Aizvērt

Gluži kā deputātu sarunās

2017. gada 29. maijā, 00:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Gluži kā deputātu sarunās
Nacionālās apvienības kandidātu tikšanās ar vēlētājiem un ar konkurentiem uz vietu kuldīgas novada domē ritēja diezgan draudzīgā gaisotnē, kaut pārrunāti arī asi jautājumi.
Foto: Roberts Prauliņš
Nacionālās apvienības (NA) "Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" tikšanās ar vēlētājiem Kuldīgā izvērtās līdzīga tagadējo deputātu sarunai par pašvaldībā svarīgiem jautājumiem, īpaši "Kuldīgas komunālo pakalpojumu" (KKP) darbu.
Interesi par to, ko pastāstīs pirmie seši NA deputātu kandidāti, izrādīja Viktors Gotfridsons un Pēteris Gobzemis (abi no partijas Kuldīgas novadam), kuldīdzniece Maija Jansone un Kurzemnieka pārstāvji. Pretī sēdās tagadējie deputāti Kristīna Rūtenberga, Dzintars Pūkainis, Sigita Vaivade un Uģis Lagzdiņš, kā arī Renārs Sakne un Ivars Gluškovs – visi kandidē NA sarakstā.


GRIB TURPINĀT SADARBOTIES

K.Rūtenberga stāstīja, ar kādiem darbiem apvienība lepojas. Ar maksimālu atdevi esot strādāts šajā domes sasaukumā, īstenotas arī privātas ieceres. Tika minēta gan piemiņas plāksne Eduardam Berklavam Īvandē, gan auditoriju remonts Zemessardzē un ģerbonis Sv. Annas baznīcā. „Kā viss beigsies 3. jūnijā, zināt nevaram, bet esam gatavi iesākto turpināt neatkarīgi no tā, vai būsim pozīcijā vai opozīcijā. Būsim godīgi – pieci saraksti atņems balsis katram.”

Dz.Pūkainis piebilda, ka uzvar tas novads, kurā cilvēki spēj sadarboties. Domē sadarbība bijusi apmierinoša, opozīcija tikai sākumā jutusies nedaudz nostumta malā, bet ar laiku situācija uzlabojusies. Domes priekšsēdes vietnieks V.Gotfridsons atbildēja, ka vismaz šajā sasaukumā pozīcija no citiem neko neesot slēpusi – sarežģītie jautājumi pirms lēmuma pārrunāti ar visiem deputātiem.


PAR TĒRIŅIEM

KKP vadītājs P.Gobzemis atzina, ka par viņa vadītā uzņēmuma darba nepilnībām izsakās visas partijas, bet NA deputāti vienīgie nākuši pie viņa runāt konkrēti. Pirms komentēt KKP darbu, interesi izrādījis arī Lauris Gruntmanis (Gods kalpot mūsu Latvijai).

S.Vaivade interesējās, kādēļ KKP daudzus darbus nodod apakšuzņēmējiem, iespējams, tā sadārdzinot izdevumus. P.Gobzemis skaidroja, ka cenšas neizvēlēties tos uzņēmējus, kuri gan piedāvā zemu cenu, tomēr pašiem ir nodokļu parādi. K.Rūtenberga uzskata: „Citi par zemu cenu strādā tādēļ, lai cilvēkiem būtu darbs. Vajadzīga stingra būvuzraudzība – tiklīdz redz, ka nevelk, līgums jālauž.” U.Lagzdiņš atgādināja, ka parasti par tāmes summu deputātiem iebildumu nebija, bet par atsevišķām pozīcijām gan. Pēdējā laikā tāmes dotas izskatīt neatkarīgiem ekspertiem, uzsvēra V.Gotfridsons.


PROBLĒMAS DARBA GAITĀ

K.Rūtenberga taujāja V.Gotfridsonam, kādēļ vēl aizvien nesākas sociālā dienesta ēkas siltināšana. „Ko es varu pateikt – darbu dabūjis vietējais uzņēmējs Aleksandrs Cimermanis (Gods kalpot mūsu Latvijai). Ideāli būtu, ja parādītu, ka tiks galā.”

Pretjautājums bija – kas notiek ar Latvijas finieri, kas pie apvedceļa iekārto kokmateriālu krautuvi. K.Rūtenberga, kura strādājusi uzņēmumā Selva Būve, kas ceļ krautuvi, skaidroja, ka lielas problēmas rada slapjā augsne. Būtu jāmaina grunts, bet ar tādām izmaksām uzņēmējs nav rēķinājies. Viņa pārmeta, ka pašvaldība noteikusi stingru būvuzraudzību, bet Latvijas finieris cerējis uz solīto remontu Jelgavas ielā, jo tad laukumā varētu bērt zemi no šīs ielas. Dome likusi būvniecības 1. kārtā ap laukumu izveidot vaļņus, bet tas pašlaik neesot iespējams. „Ja uzņēmēji nebūtu strīdējušies par Jelgavas ielas iepirkumu, Latvijas finieris varētu to izdarīt. Vai vispār kādreiz šo ielu labosim?” skeptiska bija K.Rūtenberga. P.Gobzemis iebilda: ne jau no tā, ka Jelgavas ielā nenotiek remonts, laukumā parādījās ūdens. Viņaprāt, ražotājs nav vietu pietiekami izpētījis.


CEĻI UN ALKOHOLS

R.Sakne atzina, ka Turlavas iedzīvotāju sapulcē bijusi nesaprašanās starp viņu un Aleksandru Langi (Zaļo un Zemnieku savienība), runājot par Ķikuru ceļu, bet V.Gotfridsons meties kolēģi aizstāvēt, radot iespaidu, ka pašvaldība kaut ko slēpj. „Mēģināšu attaisnoties,” tā V.Gotfridsons. „Tas ir valsts ceļš – mēs pie lemšanas un darba klāt neesam.” Taču R.Sakne pārliecināts: „Mērījumi tur izdarīti laikā, kad tehnika pa to nebraukā intensīvi, bet Lange nav tas, kurš ministrijā pret to iebilstu.” U.Lagzdiņa pārliecība – ceļu remontā vairāk jāiesaistās pagastu pārvaldniekiem: ja granti vajag uzbērt pāris kilometros, to varot sarunāt ar kādu vietējo bez iepirkuma, izmantojot situāciju, ka Latvijas Valsts meži būvē savus ceļus. P.Gobzemis nepiekrita: „Ja KKP vai pagastu pārvaldnieki kaut ko sarunās privāti, tad deputāti pārmetīs, ka varēja atrast vēl lētāku variantu, vai atradīs radu būšanu.”

Runāts tika arī par pašvaldības policijas darbu, Pilsētas svētkiem, kas pārvērtušies dzeršanas dzīrēs, un vajadzību pēc stingrākas apsardzes tieši Pilsētas laukumā. Pieminētas arī sabiedriskās tualetes un daudz kas cits.Visu noklausījusies, M.Jansone secināja, ka gājiens uz tikšanos ar deputātu kandidātiem nav bijis veltīgs – diskusija likusies interesanta.
Komentāri
Jautājums
2017. gada 29. maijā, 10:17
Cik var melot Pēteri Gobzem!?
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi