Aizvērt

Sastapt karu vaigu vaigā

2016. gada 6. decembrī, 16:21
Raksta autors: Vija Zariņa
Sastapt karu vaigu vaigā
Foto: Aivars Vētrājs
Kurzemes zemessargi 2. decembrī Kuldīgas kultūras centrā uzņēma 20 ukraiņu karavīrus, kuri stāstīja par brīvprātīgo formējumu veidošanos Ukrainā, kas sākās Maidana laikā, un karadarbības zonā pieredzēto.

Uz tikšanos bija ieradušies ne tikai Kuldīgas zemessargi, bet arī viņu kolēģi no Liepājas un Ventspils. Vispirms Zemessardzes (ZS) 4. brigādes komandieris, pulkvedis Jānis Gailis ciemiņiem pastāstīja par ZS atjaunotni 1991. gadā un pārmaiņām, kas piedzīvotas organizācijas ceturtdaļgadsimtu ilgajā vēsturē.

 

Zālē sēdēja arī pasaules karsto punktu žurnālists Atis Klimovičs, kurš organizējis šo vizīti Latvijā –

 

ukraiņi par viņu izteicās ar vislielāko labvēlību. Ukrainas karavīri izteica pateicību Latvijai par izrādīto atbalstu, draudzību un sniegto palīdzību, bet arī atgādināja: „Ja gribi dzīvot mierā, gatavojies karam!”

Pēc šīs uzrunas latviešu auditorijas priekšā stājās vīri, kuri hibrīdkaru pazīst ne pēc stāstiem, bet vaigu vaigā. Ukraiņi atcerējās, kā pirms diviem gadiem vispārējā apjukumā dibinātas brīvprātīgo vienības, kurām nācies ne tikai karot, bet arī piesargāties no provokatoriem un cīnīties ar zādzībām – kamēr vieni pārdroši un bezbailīgi cīnījušies, tikmēr citi bijuši gatavi iztirgot gan degvielu, gan bruņojumu. Interesanti, ka līdz ar vīriem brīvprātīgajos grupējumos iesaistījušās daudzas sievietes.

Kas tolaik palīdzējis? Brīvprātīgo cīnītāju degsme un civiliedzīvotāji, kuri gan neiesaistījās militārajās operācijās, bet atbalstīja šīs vienības. Izrādās, Maidana laikā par šādu atbalstu vēl draudējusi kriminālatbildība, un daudzi iedzīvotāji cietuši no varas iestāžu represijām.

 

Liela nozīme bijusi brīvprātīgo militāro grupējumu sadarbībai ar profesionālās armijas speciālistiem, kuri snieguši neatsveramas zināšanas un atbalstu.

 

Iesākumā ārkārtīgi vāja bijusi militārās hierarhijas vertikāle, tādēļ daudz kas noticis spontāni un nesaskaņoti. Tam bijusi arī pozitīva ietekme, jo dažkārt izdevies pretiniekus pārsteigt ar negaidītu taktiku. Diemžēl nesaskaņota rīcība bieži vien prasījusi arī cilvēku dzīvību.

Klausītāju vidū bija arī Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma pārstāvji, un brīvprātīgā jaunatnes darbiniece no Ukrainas Katrīna Jacenko tautiešiem pasniedza nelielas dāvanas.

Ukraiņu karavīri Latvijā viesojās nedēļu, apciemojot zemessargus arī citos mūsu valsts novados.

 

 

Attēlā:

Kuldīgas kultūras centrā ar zemessargiem tikās ukraiņu brīvprātīgo karavīru grupa.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi