Aizvērt

Nenāk pat pie savējiem

2017. gada 31. maijā, 04:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Nenāk pat pie savējiem
Pavisam nelielā lokā notika partijas "Gods kalpot mūsu Latvijai" deputātu kandidātu tikšanās ar vēlētājiem Mežvaldē. Kā izteicās saraksta līderis Lauris Gruntmanis, kā partijas šūniņas sapulcē.
Foto: Roberts Prauliņš
Uz tikšanos ar partiju "Gods kalpot mūsu Latvijai" Rumbas pagasta Mežvaldē atnāca trīs iedzīvotājas. Deputātu kandidātiem, kuru bija divtik, tas bija pārsteigums, jo sarakstā ir trīs vai nu tagadējie, vai bijušie mežvaldnieki.
Tikšanās izvērtās kā priekšvēlēšanu diskusija ar Pēteri Gobzemi, kurš kandidē no partijas Kuldīgas novadam. Partijas Gods kalpot mūsu Latvijai pirmais numurs Lauris Gruntmanis vairākkārt uzsvēra, ka viņi nav nākuši ar noliegumu vai padarītā kritiku, bet ar vēlmi vēl vairāk uzlabot dzīvi novadā.


UZŅĒMĒJDARBĪBA UN MĀJOKĻI

L.Gruntmanis iepazīstināja ar svarīgākajiem punktiem programmā un nozarēm, kurās vajadzīgi uzlabojumi. Viņuprāt, pašvaldībai visi pakalpojumi, kad vien iespējams, jāpērk no uzņēmējiem. Tiem būtu jāuztic, piemēram, atkritumu apsaimniekošana, jo privātie naudu izmanto daudz efektīvāk – izdevīgāk iegulda attīstībā un netur liekus darbiniekus. P.Gobzemis iebilda, ka uzņēmēji ir dažādi – reizēm jauna jahta svarīgāka nekā attīstība, un tieši KKP spējot šo pakalpojumu sniegt visefektīvāk.

Saraksta otrais numurs Alvis Ausmanis norādīja, ka Kuldīgā trūkst dzīvokļu un tiem ir pārmēru augstas cenas. L.Gruntmanis minēja Saldu, kur uzņēmējs divas daudzdzīvokļu mājas pārbūvējis. P.Gobzemis komentēja: KKP aprēķināts, cik izmaksā būvniecība, un no īres maksas to nevarot segt. Vecpilsētā izremontēti trīs pašvaldības dzīvokļi, ko piedāvāt jaunajiem speciālistiem.

Saruna ievirzījās par apkures maksu Mežvaldē – tā esot ļoti augsta, bet ēku siltināšanas programmai iedzīvotāji piesakoties kūtri. Partijas ceturtais numurs Žanna Grundmane izstāstīja pieredzi savā mājā, kas siltināta daļēji, bet kredīts aizvien jāmaksā, un ir lieli iedzīvotāju parādi. P.Gobzemis atgādināja namu siltināšanas vēsturi Kuldīgā un to, kāds ir ietaupījums, ja tas nosiltināts pareizi.


JĀSĒDINA PIE VIENA GALDA

L.Gruntmanis uzsvēra, ka kārtība ir viena no svarīgākajām jomām: „Policijas attieksmē un profesionalitātē ir lielas rezerves.” Pēdējā laika pārmaiņas Valsts policijā (VP) esot daudzsološas. Partijas pārstāvji apgalvoja: visi zinot, ka Kuldīga ir narkotiku tranzīta pilsēta, tāpat esot zināmas nelegālā alkohola tirdzniecības vietas, bet policija tās nelikvidējot. L.Gruntmanis konsultējies ar drošības speciālistiem partijā. Viņi nosaukuši trīs iemeslus, kas var rosināt policijas kūtrumu: bailes, korupcija un brāļošanās. „Policijai konfliktos jāiesaistās – nedrīkst mukt. Ja savu draugu neesi aizturējis, viss – staigājiet abi turpmāk pa ielām!” L.Gruntmanis bija nesaudzīgs. Rīgā pašvaldības policijas darba intensificēšana esot likusi sasparoties arī valsts kolēģiem.

Mežvaldniece Laila Kudiņa, kura strādā VP, uzsvēra, ka būtu ļoti svarīgi ar pašvaldību noslēgt līgumu – domei jāuzņemas iniciatīva apsēdināt abas policijas pie viena galda. Pašvaldības kārtības sargiem lielākie pārmetumi – viņi piestrādājot par taksometra vadītājiem un vedot mājās dzērājus.


KAS AKTUĀLS MEŽVALDĒ

Trešais numurs sarakstā Gundars Rēders apgalvoja, ka Mežvaldē četrus gadus nekas neesot darīts. Klātesošie atzina, ka ceļi gan tiek tīrīti. Lielākā aktualitāte esot gājēju un riteņbraucēju celiņš uz Kuldīgu. Par graustu Mežvaldes centrā, ko vietējie sauc par lokatoru, L.Gruntmanis sacīja, ka pašvaldības uzdevums esot to nojaukt, lai arī tas prasa lielus izdevumus. Iztērēto varētu īpašumam uzlikt kā apgrūtinājumu. Tika rosināts, ka pagasta pārvaldē nav vajadzīga ne vadītāja, ne sekretāre – pietiktu ar sociālo darbinieku un bāriņtiesu. A.Ausmanis ieteica sekot dažu lielo pilsētu piemēram un pārņemt iedzīvotāju ienākumu nodokļa iekasēšanu: „Tad būtu redzams, kurš uzņēmējs maksā nodokļus.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi