Aizvērt

Kas jāzina par pašvaldību vēlēšanām

2017. gada 29. maijā, 02:00
Raksta autors: www.kurzemnieks.lv
Kas jāzina par pašvaldību vēlēšanām
Kā uzzināt par savu novadu deputātu kandidātiem, kur var nobalsot iepriekš vai mājās, kas jāievēro iecirknī un ko darīt, ja pazudis paziņojums par savu vēlēšanu iecirkni?
Visu kandidātu sarakstus un priekšvēlēšanu programmas var izlasīt Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā www.cvk.lv. No 29. maija – arī vēlēšanu iecirkņos.

Katrs vēlētājs ir reģistrēts vēlēšanām savā vēlēšanu iecirknī. Vēlēt jāiet uz to vēlēšanu iecirkni, kurā vēlētājs reģistrēts. Lai informētu vēlētājus par iecirkni, kurā jābalso, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde uz deklarētās dzīvesvietas adresi nosūtījusi paziņojumu par vēlēšanām. Ja paziņojums nav saņemts vai ir nozaudēts, noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni var arī internetā, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā https://www.pmlp.gov.lv/ vai pa tālr. 67049999 (darba dienās no 8.00 līdz 20.00, vēlēšanu dienā – no 7.00 līdz 22.00.).


Kā strādās vēlēšanu iecirkņi?
3. jūnijā vēlēšanas notiks no 7.00 līdz 22.00. Ja vēlētājs nevar nobalsot vēlēšanu dienā, viņš var vēlēt trīs dienas pirms tam. Šajās dienās vēlēšanu iecirkņi strādās: 31. maijā – no 17.00 līdz 18.00, 1. jūnijā – no 9.00 līdz 12.00, 2. jūnijā – no 10.00 līdz 16.00.


Daži noderīgi padomi, lai nav pārpratumu
(atgādina 546. iecirkņa vēlēšanu komisijas vadītāja Vija astaševska)

• Balsošanu mājās, slimnīcā vai aprūpes centrā var pieteikt arī vēlēšanu dienā līdz pusdienlaikam, bet ne vēlāk.
• Mājas balsošanu drīkst pieteikt tikai rakstiski. Iesniegumu brīvā formā var rakstīt pats vēlētājs, var palīdzēt radinieks, kaimiņš, aprūpētājs, kurš iesniegumu atnes uz iecirkni. Ja cilvēks vēlēšanu rītā sajūtas mundrs un tomēr nolemj atnākt pats, to var droši darīt.
• Lai neveidotos rinda, būtu labi, ja cilvēki paņemtu līdzi Centrālās vēlēšanu komisijas uzaicinājumu, kas katram izsūtīts uz mājām. tajā ir numurs – pasakot to komisijas darbiniekam, uzvārdu var atrast ātrāk.
• Kad komisija dos parakstīties, pie uzvārda būs lineāls ar īpašu atveri. Parakstam vajadzētu tajā ietilpt, nevis aizņemt vairākas ailītes.
• Aploksnē jāliek viena vēlēšanu zīme, jānoplēš līmlapiņa, un aploksne aizlīmēsies pati. laizīt nevajag.
• Ja aploksnē tiks ieliktas visas zīmes, tā būs nederīga un nāciens uz iecirkni – veltīgs.
• Zīmi var ielikt nemainītu. Ja kādu cilvēku grib izcelt, lodziņā pie uzvārda jāievelk krustiņš. Ķeksītis netiks ieskaitīts. Ja kādu grib svītrot, tas jādara kā kārtīgās dusmās – jāizsvītro viss vārds un uzvārds. Gadās, ka cilvēks dusmās uz kādu sarakstu izsvītro visus kandidātus, tomēr saraksta zīmi ieliek aploksnē. tas nozīmē, ka katrs kandidāts saņems mīnusu, tomēr par sarakstu balss būs atdota.
• Ja, liekot aploksnē, zīme ieplīst, jāprasa komisijai citas. Otru aploksni gan būs sarežģītāk izsniegt.
• Ir gadījies, ka uz vēlēšanu zīmēm rakstītas sūdzības, dzejoļi, laba un ļauna vēlējumi. Ja zīmē vēlētāja griba ir skaidri saprotama, tā tiek atzīta par derīgu, bet uzrakstītais teksts līdz adresātam nenonāks. Reiz kādā aploksnē atrasti pieci eiro. Nauda kopā ar pārējo tika iesaiņota un nodota arhīvā.
• Ja gadās urnā iemest pasi vai identifikācijas karti, atpakaļ to var saņemt tikai nākamajā dienā, kad visas balsis saskaitītas.
• Pirms balsošanas vēlams visu kārtīgi pārdomāt jau mājās, neuztraukties un uz iecirkni nākt labā garastāvoklī, jo visas negācijas par partijām, kas tiek izteiktas komisijas locekļiem, bojā omu gan pašiem, gan tiem, kuri vēlēšanu dienā godprātīgi strādā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi