi. Sagādājām pārvietojamās dušas, tualetes, lielajā zālē iekārtojām guļamtelpu, izbrīvējām kabinetus. Upīškalna poligons gan šāda mēroga mācībām izrādījās nedaudz par mazu – braucām uz Ventspili, Ādažiem.” Komandieris uzskata, ka tagad pieredze ļaus Kuldīgā līdzīga mēroga mācības rīkot arī turpmāk.

 

 

ES kaujas grupas izveidotas 2004. gadā, kad ES Militārā komiteja apstiprināja to koncepciju. Tā paredz izveidot daudznacionālas kaujas vienības ar atbalsta elementiem, kas spētu militāro operāciju sākt desmit dienās, kā arī uzturēt sevi vismaz 30 dienu (ar papildu apgādi – līdz 120 dienām). Katrā grupā ir ap 1500 karavīru – tā ir bataljona lieluma vienība ar atbalsta un vadības struktūru.

Pērn pirmajā pusgadā 160 Latvijas karavīru piedalījās Zviedrijas vadītajā ES kaujas grupā, pienākumus pildot ātrās reaģēšanas vienībā. Šogad iesaistīta kājnieku rota, speciālisti un štāba personāls – 103 karavīri un zemessargi.

 

Attēlā:

Eiropas Savienības kaujas grupas Latvijas rota mācības Kuldīgā beigusi un nu jau devusies uz sertifikāciju Lielbritānijā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi