Aizvērt

Sola, bet piesardzīgi

2017. gada 17. maijā, 07:50
Raksta autors: www.kurzemnieks.lv
Sola, bet piesardzīgi
„Kurzemnieks” pirms pašvaldību vēlēšanām dod iespēju visu sarakstu pirmajiem numuriem atbildēt uz redakcijas jautājumiem un izteikt savu redzējumu par attīstību novadā, kurā tie balotējas. Šoreiz vārds Kuldīgas novada pašvaldības vēlēšanās pieteiktajiem.
ĒRIKS PUCENS (politiskā partija KPV LV):
„Cilvēkiem nav informācijas. Kuldīgas novada domes skaistais izdevums it kā ir par velti. Nē, cilvēkiem jāsaprot, ka tas ir par mūsu naudu. Neviens deputāts par to nemaksā, un mūsu partijai nav pieņemami, ka tajā visu laiku tiek slavināta pozīcija.”

LAURIS GRUNTMANIS (Gods kalpot mūsu Latvijai):
„Izglītības kvalitāte Kuldīgā ir pilnveidojama. Mūsu skolas neatrodas Latvijas skolu reitingā, bet Talsu un Saldus gan.”

KRISTĪNA RŪTENBERGA (nacionālā apvienība Visu Latvijai – Tēvzemei un brīvībai/ LNNK):
„Zem katras kritikas ir pašvaldības pasūtītā SKDS aptauja. Cilvēkiem jautāja, vai viņi grib vēl vienu lielveikalu Kuldīgā, bet netika pateikts, ka tas būtu nevis ar vienu, bet trim X. Turklāt bija tādi, kuri gatavi nākt iekšā tagadējo veikalu telpās.”

INGA BĒRZIŅA (Kuldīgas novadam):
„Par mums runā darbi, kas vērsti uz iedzīvotāju iniciatīvu atbalstu.”

ALEKSANDRS LANGE (Zaļo un Zemnieku savienība):
„Nesaku, ka laukiem jādod tikpat naudas, cik pilsētai. Nevajag tur būvēt to, ko nevajag, bet jānodrošina tas, ko iedzīvotāju sapulcēs prasa cilvēki: ceļi, tautas nams, drošība, bērnudārzs, skola.”

Vairāk 17. maija Kurzemniekā vai drukātās avīzes e-versijā (nr. 55) mūsu portālā.
Komentāri
to pārsteigums
2017. gada 31. maijā, 14:13
Nevajag klausīties ko teica viena tante. Amerika partija Gods kalpot Rīgai ir dibināta 2012 gada martā , bet Kuldīgā startē partija "Gods kalpot mūsu Latvijai", kas dibināta tikai 2016 gada februārī. Cik Zinu un aplūkoju viņu mājas lapā, tad GKML ir daudzu reģionu filiāles, bet Rīgā tā nestartē.( nejaukt ar Amerika GKR).
Vai tiešām jau sāksim nodarboties ar melu izplatīšanu , lai tikai kaut kādi aizsēdējušies deputāti paliktu savos krēslos un nedosim iespēju strādāt jauniem un gudriem cilvēkiem.
Solvita
2017. gada 31. maijā, 09:14
Jā, ir gana interesanti papētīt kandidātu sarakstus un to, ar ko tad viņi īsti nodarbojas. Daudzi sakās esam baigie uzņēmēji, bet, kad paskaties datus par tiem viņu norādītajiem uzņēmumiem un to darbības rādītājiem kaut vai tai pašā firmas.lv, tad paveras visai interesanti dati. Nu, piemēram, nacionālu sarakstā saskaitu 11 uzņēmējus. Nepieskatu azartspēļu pārvaldnieku Kuldīgā, jo viņš jau tikai izpildītājs. Uģim Lagzdiņam kā vienīgā darba vieta norādīts uzņēmums, kas likvidēts pirms 12(!) gadiem. Viens kandidāts tikai uzrakstījis, ka uzņēmējs, bet konkrētu firmu nav norādījis. Nu tad skatāmies pārējos. Vienīgais, kura uzņēmums ir samaksājis vērā ņemamu iedzīvotāju nodokļa ( IIN ) summu, ir Serdants ar savu (vai brāļa?) "Simru". Pārējo uzņēmumi par visiem kopā 2016.gadā IIN samaksājuši 7,5 tūkstošus eiro! Gadā! Par n-tajiem uzņēmumiem kopā! Zvirbuļa "Abavas laivas" - vispār nulli IIN samaksājušas, tas pats par Jura autoservisa SIA. Rūtenbergas un Ansona kopīgais SIA - 950 eiro kā IIN pagājušajā gadā samaksājis. Kā zināms, pašvaldību galvenie ienākumi veidojas tieši no IIN (80% no šī nodokļa). Tad par kādiem nodokļu maksājumiem novada budžetā var runāt? Bet visos reklāmas tekstos tiek uzsvērts, ka viņi maksā nodokļus un zina, kā ar publisko (nodokļu) naudu rīkoties. Zvirbulis pat stāstīja, ka Rendas uzņēmēji uzturot Kuldīgu ar saviem nodokļiem. Vai tiešām? Ja iemaksāta apaļa nulle.
Pārsteigums!
2017. gada 31. maijā, 08:09
Uzzināju, ka "Gods kalpot Latvijai" ir N. Ušakova un A. Amerika veidota partija priekš koalīcijas! Domāju, ka 95% Kuldīgas partijas biedri to nezin! Novadnieki!!! Domājiet par ko balsojam!
the litch
2017. gada 30. maijā, 20:40
Diemžēl, pamuļķu mūsu ciemā ir daudz. Tie, kuri nesaprot, kā pašvaldībā rodas nauda un kā viņu iztērēt... Populārākie viedokļi:
Noasfaltēt kādu ielu, pa kuru dienā brauc 2 automašīnas;
Sadalīt visu (VISU!!!) naudu nabagiem (dīkdieņiem, sliņķiem, dzērājiem);
Attīstīt uzņēmējdarbību (katrs pamuļķis labāk par domi zina kā to izdarīt!);
Salikt apgaismojumu Lapegļu ielas posmā no Virkas līdz aplim;
Tīrīt sniegu Stendes ielas privātajās teritorijās...
Utt...

