Aizvērt

Ārlietu ministrs: „Ātru un efektīvu izmeklēšanu”

2018. gada 26. februārī, 08:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Ārlietu ministrs: „Ātru un efektīvu izmeklēšanu”
Edgars Rinkēvičs: „Jāvar pierādīt, ka Latvija tiešām ir eiropeiska valsts, kurā ir efektīva izmeklēšana un tiesa un ka mums nav neaizskaramo. Vai otrādi: ja cilvēks nav vainīgs, tas tiek skaidri pateikts, bet tad jāskatās, kas notiek izmeklēšanā.”
Foto: Aivars Vētrājs
Pret to, kas Latvijā notiek banku sektorā, jābūt kritiskiem un jāļauj strādāt kompetentām iestādēm – tā piektdien vizītē Kuldīgā "Kurzemniekam" sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Vienotība").
„Jāizšķir trīs lietas. Tas, kas notiek ar banku ABLV, ir ļoti nopietni no valsts drošības viedokļa, jo esam ieinteresēti, lai finanšu sektors ir tīrs no aizdomām par naudas atmazgāšanu. Tikos ar ASV valsts sekretāra vietnieku Džonu Salivanu, un viņš ir gatavs sadarboties. Gaidām Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu, vai ABLV darbu atsāks vai būs vēl kādi pasākumi,” piektdien teica ministrs.

Taču naktī uz sestdienu Finanšu un kapitāla tirgus komisija informēja, ka bankā ABLV iestājusies noguldījumu nepieejamība – tā nespēj klientiem izmaksāt naudu no kontiem. Bet ECB sestdien paziņoja: ABLV un tās meitasbanka Luksemburgā „sabrūk vai ir gaidāms to sabrukums”, taču glābšana neatbilst sabiedrības interesēm, tāpēc tās tiks likvidētas pēc attiecīgo valstu likumiem. Klienti par noguldījumiem saņems valsts garantēto atlīdzību, taču to nodrošinās pati ABLV. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola pateikusi, ka valsts nauda netiks ieguldīta.

„Otra lieta,” kā Kuldīgā skaidroja ārlietu ministrs, „saistīta ar Latvijas Bankas prezidenta darbības izmeklēšanu – jāļauj iestādēm to pabeigt. Valsts reputācijai tas ir negatīvs trieciens. Ar to varam tikt galā, ja apsūdzību izmeklējam ātri un objektīvi. Ja Ilmārs Rimšē- vičs ir vainīgs, jābūt tiesas spriedumam; ja nav, arī tas jāpasaka skaidri. Ja spēsim parādīt, ka cilvēki pie atbildības tiek saukti neatkarīgi no amata un tiekam galā ar ABLV lietu, no defekta to var pārvērst par efektu.

Nedrīkst aizmirst Norvik bankas īpašnieka apsūdzības gan pret Latvijas Bankas prezidentu, gan valsti. Arī šeit viss, ko dzirdam, jāvērtē kritiski,” uzsvēra ministrs.

Kuldīgā E.Rinkēvičs tikās ar novada domes vadību, apsprieda iespēju uzņemt atpakaļ ārzemju tautiešus, iepazinās ar SIA Palleteries darbu un piedalījās partijas Kuldīgas novadam kopsapulcē.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi