Aizvērt

Vienbalsīgi – arī par sadarbību ar "Vienotību"

2018. gada 5. martā, 00:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Vienbalsīgi – arī par sadarbību ar "Vienotību"
Partijas "Kuldīgas novadam" biedri kopsapulcē par visiem jautājumiem balsoja ar vienotu "jā".
Foto: Aivars Vētrājs
Partijas "Kuldīgas novadam" kopsapulcē februāra pēdējā piektdienā 81 biedrs ar 135 mandātiem vienbalsīgu "jā" teica sadarbībai ar partiju "Vienotība" un arī rezolūcijai, kurā runāts par kultūras centra pārbūvi, mākslas un zinātnes centra izveidi un lauku ceļu remontu.
Pozitīvā gaisotnē sapulce tika sākta ar Latvijas himnu un pabeigta ar partijas himnu Mazs bij' tēva novadiņ(i)s. Kopā partijā reģistrēti 227 biedri.


ARĪ DESMIT VIETAS LABAS

Partijas Kuldīgas novadam vadītāja Inga Bērziņa atzina, ka pēdējās pašvaldības vēlēšanās bez partijas biedru sadarbības nevarētu novada domē iegūt vairākumu un turpināt to vadīt. „Šīs vēlēšanas bija smagākas, jo nepiedalījās pāris atslēgas cilvēku, kuri bija ar mums pirms četriem gadiem. Tādēļ iegūt desmit vietas – tas ir labi.”

I.Bērziņa mudināja atbalstīt partijas valdes lēmumu – Saeimas vēlēšanām veidot jaunu politisko apvienību kopā ar Vienotību un reģionālajām partijām Tukuma pilsētai un novadam un Valmierai un Vidzemei. Pagaidām juridiskais nosaukums ir Nacionālās vienotības apvienība, bet īstā nosaukuma ieteikumiem apvienība vēl esot atvērta, sapulcē skaidroja Vienotības ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Lai gan pašā Vienotībā bijusi šķelšanās, I.Bērziņa uzsvēra, ka tikai sadarbības dēļ Kuldīgas slimnīcai dzēsts valsts galvotais kredīts, slimnīcu kartē saglabāts tās līmenis un nodrošināts 1,1 miljons eiro investīciju. Tāpat aktivizēts atbalsts Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumam – tiks ieguldīti 6,5 miljoni. Viņa pieminēja arī radošo klasteri un peldbaseinu. „Tam bija vajadzīgs politiķu un valdošās koalīcijas atbalsts. Būsim godīgi – daudz kas ir iespējams tikai tāpēc, ka ir tādi cilvēki, kuri mūs sadzird valsts līmenī,” atzina I.Bērziņa.


DAĻIŅA NO EIROPAS

Ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam (Vienotība) bija jāstāsta gan par Latvijas ārpolitiku, gan gatavošanos Saeimas vēlēšanām. Ministrs aicināja atcerēties nervozās izjūtas par mūsu valsts nākotni 2014. gadā pēc Krimas aneksijas: „Četros gados kopā ar sabiedrotajiem esam izdarījuši maksimālo, lai nodrošinātu valsts neatkarību. NATO spēki šeit būs tik ilgi, cik vajadzēs. Zinot, kāds ir mūsu kaimiņš Krievijas Federācija, baidos, ka tiem te būs jābūt ļoti ilgi.”

Viņš brīdināja, ka arī pirms šīm vēlēšanām iespējama dažādu spēku manipulācija ar cilvēku prātu, tomēr vismazākais, kas politikā vajadzīgs, ir „savstarpēja kasīšanās”. „Septiņos mēnešos jāizveido spēcīgs proeiropeisks spēks, lai 7. oktobrī (pēc vēlēšanām – aut.) mēs nepamostos ar pazaudētu valsti. Ja Latvija nespēs pateikt, ka ir daļiņa no Eiropas kodola, paliksim maliņā, un neviens neuzskatīs, ka par mums jārūpējas.”


„ESAM ATTĪRĪJUŠIES”

A.Kampars paziņoja, ka novadi izdomā un sagatavo to, par ko Rīgā jācīnās lielajām partijām. Viņš solīja, ka sadarbība jaunajā apvienībā visiem partneriem būs daudz līdzvērtīgāka, tikšot meklēti vēl citi partneri, par to lemjot kopā. Četros gados Vienotībai esot klājies grūti, pieļautas daudzas kļūdas, bet tās esot atzītas un tiek labotas. „Esam attīrījušies. Mums pievienojas jauni, talantīgi politiķi. Partijā joprojām ir tautā mīlēti līderi: Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Artis Pabriks. Mums jāturas pret prokrieviskajām un tādām partijām, kuras domā tikai par savu pilsētu labumu,” uzsvēra A.Kampars.


„TUR PATIEŠĀM NAV VIEGLI!”

Tā pēc mēneša darba Saeimā saka bijušais domes deputāts Artis Gustovskis (Kuldīgas novadam), kurš startēja Vienotības sarakstā un tagad nomainīja Solvitu Āboltiņu. „Līdzībās runājot, darbs Saeimā ir kā bridža spēle – jāaprēķina katrs solis, katrs žests. Savu misiju saskatu tajā, ka esmu Kuldīgas novada vēstniecība Rīgā, bet, lai tā būtu, man vajadzīgi iedzīvotāju ieteikumi.”

Deputāts strādā izglītības, kultūras un zinātnes komisijā. Viņš gatavs arī sargāt Kuldīgas slimnīcu, atbalstīt Latviju, kurā ir daudzi centri, bet tas nebūšot viegli, jo mazpilsētām trūkstot lobiju. Vēl viņš iestāsies par reģionālo tūrismu un virzīs tālāk ideju par mākslas un zinātnes centru Kuldīgā. Pēdējai iecerei jau esot Laimdotas Straujumas un citu deputātu atbalsts.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Pasaulē atkal jauni Covid-19 uzliesmojumi. Vai Latvijā:
cilvēki ir uzmanīgi un piesardzīgi;
zaudējuši modrību
uzvedas atbilstoši valdības noteiktajam;
pārkāpj distancēšanās noteikumus;
cilvēki būtu stingrāk sodāmi;
valdībai būtu jāpievelk groži;
policijai stingrāk jāuzrauga pulcēšanās pārkāpumi;
sodiem jābūt bargākiem.