Par tiem smieklīgajiem kandidātiem, kuri nodokļus maksā no pabalstiem vai minimālās algas - tik tiešām - nožēlojami! Lūzeri un nabagi! Tad jau es varētu balotēties mierīgi - katru dienu 10EUR par mani ienākas Kuldīgai. Wow, es esmu kruts...
Ponim
2017. gada 30. maijā, 08:20
Tavuprāt pašvaldības ieņēmumi, nekustamā īpašuma nodoklis un iedzīvotāju ienākuma nodoklis, jāsamazina līdz minimumam, bet ieksētais jāizdāļā grūtdieņiem?
Žetons!
Bet vai tu nebūsi pirmais, kurš ziemā pie pirmā sniedziņa bļaus, ka ceļš nav notīrīts?
Labāk iemet savu pasi ventā, lai sestdien tev nekur nav jāiet!
Ponis
2017. gada 26. maijā, 21:26
ja jau pašvaldība atbalsta Kuldīgas Labumus, jāizveido Kuldīgas ubagi. Direktors ar pieredzi pie Elvīša bieži tusē. Ideja nākamai domei!
Ponis
2017. gada 26. maijā, 21:23
Bērziņas kundze jau ir vissu izdarījusi, ielas sakārtojosi, parkus restaurējusi. Drīz pa Liepajas ielu atkal varēs autobusi braukt, cilvēkiem kuldīgā vairs nav ko darīt, kā pa parkiem staigāt. Brīnums , ka Ubagu bizness vasaras sezonā nav attīstīts. Tūristu jau daudz.
to saule
2017. gada 26. maijā, 09:51
Izlasi uzmanīgāk komentāru. .... Inga jau ir tā kas tur aizsēdējusies. Un viņa jau nodokļos arī vien iemaksājusi to naudiņu ko saņēmusi no mūsu iemaksām Domes budžetā un dažādos pastarpinātos Domes uzņēmumos sēžot to valdēs, vai arī tērējoties, reklamējoties Kuldīgas novada vēstīs.
Saule
2017. gada 24. maijā, 11:08
To analitikis: vēli par Ingu, viņa visvairāk ir samaksājusi IIN pašvaldībā...Viņa to ir tikai tērējusi.
Kas attiecas par Aleksandru, jā viņš visu laiku ir bijis par filmēšanos un bija sašauts, ka tā sanāca, ka Krievijas pilsoņiem netika ļauts te izvērsties. Bet tagad jau jāmelo, ko citu darīt...
Traki izklausās, ka spried par deputātiem tādā šaurā prizmā, ceru, ka tādi vēlētāji nav daudz, citādi Kuldīgas novads tālu netiks...
to analītiķim
2017. gada 22. maijā, 08:57
Tu divus jau "atsijāji" , vēl divi tur "aizsēdējušies," tā pat noliekami maliņā. Nu tad Tu aģitē par Lauri Gruntmani ar izglītību un lielām nodokļu iemaksām Kuldīgas budžetā?.
Tev diezgan labas analītiķa spējas.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi