Aizvērt

Skrundas novadā diezgan aktīvi

2017. gada 3. jūnijā, 17:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Skrundas novadā diezgan aktīvi
Pagastu iedzīvotājiem pašvaldība bija organizējusi transportu. Lēnu ciema ļaudis bija vieni no aktīvākajiem.
Foto: Daina Tāfelberga
Skrundā līdz pusdienlaikam bija nobalsojis vairāk nekā pustūkstotis pilsētas iedzīvotāju, tas ir trešā daļa no aptuveni 1500 balsstiesīgajiem.
Kā atzīst iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēde Gunita Strode, aktivitāte ir laba – pirmajā stundā (līdz 8.00) cilvēku gan bijis maz, bet vēlāk pie dažiem galdiņiem pat izveidojusies rinda. Tradicionāli pilsētnieku plūsma uz iecirkni ir diezgan vienmērīga visas dienas garumā. Rīta pusē neliels pievedums bija no Skrundas pagasta, jo tur nav sava vēlēšanu iecirkņa. Tāpat kā Rudbāržos, Nīkrācē un Raņķos bija pašvaldības organizēts autobuss tiem iedzīvotājiem, kuriem nav sava transporta, lai nokļūtu uz iecirkni pagasta centrā.

Visvairāk braucēju bija Nīkrāces pagasta Lēnās. Ļaudis smēja, ka šī diena viņiem dubulti svētki – var vēlēt vietējo varu un vienlaikus tikt uz veikalu, jo ikdienā sabiedriskais transports cauri šim ciemam nekursē. Vēlētāji atzina, ka savu izvēli izdarījuši jau iepriekš un bez aģitācijas, kaut gan visos trīs sarakstos ir vismaz viens vai vairāki pašu cilvēki. Pēc tam, kad autobuss bija atvedis vēlētājus uz Nīkrāces iecirkni, tur statistika trīskāršojās, līdz 12.00 bija novēlējuši pussimts pagastā deklarēto iedzīvotāju. Iecirkņa priekšniece Gunita Viļumsone piebilst, ka 443 balsstiesīgo nav reāls skaitlis, jo daudzi izbraukuši.

Raņķos pusdienlaikā bija klusums. Tā esot ierasts, ka laucinieki nāk vai nu no rīta, vai pašā vakarā. No 250 reģistrētajiem piektā daļa jau bija nobalsojusi.

Visus iecirkņus priekšpusdienā apciemoja pašvaldības policija, lai gan nekārtības netika konstatētas.

Gan Skrundā, gan pagastos (izņemot Nīkrāci) partija No sirds Latvijai bija norīkojusi savu novērotāju. Iecirkņu komisiju pārstāvji norādīja, ka vairums vēlētāju ir akurāti, prot aizpildīt un aizlīmēt aploksni, daži gan prasījuši padomu, bet nav jautājuši, par ko labāk balsot. Skrundas iecirknī bija ieradušies divi cilvēki, kuri nav tur reģistrēti. Viens izrādījies Priekules iedzīvotājs, otrs vispār nebija nekur deklarēts.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi